سیاست خارجی

آخرین و مهمترین خبر ها از تحولات جهان و خبرهای سیاست خارجی را در صفحه سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به نشست نخست‌وزیران رژیم اشغالگر قدس و انگلیس گفت: «از طنزهای ماندگار تاریخ است که دو رژیم انگلیس و اشغالگر قدس در مواضعی وقیحانه، جمهوری اسلامی ایران را که لنگر ثبات در منطقه است، متهم می‌کنند!»
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: جمهوری اسلامی ایران تحت تأثیر اقدامات قهری غیرانسانی و ظالمانه یکجانبه قرار گرفته است و این اقدامات در دسترسی مردم به غذا، آب و مراقبت‌های بهداشتی تاثیر منفی زیادی دارد.
منابعی در وزارت امور خارجه آلمان در گفتگو با الشرق الاوسط تایید کردند که دیپلمات‌های اروپایی از آلمان، فرانسه و انگلیس هفته گذشته در اسلو با علی باقری کنی معاون وزیر امور خارجه ایران دیدار کردند.
تارنمای امواج مدیا (Amwaj.media) گزارش داد این رسانه اطلاعاتی را کسب کرده که نشان می‌دهد دیپلمات‌های ایرانی و اروپایی در نروژ برای مذاکراتی با هدف احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران، دیدار کرده اند.
یک دیپلمات پیشین با اشاره به توافق ایران و عربستان گفت: زمان آن است که هشت کشور حاشیه خلیج فارس شامل ایران، عراق و شش کشور عضو همکاری‌های خلیج فارس برای ایجاد یک منطقه قدرتمند، اصل همکاری را ملاک عمل قرار دهند.
عضو هیئت پارلمانی اعزامی ایران به بحرین گفت: در دیداری که با رئیس مجلس بحرین داشتیم، وی گفت که در راستای پیگیری از سرگیری روابط دیپلماتیک ایران و بحرین، به زودی سفارت‌خانه‌های دو کشور فعالیت خود را از سر می‌گیرند.