خراسان شمالی

مهمترین اخبار

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی:

527 کیسه کود شیمیایی قاچاق در سطح استان کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی از کشف ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی قاچاق در سطح استان خبر داد و گفت: در روند رسیدگی به این پرونده ۴ متهم دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند.
نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

مغفول ماندن زنجیره تولید انگور خراسان شمالی

نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی از مغفول ماندن زنجیره تولید انگور خراسان شمالی خبر داد و گفت: باید با اولویت بندی زنجیره تولید انگور در منطقه تکمیل شود تا در ادامه شاهد تولید ثروت در منطقه باشیم.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی:

ترکیب جمعیتی این استان در حال نزدیک شدن به دوره سالخوردگی است

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی با بیان اینکه ترکیب جمعیتی خراسان شمالی در حال گذر از دوره جوانی است گفت: ترکیب جمعیتی این استان در حال نزدیک شدن به دوره سالخوردگی است.
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان‌شمالی در مجلس:

۳۰۰ روستا در خراسان‌شمالی در مرز تنش آبی قرار دارند

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان‌شمالی در مجلس با بیان اینکه ۳۰۰ روستا در مرز تنش آبی قرار دارند گفت: متأسفانه اکنون بیش از ۸۵ درصد روستاهای خراسان‌شمالی به‌وسیله تانکر آب‌رسانی می‌شود.
مدیر گروه سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

آموزش علوم کامپیوتر به سالمندان

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از آموزش علوم کامپیوتر به سالمندان خبر داد و گفت: یادگیری علوم کامپیوتر از اهمیت زیادی برخوردار است و افراد سالمند نیز باید جهت رفع نیازهای روزانه، سرگرمی و اوقات فراغت و گسترش پیوندهای خانوادگی علوم کامپیوتر را یاد بگیرند.
فرمانده سپاه خراسان شمالی از اهدای بیش از ۱۰۹ میلیارد تومان کمک مومنانه در حوزه های بسته معیشتی، لوازم التحریر و آزادی زندانیان توسط سپاه با همکاری سایر نهادهای حمایتی خبر داد.
مردکانلو، روستای بسیار زیبا و دیدنی که در فاصله 30 کیلومتری جنوب شهرستان فاروج استان خراسان شمالی و دردامنه های کوه شاه جهان واقع شده است. از نظر آب و هوایی فصل های بهار و تابستان بهترین زمان سفر به این منطقه می باشند.
نماینده اداره‌کل منطقه شمال شرق سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر لزوم پایش فرونشست دشت‌ها تأکید کرد و گفت: مطالعات فرونشست از سال 1383 در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شد و با شدت گرفتن مسئله فرونشست در دشت‌های کشور، مسئولیت مطالعات بخش فرونشست بر عهده این سازمان قرار گرفت.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: عملیات اجرایی مرمت آرامگاه شیخ بیدوازی این شهرستان با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد ریال آغاز شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به اینکه گردشگری روستایی منبع با ارزش اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد است، بر ضرورت امکان‌سنجی ظرفیت‌های گردشگری در روستاهای استان تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: همه کسانی که مسئولیت دارند باید تلاش کنند ساخت‌و ساز منازل زلزله‌زدگان گرمه و جاجرم را تا وقتی که هوا سرد نشده و قبل از فرارسیدن پاییز، به نتیجه برسانند تا مردم از چادر به زیر سقف خانه‌های خود بروند.
بش قارداش یکی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری بجنورد می‌باشد که در زبان ترکی خراسانی به معنی پنج برادر می‌باشد. این اثر در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۵۷۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است