گزارش و گفتگوی اختصاصی

مهمترین اخبار

گزارش پرسون از نظارتی که در قوچان وجود ندارد؛

طرح هایی که فقط روی کاغذ می ماند

خبرنگار پرسون برای پیگیری مصوبه کاهش ساعات مجالس عروسی در ایام کرونا سری به تالارهای عروسی در شهرستان قوچان زد که با اتفاقات عجیبی مواجه شد.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی همدان گفت: ۳۱ درصد از بیماران کرونایی در کل کشور در بیمارستان های آتیه پذیرش می شوند و در هر پیک دو سوم ظرفیت بیمارستان مختص بیماران کرونایی است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان گفت: هیچ نهادی از بیرون دخالتی در کاندید شدن شهردار برای شورای شهر نداشته است، مشورت شده اما انتخاب بر اساس استقلال رای بوده است.
دولتی که نتواند دستورالعمل‌های خود را عملیاتی کند و در مقابل دلال و واسطه کم می‌آورد دیگر حرفی برای گفتن ندارد، بخشنامه‌های دستوری دولت در کدام حوزه عملیاتی می‌شود؟! مگر دولت مقرر نکرد که بازار مسکن تورمی بیش از 25 تا 35 درصد را تجربه نکند؟! ولی کدامیک از دستورالعمل‌های دولتی محقق گردید؟!.
پدیده بازنشستگی از جمله مباحث مربوط به نظام تامین اجتماعی است که در ارتباط با پدیده دیگری موسوم به سالمندی قرار دارد، ‌هرچند سالمندی مساوی با بازنشستگی نیست ولی می تواند یکی از علل بازنشستگی تلقی شود.
منتخب مردم همدان در شورای ششم:

به شدت از عملکرد مدیریت شهری دفاع می کنم

منتخب مردم در شورای ششم شهر همدان با تاکید بر اینکه به شدت از عملکرد مدیریت شهری در دوره پنجم دفاع می کنم، گفت: به عملکرد مدیریت شهری براساس شرایط موجود نمره قبولی بالای (هفده) می دهم.
در زندگی اقتصادی معمولاً موضوع نقدینگی و احتیاج به آن از اهمیت فراوانی برخوردار است. چراکه بخش‌های مختلف جامعه همواره با محدودیت منابع مواجه بوده و هستند و یکی از مهمترین منابع مورد نیاز منابع مالی است لذا به منظور تامین نیازهای مالی، بانک‌ها تسهیلاتی را درقالب عقود مختلف دراختیار افراد قرار می‌دهند. در واقع بانک‌ها با جذب سپرده‌ها، تسهیلاتی را در اختیار بخش‌های مختلف قرار می‌دهند.
گزارش پرسون از حوادث محور قوچان به فاروج؛

چرا آمار تصادفات در جاده مرگ بیشتر است

آمار تصادفات در محور قوچان به فاروج بالا است و به همین علت نام این محور را جاده مرگ می نامند، خبرنگار پرسون چرایی آمار تصادفات را در این گزارش بررسی می کند
رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا؛

بیش 189 هزار نفر در آذربایجان‌غربی واکسن کرونا دریافت کردند

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت:  از ابتدای واکسیناسیون تاکنون در استان تعداد ۱۸۹ هزار و ۸۳۳ نفر برای مقابله با ویروس کرونا واکسن تزریق کرده‌اند.
پرسون از کلاهبرداری در برخی فروشگاه‌‌ها گزارش می‌دهد؛

جوایزی که هرگز به دست صاحبانشان نمی‌رسند/ قرعه کشی‌ هایی که هیچ برنده‌ای ندارند

فریب رسانه‌ای در این روزهای سخت اقتصادی به ترفندی ضداخلاقی تبدیل شده است و تداوم این عوام فریبی‌ها به حدی رسیده است که «اعتماد زدایی» از رسانه ملی رسما با تبلیغات دروغین این شرکت‌ها و فروشگاه‌ها سرعت بیشتری به خود گرفته است.

فرماندار رشت با اشاره به خشکسالی در 50 هکتار از شالیزارهای لشت نشاء و خشکبیجار گفت: با توجه به اینکه این دو حوزه در آخرین ایستگاه آب‌رسانی قرار دارند باید با نگاه کارشناسی اقداماتی برای حل امور آب منطقه صورت پذیرد تا در فصل زراعی جدید بتوانیم بخش عمده‌ای از مشکلات آب را در این حوزه‌ها برطرف نماییم.
معاون حوزه علمیه سفیران بیجار در گفت‌وگو با پرسون:

ناتوانی در حل مشکل آب خوزستان برای دولتمردان مایه سرافکندگی است

معاون آموزش حوزه سفیران هدایت بیجار گفت: مردم خوب و خونگرم خوزستان مردانگی و غیرت خود را در هشت سال جنگ تحمیلی به همه نشان داده‌ اند بنابراین شایسته نیست که مردمان این استان ابتدایی‌ترین نیاز خود، یعنی آب نداشته باشند و این امر برای دولتمردان مایه سرافکندگی است.

مدیرعامل باشگاه شهید قندی یزد:

شکایت خواهیم کرد/ اتهام زنان سند و مدرک رو کنند

مدیرعامل باشگاه شهید قندی با تاکید بر اینکه قطعا در برابر اتهام زنی ها شکایت خواهیم کرد افزود: امیدوارم تهمت زنندگان برای اتهامات خود مدرک و مستندات کافی و قابل ارائه داشته باشند.
روانپزشک و استاد دانشگاه در گفت‌وگو با پرسون:

کارتل مواد مخدر برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد سوبسید پرداخت می‌کند

یک روانپزشک و استاد دانشگاه گفت: سیستم و کارتل مواد مخدر در کشور به گونه‌ای سوبسید و یارانه می‌دهد که قیمت انواع مواد مخدر افزایش پیدا نکند تا آمار مصرف کنندگان کاهش نداشته باشند.

پرسون از آخرین وضعیت بازداشتی های شورای شهر گزارش می‌دهد:

1000نفر از اعضای شورای شهر پنجم در زندان

دوره پنجم شورا یکی از ادواری بود که با حرف و حدیث‌های زیاد ختم شد. همین چند روز پیش بود که احمد علیرضابیگی؛ نماینده تبریز در مجلس اظهار داشت که یک ‌هزار نفر از اعضای دوره پنجم شوراها زندانی شده‌اند. به نظر این نماینده مجلس، خلا قانونی باعث عدم نظارت صحیح بر شوراها و در نتیجه افزایش تخلفات شده است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به خشکی مراتع و نبود علوفه گفت: در حال حاضر برخی از دامداران به علل فوق اقدام به کشتار دام‌های مولد خود می‌کنند.
این روزها قوچان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است و متاسفانه ادارات شهرستان نیز با 100درصد ظرفیت و حضور کارکنان در حال فعالیت هستند و این وضعیت نگرانی های زیادی را برای کارکنان و خانواده های آنها ایجاد کرده است و اگر کسی هم از رعایت نکردن این شرایط گلایه مند شود مورد غضب و برخورد اداری مدیران آن دستگاه قرار میگیرد