مهمترین اخبار


رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجان‌غربی گفت: 57 درصد از پرونده‌های مربوط به تصادفات جرحی در دو ماهه ابتدایی سال جاری با میانجیگری  شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده است.

پیشران رشته‌ گلیم‌بافی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل از تولید بزرگ‌ترین گلیم کشور با مساحت 24 متر مربع در شهرستان نمین خبر داد.

سفره قلمکار اصفهان

عکاس: مجید اسلام‌دوست

قلمکاری (یا چیت سازی) هنر چاپ یا نقش زدن روی پارچه است. این هنر در دوره شاه عباس در قرن ۱۱ قمری به علت علاقه درباریان و توجه خاصی که به این صنعت داشتند، به کمال رسید.

استاندار ایلام مطرح کرد:

مشارکت حداکثری در کنار حفظ سلامت مردم

استاندار ایلام گفت: با توجه به این موارد و حضور ویروس کرونا در  سطح جامعه و نیز همزمانی آن با انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، به این منظور نسبت به ادوار گذشته انتخابات، 15 درصد به ظرفیت شعبات اخذ رای اضافه شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خراسان جنوبی گفت: از آغاز عملیات خرید تضمینی گندم در سال جاری تاکنون هزار و ۶۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری شده است.

با حضور مسئولان اداره کل حراست استانداری؛

معرفی سرپرست جدید حراست سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی

مراسم تکریم مدیر و معارفه سرپرست جدید مدیریت حراست سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با حضور مدیر کل حراست استانداری، مدیرعامل، معاونان، مدیران و مسئولان حراست موسسات و شرکتهای تابعه این نهاد، برگزارشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس خبر داد:

توزیع بیش از 30 هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک‌های مؤمنانه

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس گفت: به مناسبت دهه کرامت سومین مرحله رزمایش کمک‌های مؤمنانه در قالب طرح کرامت احمدی در 31 محله با توزیع 30 هزار بسته معیشتی در شیراز آغازشده است.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری گفت: وجود صنایع و شرکت‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل در استان قزوین به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست و رونق اقتصادی و حل مشکل اشتغال در این استان نیازمند احیای کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی است.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: چهار نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته این استان جان خود را از دست دادند که یک نفر راکب موتورسیکلت و سه نفر سرنشین خودروی سواری بودند.

مسئول دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور گفت: امیدواریم ملت ایران در ۲۸ خرداد فردی را انتخاب کنند که مُهر ذلت شیطان‌های بزرگ آمریکا و اسرائیل را برای سعادت ملت لازم نداند

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره ارشاد گیلان خبر داد؛

تمدید اعتبار پروانه های نشر منقضی شده، تا پایان سال‌جاری

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اعلام اینکه تمامی پروانه ‏های منقضی شده ناشران از اسفند سال گذشته تاکنون، تا پایان سال جاری دارای اعتبار است، از ناشران خواست از مراجعه حضوری بمنظور پیگیری تمدید پروانه نشر تا پایان امسال خودداری کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان لرستان اظهار داشت: این دستورالعمل صرفا برای گروههای دوم و سوم موضوع آیین نامه ماده 95 که میزان مجموع فروش کالا و خدمات آنها حداکثر تا مبلغ 16/200/000/000 ریال می‌باشد موضوعیت دارد و لذا مشاغلی که اولین سال فعالیت آنها عملکرد ۹۹ باشد مشمول دستورالعمل نبوده و بایستی اظهارنامه تسلیم نمایند.

رئیس کل دادگستری مازندران از دستگیری فردی به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق توزیع خارج از شبکه نهاده های دامی و تحصیل مال از طریق نامشروع در مازندران خبر داد.

ایسنا/هرمزگان نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: بدعهدی که کشورهای غربی در پیمان های مختلف داشتند و مکررا شاهد این بدعهدی هستیم، استفاده از ظرفیت روسیه می تواند خلا آن ها را پر کند و در یک ارتباط و همکاری دوستانه ظرفیت ها را به اشتراک بگذاریم.

رئیس ستاد جوانان آیت الله رئیسی در اجتماع جوانان و مردم حامی آیت الله سید ابراهیم رئیسی در شهر همدان گفت: باحضور پرشور ملت شریف ایران در انتخابات و با رای به آیت الله رئیسی تحول بزرگی در کشور عزیزمان به وجود آوریم.

مدیرعامل شرکت تعاونی پیشگامان ترن پارس یزد:

حمل و نقل ریلی و جاده ای کالا در کشور هوشمند می شود

شرکت تعاونی پیشگامان ترن پارس به عنوان اپراتور عملیاتی بندرخشک پیشگامان و تکمیل کننده زنجیره تامین کالا و خدمات در آستانه سه سالگی فعالیت خود در تلاش است با بهره گیری از سیستم های هوشمند، تحولی در حمل ونقل ریلی و جاده ای کشور ایجاد کند.