خراسان شمالی

مهمترین اخبار

دمای هوا به منفی ۱۶ درجه می رسد؛

کاهش محسوس دمای هوای خراسان شمالی تا روز جمعه

کارشناس مسئول اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به کاهش محسوس دمای هوا طی چند روز گذشته گفت: احتمال یخ زدگی جاده ها در مناطق کوهستانی وجود دارد.
مدیر عامل شرکت برق خراسان شمالی از شهروندان استان در استفاده از مصرف بهینه برق و همیاری این شرکت در تامین برق پایدار در پیک برق زمستانی قدردانی کرد و نسبت به قطع برق به ادارات و مشترکان پرمصرف هشدار داد.
ایرانیان از روزگاران کهن شادی و نشاط را از موهبت های خدایی و غم و اندوه و تیره دلی را از پدیده های اهریمنی می پنداشتند، مراسم عید نوروز، چهارشنبه سوری، شب یلدا و سنت های دیگر در واقع بیانگر این حقیقت است. شب یلدا در خراسان شمالی که از آن به نام 'شب چله' یاد می شود آیین و سنتی با پیشینه دیرینه است که صمیمیت و یادمان خوشی را برای خانواده‌های این استان با مراسم "چله برون" برای قومیت‌های مختلف به ارمغان می آورد.
دکتر منوچهر متکى ریاست خانه احزاب ایران در حکمی سید میکائیل محمدى را به عنوان رئیس جدید خانه احزاب استان خراسان شمالى منصوب کرد‌.
امام جمعه بجنورد گفت: باید به‌ مرور کسانی که فرار مالیاتی دارند، شناسایی و مشمول پرداخت شوند تا مردم در اجرای این سیاست احساس عدالت کنند.
در واکنش به اظهارات استاندار خراسان شمالی:

حالا به او رو نمی دهید؟

«به این زن ها رو بدی کل کشور را تصرف می کنن!…» سخنان چند روز پیش استاندار خراسان شمالی در حاشیه یک مراسم بود که قبل از سخنرانی رسمی شان در جمع ۷۰ درصدی بانوان از چشم و گوش خبرنگاران پنهان نماند. این گفتمان زن ستیز در فضای مجازی و رسانه ها منتشر و موجب واکنش افکار عمومی به ویژه بانوان شد.
وحیدی با انتقاد از تاخیر در تعیین استاندار خراسان شمالی گفت: برخی پدرخوانده های پایتخت نشین گزینه هایی را برای استانداری معرفی می کنند که در حد فرمانداری هم نیستند و آیت الله رییسی باید اجازه ورود به این افراد را ندهد.
مدیر جهاد کشاورزی شیروان از تأمین ۹۵۷ هزار لیتر نفت گاز برای سوخت ماشین‌آلات بخش کشاورزی این شهرستان در فصل پاییز خبر داد و گفت: این میزان سهمیه در نظر گرفته شده برای هزار و ۸۰ دستگاه تراکتور است که در هر فصل برای هر دستگاه تراکتور چهار سیلندر، ۸۰۰ لیتر و ۶ سیلندر ۹۰۰ لیتر سوخت تخصیص داده می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی خبر داد:

اختصاص ۹ میلیارد ریال به مجتمع فرهنگی بجنورد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اختصاص ۹ میلیارد ریال برای ادامه ساخت بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگی و هنری استان واقع در «دوبرار» بجنورد خبر داد.