روانشناسی

روانشناسی مجله پرسون با رویکردی تخصصی به ارائه مطالبی آموزشی در زمینه سلامت روح و روان می پردازد.

طلاق به معنی جدا شدن همسران از یکدیگر و پایان دادن قانونی به زندگی مشترک است. با وجود اینکه اصولاً طلاق به اراده زوج انجام می شود اما در موارد و شرایطی زن هم می تواند درخواست طلاق بدهد اگر چه همسر او (زوج) با طلاق موافق نباشد.
امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، تک فرزندی در میان زوجین و خانواده‌ها رواج یافته است، تک فرزندی علاوه بر مزایا، مشکلات خاص خود را پدید می‌آورد، در شرایط فعلی جامعه، پدیده تک فرزندی گریبان بسیاری از خانواده‌ها را گرفته است، ضروری است والدین برای کاهش آسیب و کسب آگاهی در خصوص اصول تربیتی صحیح با مشاوران کودک مشورت کنند.

البته همه انسان‌ها به مهر و محبت دیگران نیاز دارند و برای به‌دست آوردن آن نیز تلاش می‌کنند، اما تفاوت انسان‌های عادی با افراد مهرطلب در این است که تشنه و نیازمند توجه دیگران نیستند و در صورت عدم دریافت آن دچار آشفتگی و عذاب نمی‌شوند. ازدواج با مهرطلب ها، یعنی همیشه بدهکار بودن، همیشه منبع تغذیه روانی فرد دیگر بودن و البته از دست دادن استقلال کامل!
محققان اعتقاد دارند که مردها به خاطر دلایل بیولوژیکی طالب زیبایی هستند. برخی از محرکات قدیم مثل کشش و جذب به زیبایی هنوز هم در انتخاب های آنان تاثیر می گذارد. درست است که هنوز کمی در ابراز احساساتشان سرسخت هستند اما به دنبال کسی هستند که بتوانند آزادانه با او مسائل احساسی و روحی-روانی خود را در میان بگذارند.
مسلماً مادران به خاطر عواطف و احساسات زنانه و حضور پررنگ‌تری که نسبت به پدران در خانه دارند، بیشتر ارتباط عاطفی و تماس فیزیکی از طریق بوسیدن فرزندان را به عهده دارند که این امر می‌تواند به کاهش استرس کودک و فرونشاندن هورمون‌هایی که در ایجاد التهاب در بدن نقش دارند، کمک کند.
رمان عاشقانه یکی از سبک‌های نگارشی پرطرفدار است که در کل دنیا علاقه‌مندان خود را دارد. دلایل زیادی وجود دارد که محبوبیت این سبک را حفظ می‌کند از جمله پیدا کردن معیارها، هم‌ذات پنداری با شخصیت‌های داستان، کنجکاوی در مفهوم عشق و… در مجله خبری پرسون به معرفی بهترین رمان های پرطرفدار پرداخته ایم که با هم می خوانیم:
هستند تعداد زیادی از افرادی که مشکل خوابیدن دارند و همیشه در رختخواب ساعت ها غلت میخورند تا خوابشان ببرد. ما در مجله خبری پرسون تکنیک هایی برای راحت به خواب رفتن گذاشته ایم که به راحتی به شما کمک میکند که به راحتی از دست این مشکل رهایی پیدا کنید.
شاید شما موضوع بغل کردن را یک امر طبیعی و ساده در نظر بگیرید که برای احوالپرسی افراد آن ها را در آغوش می کشید. همین موضوع کوچک سبب می شود که بسیاری از هورمون ها را در بدن شما ترشح کند و باعث آرامش روحی شما شود. بغل کردن یکی از روش های ابراز علاقه و صمیمیت به نزدیکان است. در این مطلب مجله خبری پرسون شما را با فواید بغل کردن آشنا می کند.
در مواقعی که اندوه و غم ما را فرامی گیرد و ما به فکر فرو می رویم و از لحاظ ظاهری و باطنی به هم ریخته به نظر می رسیم بسیار پیش آمده است که خانواده و آشنایان از سر دلسوزی و علاقه به ما پیشنهاد مراجعه به یک روانشناس را می دهند. اما واقعا چه زمانی به یک روانشناس باید مراجعه کنیم؟ در مجله خبری پرسون به این موضوع مهم پرداخته ایم با هم می خوانیم
در مجله خبری پرسون به راهکار هایی برای اینکه زیبا و آرام از خواب بیدار شوید،،پرداخته ایم. رعایت این دستورالعمل ها قطعا به شما برای اینکه زیبا از خواب بیدار شوید و نتیجه دلخواه خود را بگیرید، کمک خواهد کرد
در دوران کرونا کودکان اسیر منزل بودند و ارتباطات اجتماعی و روابط بین خانواده‌ها در این ایام کاهش چشمگیری پیدا کرد. بسیاری از کودکان در آپارتمان‌ها فضایی برای تخلیه انرژی خود ندارند و والدین سریعا به فرزند خود انگ بیش فعالی می‌زنند. این واژه خیلی واژه درستی نیست زیرا خود متخصصین هم وقتی می‌خواهند بیش فعالی را تشخیص دهند باید روزها و جلسات متعدد کار کنند.
اگر استرس دارید یا مضطرب هستید، تمیز کردن محیط اطراف مانند مرتب کردن کشوها، شستن ظروف یا جارو کشیدن می‌تواند خلق‌وخوی شما را تقویت کرده و اضطراب شما را کاهش دهد.
شادی موضوع بسیار مهمی در زندگی است. افراد شاد همیشه در کارها موفق هستندو تصمیم های درستی هم در زندگی میگیرند. شادی و لبخند هدیه خداوند است. اینکه چگونه شاد باشیم و راهکار و مهارت های شاد زیستن چیست؟ را با هم در مجله خبری پرسون می خوانیم.با ما همراه باشید
افسردگی جنسی در رابطه زناشویی تاثیرات زیادی میگذارد. اینکه یکی از طرفین یا هر دو مبتلا به افسردگی جنسی باشند کیفیت رابطه جنسی را از بین می برد. مجله پرسون به مسئله مهم افسردگی جنسی پرداخته است که در ادامه ضمن آشنایی با علائم آن راهکارهای مقابله و درمان را جستجو کرده ایم و بدان پرداخته ایم
درد بسیار بزرگی را تحمل می کنیم وقتی استرس تمام وجودمان را در بر میگیرد و ریشه آن را نمی دانیم یا اگر هم ریشه آن را می دانیم روش مقابله با استرس را نمی دانیم استرس در واقع ما همه روزانه با آن سر و کار دارند اصلا در دنیای شلوغ امروزر مگر میشود کسی استرس نداشته باشد. ما در مجله پرسون برآن شده ایم تا شیوه ها مقابله با استرس ها روزانه را آموزش دهیم. با هم این راهکارها را میخوانیم.
مشکل اصلی و درد اصلی همین نشخوارهای ذهنی است که مهم بلد بودن برای رهایی یافتن از آن است. رهایی و نجات از نشخوار فکری روش دارد وگرنه صحبت کردن با خودتان کاملا طبیعی و سالم است. چه با صدای بلند باشد و چه در ذهن شما، خودگویی به افراد کمک می‌کند تا به طور ناخودآگاه احساسات خود را پردازش کنند، در مورد مشکلات فکر کنند و هنگام تصمیم گیری گزینه‌ها را بسنجند. اما ما در اینجا ما نکاتی را بررسی کرده ایم که چگونه صحبت با خودتان را تمام کنید!

دلبستگی و وابستگی دو واژه با معنای متفاوت می باشد.دلبستگی به معنای پیوند عمیق قلبی می باشد اما وابستگی به معنای اتکا به دیگران برای رفع نیازها می باشد.همانطور که مشخص است وابستگی مانع از رشد فرد می شود در این مطلب به موضوع رفتار با همسر وابسته پرداخته ایم.
یک روانشناس با تشریح چالش های ازدواج مجدد پس طلاق و چگونگی برخورد با آن‌ها پرداخت. اولین شرط برای ازدواج مجدد بعد از طلاق، این است که باید زمانی به فکر ازدواج باشند که مدت زمان قابل قبولی گذشته باشد و به پذیرش طلاق رسیده باشند و روی خودشان کار کرده باشند.
شمار زیادی از محققان در سراسر دنیا معتقد هستند که کمک والدین به فرزندان خود برای انجام تکالیف مزایای زیادی دارد. روانشناسان دانشگاه ایلینوی دریافتند که هرچه والدین بیشتر درگیر تحصیلات فرزندان خود باشند، پیشرفت تحصیلی، انگیزه و سازگاری اجتماعی فرزندان (بدون توجه به سن، نژاد یا وضعیت اقتصادی -اجتماعی کودک) بهتر است.