مرکزی

مهمترین اخبار

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساوه گفت: با پیشنهاد سازمان فرهنگی و هنری شهرداری ساوه در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون این پرونده پس از مستندنگاری کارشناسان میراث فرهنگی به صورت رسمی به جریان افتاد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: امسال با ۲۲ پروژه آماده افتتاح در حوزه بهره‌برداری و توسعه آب و ۵ پروژه دفع بهداشتی فاضلاب و بهره برداری از نیروگاه برق خورشیدی به استقبال چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می رویم.
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست استان مرکزی گفت: با شروع فصل سرما و ورود پرندگان مهاجر به تالاب میقان سرشماری زمستانه پرندگان ساکن و مهاجر آغاز می‌شود.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساوه گفت: عدم انجام تعهدات یک مجتمع گردشگری در این شهرستان را به تعطیلی و پلمب کشاند.
معاون هماهنگ کننده سپاه روح‌الله گفت: در مرحله دوم طرح کاشت یک میلیارد اصله نهال، ۱۰۰۰ اصله نهال توسط ۷۰ نفر جهادگر بسیجی شهرستان اراک به یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه باغ فدک کاشته شد.
به دنبال تایید مقام‌های استان مرکزی به استفاده دوباره از مازوت در نیروگاه شازند و آلودگی شدید هوای استان، مردم خواستار عدم استفاده از مازوت سوزی شدند.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمرگفت: هلال احمر جمعیتی مهرورز است که وظیفه کاهش آلام و رنج مردم را بر عهده دارد. بعد از جنگ همیشه در تمام حوادث حاضر بوده و امروز اگر امکانش فراهم شود، در غزه نیز حضور پیدا خواهند کرد.
سرپرست گمرکات استان مرکزی گفت: صادرات غیرنفتی استان در 9 ماهه سال جاری یک میلیون و 391 هزار تن به ارزش 851 میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی رشد 13 درصدی داشته است.
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی اظهار داشت: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری، شرایط برای افزایش پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی در نواحی مستعد استان مهیا است که موجب کاهش کیفیت هوا در برخی از ساعات می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خبر داد؛

24 مرکز مشاوره خانواده فعال در مرکزی

امیرحجت نوروزی گفت: 24 مرکز مشاوره خانواده فعال در استان وجود دارد که 10 مرکز در اراک و مابقی در شهرستان‌ها واقع شده است.
مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: 63 درصد تولیدات علوفه‌‌ای دیم مختص یونجه و شبدر برسم است و در سه سال اخیر ثابت شد که پتانسیل عظیمی در توسعه محصولات علوفه‌ای دیم و ایجاد تنوع در این محصولات وجود دارد.