عمومی

پرسون با نگاهی تحلیلی به تمام مسائل حوزه عموم جامعه می پردازد.

پرسون از اجاره سنگین میز و صندلی در بهشت زهرا گزارش می دهد؛

خواب آلودگی نهادهای نظارتی درباره بزرگترین آرامستان کشور/ خدمات رسانی گران و ضعیف

بهشت زهرای تهران به عنوان بزرگترین آرامستان کشور به حساب می آید و روزانه پذیرای هزاران نفر از هموطنان برای مراسمات تدفین و تصدی دل بازماندگان است.
گزارش پرسون از یک اقدام عجیب شرکت آب و فاضلاب برای شهروندان تهرانی؛

انتقال کنتور آب به داخل ملک با هزینه مشترکان

موضوع سرقت تجهیزات شهری یکی از دغدغه های این روزهای نهادهای خدمات رسان در کلانشهری مانند تهران است، شرکت آب و فاضلاب تهران نیز از این امر مثتثنی نیست؛ اما این شرکت دست به کار شده و برای پیشگیری از این موضوع خرج روی دست مشترکان گذاشته است.
ناصر قاسمی مدیر مجموعه باغ موزه قصر خواستار استفاده از ظرفیت صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی برای بازسازی بند زنان زندان قصر شد و گفت: این مجموعه ظرفیت مناسبی برای قرارگرفتن در محور گردشگری تهران دارد.
سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: افراد دارای اختلال هویت جنسیتی دارای مشکلاتی هستند و بعضا برخی از آنها باتوجه به شهری که در آن زندگی می‌کنند ممکن است از سوی خانواده طرد شوند، زیرا برخی از جوامع این افراد را منحرف جنسی می‌دانند و همین موضوع موجب طرد شدن آنها از سمت خانواده و جامعه خواهد شد.

سرپرست دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: مرحله نهایی لایحه پلیس اطفال در کمسیون قضایی در حال تدوین است و در حال نهایی شدن است. بهزیستی مستقیما در پلیس اطفال همکاری ندارد اما فراجا موظف شده که در بدنه پلیس اطفال از روانشناسان و مددکاران باتجربه در حوزه کودک استفاده کند.

اگر فیلترینگ، انگیزه فعالان حوزه دیجیتال را برای مهاجرت تقویت کرده، بحران تامین مواد اولیه هم موجب تقویت انگیزه کوچ صنعتگران از کشور شده‌است.
حاشیه‌های پیش آمده در ماجرای مهسا امینی

اعتراض آری؛ اغتشاش خیر

ماجرای درگذشت مهسا امینی دختر 22 ساله در محل پلیس امنیت اخلاقی تهران، علاوه بر به دردآوردن دل تک تک ایرانیان، نگاه‌ها را بر لزوم تغییر در برخی قوانین و نیز نحوه مواجهه با برخی امور عرفی و اجتماعی مانند حجاب و عفاف و مقابله با بدحجابی تغییر داد.
یکی از مشکلات ما این است که به نوعی از کلمات استفاده می‌کنیم که فراتر از مفهوم آن، خود را اسیر برداشت رایج از آن می‌کنیم. برای نمونه سکولاریسم یا سازشکار چنین است. چنان برچسب منفی بر آنها می‏زنیم که هر معنای قابل استفاده‏ای از آن را قربانی این برچسب می‌کنیم و اجازه نمی‏دهیم درباره محتوای واقعی آن فکر شود.
سردار تقی مهری گفت: درباره دریافت وام برای مشمولان غایب گفت: وب سرویس بین سازمان وظیفه عمومی و بانک مرکزی برقرار است و به آنها وام داده نمی شود.
روزنامه اطلاعات نوشت: آیا ما که مبنای حکومتمان را بر اجرای احکام الهی بنا نهاده‌ایم، تدبیری را در اداره جامعه اتخاذ کرده‌ایم که هر روز چهره نورانی اسلام و پیامبر رحمت آن را بیشتر از روز قبل به ملتمان و دنیا بنمایانیم؟
در مراسم پیاده روی اربعین هر سال بیش از ۲۰ میلیون نفر شرکت می‌کنند و افراد با ملیت های مختلف در این مراسم شرکت میکنند.
قانون تأمین‌اجتماعی به‌ منظور مساعدت به بازنشستگان، سرانه درمان را که در دوران اشتغال و برای شاغلان بیمه‌پرداز ۹ درصد می‌باشد، در دوران بازنشستگی به ۲ درصد تقلیل داده است.