قم

نخستین برف زمستانی در استان قم آغاز شد و برای اولین بار در سال جاری تمامی نقاط استان پوشیده از برف شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه بهره برداری صنعتی و حضور گردشگران در حوض سلطان باید بر اساس ضوابط و قوانین زیست محیطی باشد،گفت: مسأله ما ساماندهی وضعیت بهم ریخته کنونی است که موجب تخریب این زیستگاه می شود.
در آیین بهره‌برداری از خط تولید موتورسیکلت برای اشتغال زندانیان در استان قم، گفت: در این واحد برای ۷۰ نفر از زندانیان استان فرصت اشتغال فراهم می‌کند،‌ ۸۰ نفر از زندانیان استان هم در کارخانه اصلی مشغول کار هستند.
کارشناس هواشناسی قم گفت: روز سه ‌شنبه بارش باران را در تمام نواحی استان پیش‌بینی می‌کنیم؛ روز چهارشنبه این بارش‌ها به طور پراکنده ادامه دارد و روز پنچشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری و مه آلود خواهد بود.
در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کفش قم مطرح شد؛

ظرفیت صادرات یک میلیارد دلاری صنعت کفش در کشور

رییس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: صنعت کشور دارای ظرفیت های بین المللی است و در صنعت کفش، ظرفیت صادرات یک میلیارد دلاری را به صورت سالانه داریم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: با اشاره به جایگاه مهدویت در اعتقادات شیعی خاطر نشان کرد: امروز مهدویت مورد تهاجم و تعرض دشمن است. بدانید که عزت، آبرو و اصالت حوزه علمیه، مرجعیت و ولایت فقیه به مهدی آل محمد (عج) است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: در خصوص اشتغالزایی واحدهای راه‌اندازی شده حوزه صنایع تبدیلی و غذایی در سامانه رصد اشتغال، آغاز به کار این واحدها، موجب ایجاد اشتغال برای ۳۸۹ نفر شده‌است.
آیت الله حسینی بوشهری در دیدار اعضای مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم:

نمی‌توان و نباید مردم را نادیده گرفت

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تقدیر از تمامی مسئولینی که برای انقلاب اسلامی گامی برداشته‌اند، گفت: برای اینکه احکام الهی در جامعه اجرا شود باید همراهی و پذیرش عمومی در جامعه رقم بخورد. نمی‌توان و نباید حضور مردم را نادیده گرفت؛ چرا که حضور مردم کلید و رمز موفقیت‌هاست.
رئیس سازمان منابع طبیعی کشور:

روحانیت می‌تواند مروج فرهنگ درخت‌کاری باشد

رئیس سازمان منابع طبیعی کشور، با اشاره به نفوذ روحانیت در میان مردم متدین ایران، گفت: ما خواهان این هستیم که از ظرفیت روحانیت برای فرهنگ‌سازی کاشت درخت در کشور استفاده کنیم.