روانشناسی

گوش دادن به موسیقی یکی از کارهای لذت بخش است. لذت بردن از موسیقی غیرقابل کتمان است و کسی نمیتواند تاثیری که موسیقی بر روح و روان انسان دارد را کتمان کند. در این مطلب میخواهیم درباره چرایی لذت بردن از موسیقی صحبت کنیم.
فواید رفتن به کنسرت های موسیقی و گوش دادن به موسیقی زنده میتواند حواس شما را بهبود بخشد و در نتیجه هوشیاری شما بیشتر شده و شرایط فیزیکی فعال تری خواهید داشت.
کودکان کریستالی کودکانی هستند که با سطح هوش و توانایی های فوق العاده می توانند کارهای خارق العاده ای انجام دهند. با این حال بهتر است درباره کودکان کریستالی بیشتر بدانیم.
با ظهور روانشناسی، مطالعه درمورد افرادی که متناسب با هنجار نیستند، سرنخ‌های بسیار ارزشمندی را در مورد این که ما به عنوان یک گونه چیستیم، به عنوان یک فرد چه چیزی می‌خواهیم و چگونگی عملکرد مغز ما و همچنین درخشان کردن عمیق‌ترین و تاریک‌ترین نیاز‌های ما ارائه داده است.
چه خواب‌هایی در چه زمان‌هایی تعبیر درست دارد. خواب قبل از نماز صبح چگونه است؟ خواب دیدن بعد از نماز صبح درست است؟ برخی از رویا‌ها ناشی از تأثیر اسباب و عوامل خارجی مانند گرما و سرما و یا عوامل داخلی مثل مریضی و وضع مزاج و پر بودن معده و ناراحتی و … بر روی قوه متخیله انسان و در نتیجه رؤیا و خواب انسان مؤثر است.
همه ما تجربه کرده‌ایم که ذهن خسته قدرت تجزیه و تحلیل کتاب فلسفی را ندارد و داستان‌های سخت و تأمل‌برانگیز هم به کارش نمی‌آید. ذهن خسته داستانی می‌خواهد که او را از فضایی که الان هست بیرون بکشد، ببرد یک جای خوب و فقط برایش یک قصه لذت‌بخش تعریف کند. می‌خواهیم چند کتاب به شما معرفی کنیم که کارکردش همین است؛ کتاب‌هایی برای فکرنکردن!
شاید برای شما هم این موضوع سوال باشد که برخی افراد چرا پشت دیگران حرف می زنند؟ از لحاظ علمی و همچنین از لحاظ روانی دلایل مختلفی برای غییت کردن وجود دارد.
انسان‌ها علاوه بر ایجاد تغییرات مثبت در مغز و افزایش سطح هوش با ترک رفتارها، عقاید و عادت‌های مخرب می‌توانند افراد باهوش‌تری شوند.
یکی از دوستانم نزدیک به دو دهه است یک فروشنده فوق‌العاده موفق و سوپراستار محسوب می‌شود. به طور مشخصی، نسبت به هم‌سن و سالان خود بسیار جلوتر است. من از او پرسیدم چگونه به این سطح از موفقیت استثنایی رسیده است و آن را مدیریت می‌کند. در واقع، چگونه این سطح از موفقیت را حفظ کرده است.
با ظهور روانشناسی، مطالعه درمورد افرادی که متناسب با هنجار نیستند، سرنخ‌های بسیار ارزشمندی را در مورد این که ما به عنوان یک گونه چیستیم، به عنوان یک فرد چه چیزی می‌خواهیم و چگونگی عملکرد مغز ما و همچنین درخشان کردن عمیق‌ترین و تاریک‌ترین نیاز‌های ما ارائه داده است.
به گفته محققان در قرن 21 بعضی از حرف ها و صحبت هایی کـه در مغز تان مرور می شود یا مثل جرقه ای بـه یک‌ باره بـه ذهنتان خطور میکند را باید یک جایی یادداشت کنید برای خودتان و به هبچ عنوان نباید بـه کسی بگویید.
پرونده ویژه پرسون؛ تصورات جنسی در کمین کودکان/ بخش دوم

پدوفیلی تاریخی و قدیمی است/ محرومیت‌های جنسی دلیل این پدیده است

یک جامعه شناس بیان کرد: گرایش جنسی به کودکان یک موضوع قدیمی و تاریخی است؛ متأسفانه به دلیل محرومیت‌ها و محدودیت‌ها همچنان شاهد تکرار این پدیده می‌باشیم.
به گفته دکتر مودگیل، ما امروزه به فرسودگی عاطفی به عنوان "فشار روانی بیش از حد و طولانی" نگاه می‌کنیم که به گفته او باعث می‌شود که "احساس کنیم از پس چالش‌های زندگی بر نمی‌آییم."
خوشحال یا ناراحتید؟ دیگران درباره روحیه شما چه قضاوتی دارند. داشتن سهمی از شادی و حس شادمانی خواسته همه است، اما شما تعریف شادمانی را چه می‌دانید؟ شاید نارضایتی و نداشتن شادی به خاطر مبهم بودن تعاریف آن باشد.
خواب کافی در ساعات مطلوب شب می تواند تاثیر بسیار زیادی در سلامت روح و جسم افراد و شادابی آن ها به همراه داشته باشد.
شاید چند راهکار ساده بتواند به شما کمک کند تا هم خودتان شرایط فعلی را بهتر تحمل کنید و هم به فرزندتان یاد دهید که در مواقع خاموشی چگونه خود را سرگرم کند.
بدبینی و بدگمانی نسبت به محیط اطراف و دیگران به مرور زمان باعث احساس حقارت، کمبود اعتماد به نفس و خودکم بینی و در نتیجه فشارهای عصبی مثل استرس، افسردگی و دیگر اختلالات هذیان گونه می‌شود.