خراسان شمالی

مهمترین اخبار

مدیر جهاد کشاورزی شیروان از تأمین ۹۵۷ هزار لیتر نفت گاز برای سوخت ماشین‌آلات بخش کشاورزی این شهرستان در فصل پاییز خبر داد و گفت: این میزان سهمیه در نظر گرفته شده برای هزار و ۸۰ دستگاه تراکتور است که در هر فصل برای هر دستگاه تراکتور چهار سیلندر، ۸۰۰ لیتر و ۶ سیلندر ۹۰۰ لیتر سوخت تخصیص داده می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی خبر داد:

اختصاص ۹ میلیارد ریال به مجتمع فرهنگی بجنورد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اختصاص ۹ میلیارد ریال برای ادامه ساخت بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگی و هنری استان واقع در «دوبرار» بجنورد خبر داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان بیش از ۷۵ دستگاه بخاری برقی را بین خانواده‌های زلزله زده شهرستانهای گرمه، جاجرم و مانه سملقان توزیع کردند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی:

527 کیسه کود شیمیایی قاچاق در سطح استان کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی از کشف ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی قاچاق در سطح استان خبر داد و گفت: در روند رسیدگی به این پرونده ۴ متهم دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند.
نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

مغفول ماندن زنجیره تولید انگور خراسان شمالی

نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی از مغفول ماندن زنجیره تولید انگور خراسان شمالی خبر داد و گفت: باید با اولویت بندی زنجیره تولید انگور در منطقه تکمیل شود تا در ادامه شاهد تولید ثروت در منطقه باشیم.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی:

ترکیب جمعیتی این استان در حال نزدیک شدن به دوره سالخوردگی است

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی با بیان اینکه ترکیب جمعیتی خراسان شمالی در حال گذر از دوره جوانی است گفت: ترکیب جمعیتی این استان در حال نزدیک شدن به دوره سالخوردگی است.
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان‌شمالی در مجلس:

۳۰۰ روستا در خراسان‌شمالی در مرز تنش آبی قرار دارند

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان‌شمالی در مجلس با بیان اینکه ۳۰۰ روستا در مرز تنش آبی قرار دارند گفت: متأسفانه اکنون بیش از ۸۵ درصد روستاهای خراسان‌شمالی به‌وسیله تانکر آب‌رسانی می‌شود.
مدیر گروه سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

آموزش علوم کامپیوتر به سالمندان

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از آموزش علوم کامپیوتر به سالمندان خبر داد و گفت: یادگیری علوم کامپیوتر از اهمیت زیادی برخوردار است و افراد سالمند نیز باید جهت رفع نیازهای روزانه، سرگرمی و اوقات فراغت و گسترش پیوندهای خانوادگی علوم کامپیوتر را یاد بگیرند.
فرمانده سپاه خراسان شمالی از اهدای بیش از ۱۰۹ میلیارد تومان کمک مومنانه در حوزه های بسته معیشتی، لوازم التحریر و آزادی زندانیان توسط سپاه با همکاری سایر نهادهای حمایتی خبر داد.
مردکانلو، روستای بسیار زیبا و دیدنی که در فاصله 30 کیلومتری جنوب شهرستان فاروج استان خراسان شمالی و دردامنه های کوه شاه جهان واقع شده است. از نظر آب و هوایی فصل های بهار و تابستان بهترین زمان سفر به این منطقه می باشند.
نماینده اداره‌کل منطقه شمال شرق سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر لزوم پایش فرونشست دشت‌ها تأکید کرد و گفت: مطالعات فرونشست از سال 1383 در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شد و با شدت گرفتن مسئله فرونشست در دشت‌های کشور، مسئولیت مطالعات بخش فرونشست بر عهده این سازمان قرار گرفت.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: عملیات اجرایی مرمت آرامگاه شیخ بیدوازی این شهرستان با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد ریال آغاز شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به اینکه گردشگری روستایی منبع با ارزش اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد است، بر ضرورت امکان‌سنجی ظرفیت‌های گردشگری در روستاهای استان تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: همه کسانی که مسئولیت دارند باید تلاش کنند ساخت‌و ساز منازل زلزله‌زدگان گرمه و جاجرم را تا وقتی که هوا سرد نشده و قبل از فرارسیدن پاییز، به نتیجه برسانند تا مردم از چادر به زیر سقف خانه‌های خود بروند.