logo-samandehi

💢 نام رسانه: پایگاه خبری و تحلیلی و بین رسانه ای پرسون

💢 صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سجاد سیف

💢 زمینه رسانه: اقتصادی، اجتماعی با گستره سراسری، فعال در تمامی استان ها با سرپرست و خبرنگار اختصاصی همراه با دفتر خبری در هر استان

💢 شماره ثبت مجوز رسانه پُرسون در معاونت مطبوعاتی: 79082

💢همچنين رسانه پرسون داراي پروانه نشر فعال و مجوز از مركز توسعه فرهنگ و هنر در فضاي مجازي و واحد هاي ديجيتال مي باشد.

💢 شعار رسانه:

پُرسون می پرسد تا معرفت بسازد.

آن وجه مشترک و حلقه وصل پُرسون است.

پُرسون رسانه و ظرفیتی برای همگان.

پٌرسون پيگير چطور؟ چگونه؟ چرا؟ تمامي رخداد ها

💢 چرا نام پُرسون؟

انتخاب نام پٌرسون حاصل خرد جمعي و مشورت با صاحبان حسن، نظر و آگاهي و بهره گيري از دید روشن،عنایت کامل، تدبر راستین، مضامین دقیق و نکته های ظریف ‌و نغز گفتار بوده است. نام پرسون با وقت گزاري و به دور از عناوين رايج و تكراري رسانه ها در عرصه اطلاع رساني كشور انتخاب شده است. ما در كنار صاحبان حسن و نظر معتقد بوديم بايد نامي را برگزينيم تا خاص و اثر بخش با يك بار شنيدن در ذهن هاي جستجوگر نقش ببندد. اميدواريم پرسون اين رسانه مستقل كه بحثش در لطف طبع و خوبی اخلاق است، در این جنجال روزگار آرام بخش مردمان كشور عزيزمان و رسانه ای برای بیان دغدغه ها و مشکلات آنان باشد؛ ما با تولد پرسون در پي عشق، مهر، صلح و زیبایی هستيم.

💢 معناي نام پُرسون؟

۱. واژه پُرسون در زبان فارسی به معنای پرسش مکرر و متوالی است.

۲. پُرسون مرتبط با پرس و از ریشه پارسی و از کردار پارسی ها نشأت دارد.

۳. پُرسون در دیو شناسی نام شاه بزرگ دوزخ می باشد. او چیزهای پنهان را می داند و می تواند گنجینه پیدا کند و از حال و آینده خبر دهد.

۴. واژه پُرسون(purson) در انگلیسی به معنای تعقیب کننده و دنبال شونده است.

۵. پُرسون نام قله ایی در کشور عزیزمان است با 3100 متر ارتفاع واقع در لواسان...

💢 ویژگی رسانه پُرسون؟

۱.ماهیت و ویژگی رسانه پرسون صرفا اطلاع رسانی و پرسش است.( تنها اطلاع رسانی و تنها پرسش)

2.وظیفه پرسون جدا از اطلاع رسانی، پرسش است. این تفاوت رسانه پرسون با سایر رسانه ها است. پرسون به مهارت سوال پرسیدن می اندیشد و بدان اهتمام جدی دارد. تمام تلاش تحریریه پرسون بر آن است که این رسانه مستقل بتواند سوال درست، صحیح و با عقلانیت تمام از مسئولین بپرسد. پس وجه تمایز رسانه پرسون با سایر رسانه به پرسش و مهارت سوال پرسیدن بر میگردد. مهارتی که اگر صحیح به کار گرفته شود در دل خود پاسخ درست را به همراه دارد.

3. پرسون رسانه ای مستقل وابسته به مردم است. در چهارچوب اهداف مقدس انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامي ایران و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به امر اطلاع رسانی به منظور ارتقای سطح بینش و آگاهی عمومی می پردازد. با اعتقاد راسخ به جمهوري اسلامي ايران و قوانين آن زير لواي حكومت و جمهوري اسلامي ايران مشق ميكند.

4. پرسون در نظر دارد پایگاه بین رسانه ای باشد و ارتباط و تعاملی موثر با رسانه ها و پایگاه های خبری محلی، استانی، منطقه ای و کشوری جهت همکاری و هم پوشانی و کمک به جریان اطلاع رسانی در کشورداشته باشد. هدفی که از بدو تولد پرسون شروع و امروز نیز به این توفیق مفتخر است که بدان دست یافته است.

5.پرسون حفظ استقلال و پرهیز جدی از وابستگی به هر جناح، گروه و دسته ای و هر شخصی را از ابتدا دنبال کرده است و قطعا این استقلال و مستقل بودن را با اقتدار حفظ و با صدای بلند و رسا اعلام عمومی داشته است.

💢 اهداف رسانه پرسون:

1. پٌرسون رسانه بزرگي همچون حال خواهد شد آن هم به لطف همراهي مردم عزيز و انجام درست رسالت مهم اطلاع رساني و از همه مهمتر به دليل استقلال و مستقل ماندن اين رسانه جريان ساز است.

2. پرسون رسانه بزرگی است چرا كه ورود اثر بخش و ذائقه پسندي در سراسر کشور ‌و تک تک استان ها و مراکز شهرستان ها داشته و خواهد داشت. اين رسانه تلاش ويژه دارد تا در حد توان و حتي بيشتر، در تمامي رویداد ها و رخداد ها حضوری فعال، موثر، بی حاشیه و اثر بخش داشته باشد و لحظه ای از انعکاس وقایع غافل نباشد. ويژگي ديگر و خاص رسانه پرسون، کوشش در بيان مختصر و مفيد مطالب است.

3. پُرسون که پرسشگری بی باک و جریان ساز و رسانه ای جسور در عرصه اطلاع رسانی کشور است تلاش دارد در تمامی شهرستان های کشور جدا از استان ها دفتر نمایندگی فعال دایر نماید و تمام رویداد ها و رخداد ها را به سهم خود پرسش، پیگیری و پوشش مطلوب دهد.این هدف در رسانه پرسون محقق شده است و این رسانه در حال حاضر در اکثر استان ها دارای سرپرست، خبرنگار اختصاصی و دفتر خبری است.

4. پُرسون مستقل ترین رسانه کشور از بخش خصوصی است و تنها از محل درآمد ايجاد شده از طريق آگهي و رپورتاژ هاي خبري مديريت ميشود. با صداي بلند و با صداقت تمام عنوان میکنیم پشت و پشتوانه رسانه مستقل پرسون تنها خداوند متعال، مردم عزیز و مخاطبان نکته سنج و تحریریه و خبرنگاران آزاداندیش آن هستند که بی وقفه از سر عشق و معرفت در انجام رسالتشان در تلاشند. يقينا اين رسانه با اين استقلال، مستقل بودن و ماندن امور خود را به سختي خواهد گذراند و قطعا سختي هاي زيادي در پيش دارد اما ترديدي نيست با همت همكاران و خبرنگاران و تحريريه آزاد انديش، كه از سر عشق و علاقه مينويسند، در اين رهگذر نيز با صلابت، با عزت نفس و با افتخار عبور خواهيم كرد و تاج مفتخر استقلال و مستقل بودن را بر سر مي نهد.

5. تقویت جنبه اطلاع رسانی با نهایت سرعت و دقت در انتشار يكي از مهمترين اهداف پرسون است. ما اعتقاد داريم بايد سخت بكوشيم تا هر خانواده فهیم ایرانی با نام رسانه پرسون از اخبار و رویداد ها با خبر شود. چنین دستاوردی با این حجم از فعالیت حال حاضر پرسون دور از انتظار نیست و هم اکنون نیز حتی بسیاری را به تحسین رسانه پرسون و تحریریه وا داشته است.

6. یکی از ارزشمندترین اهداف رسانه پرسون پرهیز از موضع گیری های ناصواب، بی اثر، بی حاصل و بی فایده است. این رسانه همانطور که تاکید دارد که در ذات خود به دنبال پرسش است. نقد نخواهد کرد مگر آنکه پیشنهاد و هدیه ای تقدیم بدارد. ما با مهارت سوال پرسیدن و پرسش های خود قضاوت را بر عهده مردم تیزبین و مخاطبین فهیم و آگاه قرار می دهیم. به سادگی کلام روان خود پرسون اعلام می دارد همین پرسش و مهارت در طرح سوال اگر به خوبی و با عقلانیت دنبال شود نیاز به هیچ گونه موضعگیری نبوده و نخواهد بود.

7. تبدیل شدن به منبع موثق اخبار و رسانه ای مرجع و پرهیز جدی از انتشار اخبار غیر موثق،شبه خبرها و شنیده ها اندیشه پرسون است.

8. ارتقا سواد و دانش رسانه ای به عنوان یک ضرورت و وظیفه مهم در اهداف و ماموریت های پرسون دیده شده است.

💢 دعوت نامه:

لطف فعالیت مستمر و پرتلاش پرسون به این است که از تمام ایرانی های آزاد اندیش، فرهیختگان، صاحبان حسن و نظر و قلم به دستان با هر علاقه و دیدگاهی در هر کجایی ایران سربلند و عزیز هستند، صمیمانه دعوت بعمل آورده و می آورد تا با پرسون رسانه خودشان که حریم ادب، اخلاق و رسالت درست اطلاع رسانی را سرلوحه کار خود قرار داده است، همکاری و همراهی نمایند. پرسون ضمن دعوت مجدد پذیرایی یادداشت ها وارده، گزارش های رسیده در هر زمینه ای است و از آن استقبال می نماید و به درج آن با ذکر نام نویسنده اهتمام خواهد ورزید تا ملک و مملکت از بهره ببرد.

همچنین پرسون صادقانه اعلام می دارد نه هیچگاه اطلاع رسانی و انتقاد و نقد که اسباب تکامل و سعادت جامعه است را به جوهر کین آلوده خواهد کرد و نه در برابر ناملایمات تحمل و مدارا را از دست خواهد داد بلکه در مقابل غلیان غضب، چوب دستی خرد را به کار خواهد گرفت.

بفرمایید:

ایران را در سایت رسانه پرسون و شبکه های فراگیر و مجزای آن در فضای مجازی که در هر استان فعال است، ببینید و معرف آن به دوستان و ملت عزیز ایران باشید:

پُرسون پُرسون ما را بجوئید

چشم از صفحه آن و اندیشه پرباری که دارد؛ بر ندارید...

در آینده نام رسانه مستقل پرسون را بیشتر خواهید شنید.

💢 آدرس صفحه اینستاگرام پُرسون:

Purson.ir

💢 آدرس کانال تلگرامی سراسری:

https://t.me/joinchat/T1cjdxpTmxqCvl6v

لینک کوتاه:

T.me/purson_ir

💢 لینک کانال های استانی:

1- رسانه پُرسون استان کرمانشاه:

T.me/purson_ksh

2- رسانه پُرسون استان قزوین:

T.me/purson_gazvin

3- رسانه پُرسون استان همدان:

T.me/pursonHamadan_ir

4- رسانه پُرسون استان یزد:

T.me/purson_Yazd

5- رسانه پُرسون استان مرکزی:

T.me/purson_markazi

6- رسانه پُرسون استان خوزستان:

T.me/purson_Khuzestan

7- رسانه پُرسون استان لرستان:

T.me/purson_Lorestan

8- رسانه پُرسون استان فارس:

T.me/purson_fars

9- رسانه پُرسون استان کردستان:

T.me/purson_kordstan

10- رسانه پُرسون استان اردبیل:

T.me/pursonArdabil_ir

11- رسانه پُرسون استان ایلام:

T.me/purson_eilam

12- رسانه پُرسون استان گیلان:

T.me/purson_guilan

13- رسانه پُرسون استان گلستان:

T.me/purson_Golestan

14- رسانه پُرسون استان البرز:

T.me/purson_alborz

15- رسانه پُرسون استان آذربایجان غربی:

T.me/purson_azarbyjangarbe

16- رسانه پُرسون استان اصفهان:

T.me/pursonesfahan_ir

17- رسانه پُرسون استان خراسان شمالی:

T.me/purson_Khorasanshomali

18- رسانه پُرسون استان هرمزگان:

T.me/purson_Hormozgan

19- رسانه پُرسون استان زنجان:

T.me/purson_zanjan