خراسان شمالی

مهمترین اخبار

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: همه کسانی که مسئولیت دارند باید تلاش کنند ساخت‌و ساز منازل زلزله‌زدگان گرمه و جاجرم را تا وقتی که هوا سرد نشده و قبل از فرارسیدن پاییز، به نتیجه برسانند تا مردم از چادر به زیر سقف خانه‌های خود بروند.
بش قارداش یکی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری بجنورد می‌باشد که در زبان ترکی خراسانی به معنی پنج برادر می‌باشد. این اثر در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۵۷۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است
راضیه شهرکی مقدم

کارگاه مهارت آموزی فاروج

کارگاه مهارت آموزی درکمپ ترک اعتیاد، توسط مرکز فنی وحرفه ای شهرستان فاروج راه اندازی شد.
دست‌بافته‌های منحصربه‌فرد مردمان خراسان شمالی به‌عنوان هنری وصف‌ناپذیر مطرح است که نمادهای اشتیاقی و ذوق و احساس آنان نسبت به طبیعت و تاریخ قومی و فرهنگی را در خود جای داده است و نقش‌های بافته‌شده نشان از عظمت فرهنگ، هنر، باورها، آداب‌ورسوم، و تاریخ پر فراز و نشیب این دیار را با خود به یدک می‌کشد.
در خراسان شمالی به دلیل وجود قومیتهای مختلف ترکمن، کرد و ترک و … و هم نشینی فرهنگ‌های مختلف لباس محلی با رنگ‌های متنوع و شاد و نقوش مختلف شکل گرفته است.لباس‌های محلی مردم خراسان شمالی با داشتن تنوع چشمگیر رنگ و طرح، علاوه بر اینکه پوشش اسلامی و کاملی برای زنان و مردان محسوب می‌شود، به علت اینکه غالبا برگرفته از زیبایی‌های طبیعت و رنگ‌های شاد فصل بهار هستند، سبب آرامش روحی و روانی استفاده کنندگان نیز می‌شود.
کرونا همان ویروسی است که جان می گیرد اما جانی دگر به طبیعت خراسان شمالی بخشیده است سکوت سخت کرونا در طبیعت خراسان شمالی شکل دیگری گرفت.
امسال ۱۰ هزار و ۱۷ نفر داوطلب این استان در هفت شهرستان، زیر نظر آموزش و پرورش در آزمون سراسری با هم رقابت کردند
رییس اداره بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی حوزه مدیریت منابع آب مانه و سملقان گفت: سد شیرین دره از پیامدهای بحران شدید کم آبی در منطقه را کاهش داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مانه و سملقان گفت: در طی بارندگی در شهرستان مانه و سملقان  در طی بارندگی در شهرستان مانه و سملقان یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال خسارت وارد شد و19 راس دام تلف و به مزارع پنبه و باغات در روستای کهنه جلگه و روستای کلاته الله قلی بخش مانه خسارت وارد شد.