آذربایجان شرقی

مهمترین اخبار

مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: یکی از زمینه‌هایی که ارس در آینده می‌تواند در آن پیشتاز باشد، بخش گردشگری است. ارس می‌تواند مکمل ظرفیت گردشگری کیش باشد و گردشگران می‌توانند در فصولی که هوای کیش مطلوب نیست، به ارس بیایند.
رئیس هیات‌ مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: اتهام قاچاق به مناطق آزاد ایران، آدرس غلط بانیان قاچاق برای انحراف افکار عمومی برای ایجاد حاشیه امن برای ادامه حیات‌شان است.
ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو با توجه به صدور هشدار سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی کشور در برخی استان‌ها مبنی بر پیش‌ بینی وقوع بارش‌های قابل توجه از روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ تا پنجشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۳، اطلاعیه‌ای‌ را صادر کرد.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ماهی‌های قرمز کمترین بیماری مشترک را با انسان دارند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست بررسی کریدور ارس که با حضور سرکنسول ایران در نخجوان، فرماندار جلفا و سایر مسئولین استان و شهرستان در سایت اداری سازمان برگزار شد، اظهار داشت: ما از اشتراکات متعددی با جمهوری نخجوان برخورداریم و هرگونه تبادلات با همسایه‌مان را با دید منافع ملی ارزیابی می‌کنیم.‌
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد؛

لزوم ورود بخش خصوصی به زنجیره‌های تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بخش خصوصی باید وارد زنجیره های تولید شود تا هم تولید افزایش یابد و هم ارزش افزوده بیشتر شود.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بارش باران تا روز یکشنبه تداوم خواهد داشت، گفت: از روز جمعه با سرد شدن هوا، بارش‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی استان به صورت برف خواهد بود.
سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری تبریز بیان کرد: امروز در خیابان عباسی تبریز فوم‌های ویژه حفاری تونل مترو از خیابان بیرون زد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از جریمه ۲ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریالی قاچاقچی لوازم یدکی در شهرستان مرند خبر داد.
استاندار آذربایجان شرقی:

زبان نسل جوان، زبان هنر است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: زبان نسل جوان، زبان هنر است زیرا همه به فضای مجازی کوچ‌کرده اند و برگزارکنندگان جشنواره رسانه ای ابوذر نیز باید به آن توجه کنند.
آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: به علت بارش برف، برودت هوا و لغزندگی معابر، مدارس ابتدایی شهری و روستایی نوبت بعد از ظهر در بستان آباد تعطیل می باشد.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: بعدازظهر پنجشنبه، ۱۹ بهمن، مراسم مهمانی لاله‌ها در تبریز برگزار خواهد شد و همان روز با برگزاری مراسم جداگانه ای در آرامستان ارامنه تبریز، از مقام شهدای ادیان توحیدی تجلیل به عمل خواهد آمد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، از پیش بینی حضور بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم مؤمن استان در مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: ۱۴۵ مسجد در شهرستان‌های آذربایجان شرقی میزبان معتکفین خواهند بود.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی:

توانمندسازی روستاهای حریم رود ارس از اولویت‌های استان محسوب می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: توانمندسازی و ارتقای درآمد ساکنان حاشیه رود ارس، از اولویت‌های برنامه ریزی استان محسوب می‌شود.