گزارش و گفتگوی اختصاصی

مهمترین اخبار

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با تاکید بر این نکته که نیازمند تعمیر و بازسازی ایستگاه های موجود هم هستیم گفت: در حال حاضر یک تیم برای این امر در حال فعالیت هستند که جهت افزایش سرعت و راندمان کار برای سال آینده تولید و تعمیر و نگهداری ایستگاه ها به بخش خصوصی واگذار می شود.
شیوع ویروس کرونا معادلات و نظم موجود در تعلیم و تربیت و آموزش را به هم زد به طوری که دیگر معلم و دانش‌آموزان محور اصلی تعلیم و تربیت نبوده و مدرسه از مبدا و مکان اصلی آموزش و پرورش خارج شده است که این مهم دغدغه اصلی والدین و خانواده‌ها شده چرا که فرزندان‌ به یکباره وارد دنیای آموزش از راه دور و فضای مجازی و گرداب شبکه‌های آسیب زای اجتماعی شدند.
دادستان قزوین عنوان کرد؛ عملکرد مدیران و مسولان تحت رصد دستگاه های نظارتی است و با موارد اضرار به بیت‌المال برخورد می‌شود. در مطالبه‌گری و عدالتخواهی که یک حق‌مسلم است نام بردن از افراد و موارد اتهامی قبل از اثبات جرم و صدور رای قطعی در دادگاه می‌تواند برای طرف مقابل حق شکایت را باقی بگذارد.
معلم برتر از برگزاری کلاس‌های هوش هیجانی به طور مجازی خبر داد و گفت: همه دانش‌آموزان دارای استعداد هستند و بایستی اهتمام جدی در خصوص شناسایی ظرفیت‌ها به وجود آید در این راستا شناسایی ظرفیتها و قرار دادن دانش آموز در موقعیت متناسب با ظرفیت باعث می‌شود که همه احساس توانمندی کنند، استفاده از همه دانش آموزان در میدان نظریه پردازی و اجرا و ایجاد میدان‌های متفاوت کمک شایانی برای شناسایی استعدادها خواهد کرد.
شهر یزد به دلیل تاریخی بودن در طول سال میزبان هزاران گردشکر داخلی و خارجی قرار دارد، همچنین به دلیل وجود مراکز آموزشی و اقتصادی گوناگون و قرار گرفتن این شهر در مرکز کشور سیل مهاجرت برای سکونت را در دو دهه اخیر به خود دیده است.
استاندار یزد تقویت رسانه ها را یکی از الزامات انکار ناپذیر در راستای پیشرفت و تعالی استان دانست و گفت: رسانه ها در دولت سیزدهم تفاوت معناداری را در توجه و حمایت از خود احساس خواهند کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با پرسون:

وجه درونی هنر معماری بر ارزش آن هنر مهر تایید می گذارد

هنر معماری یکی از هنرهای تاثیرگذار در روند شهرسازی مطابق با فرهنگ بومی هر منطقه است که می تواند سبک زندگی گذشتگان و روش ساخت و ساز مردمان آن منطقه را به دیگران معرفی کند.
آتش نشانی بازی مرگ و زندگی است. دلی به بزرگی آسمان میخواهد تا شعله‌های آتش را با پوست و گوشت  لمس کرد اما عقب ننشست. چه می‌شود گفت در وصف این بزرگ مردان که این همه شجاعت، شهامت، بزرگ‌منشی و ایثار و از خودگذشتگی را به تصویر کشید. زبان در توصیف این شیرمردان ناتوان است.
یک پرورش دهنده قارچ دکمه‌ای گفت: میزان تولید قارچ در شرایط مساعد اقلیمی و سخت‌افزاری معادل ۳۰ درصد از میزان کمپوست به کار رفته در کشت قارچ خواهد بود.
دولت سیزدهم که با شعار تولید یک میلیون مسکن در سال به روی کار آمده اینک در تلاش برای تحقق وعده خویش است وعده ای که علاوه بر خانه دار کردن مردم می تواند در ایجاد اشتغال نیز موثر باشد در همین جهت تلاش دارد تا قیمت مصالح ساختمانی را کاهش داده و کنترل نماید  اما خبرها از این حکایت دارد که مافیای ساخت مسکن برای ایجاد اخلال در این حوزه دست به کار شده و طرح گرانی مصالح ساختمانی را کلید زده است
صنایع دستی هر استان و کشوری به عنوان یک هنر همواره مورد توجه بوده و این صنایع در تولید و ایجاد اشتغالزایی نقش مهمی در توسعه دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی خبر داد؛

28 فوتی کرونایی در استان طی 24 ساعت گذشته

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی از فوت 28 بیمار کرونایی طی 24 ساعت گذشته در این استان خبر داد.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج در گفتگو با پرسون:

مردم اهل سنت کردستان محبت اهل بیت (ع) را در دل خویش دارند

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: مردم اهل سنت کردستان دل در گرو اهل بیت علیهم السلام و خاندان رسول الله (ص) دارند و هر ساله میزبان بسیاری از زواری که به کربلا می‌روند، هستند و این امر را برای خود مایه افتخار و مباهات می‌دانند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا از عدم ممنوعیت تردد بین شهرهای خوزستان خبر داد و گفت: سفرهای بین استانی طبق مصوبه ستاد ملی کرونا مجاز نیست.
گزارش پرسون از نظارتی که در قوچان وجود ندارد؛

طرح هایی که فقط روی کاغذ می ماند

خبرنگار پرسون برای پیگیری مصوبه کاهش ساعات مجالس عروسی در ایام کرونا سری به تالارهای عروسی در شهرستان قوچان زد که با اتفاقات عجیبی مواجه شد.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی همدان گفت: ۳۱ درصد از بیماران کرونایی در کل کشور در بیمارستان های آتیه پذیرش می شوند و در هر پیک دو سوم ظرفیت بیمارستان مختص بیماران کرونایی است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان گفت: هیچ نهادی از بیرون دخالتی در کاندید شدن شهردار برای شورای شهر نداشته است، مشورت شده اما انتخاب بر اساس استقلال رای بوده است.
دولتی که نتواند دستورالعمل‌های خود را عملیاتی کند و در مقابل دلال و واسطه کم می‌آورد دیگر حرفی برای گفتن ندارد، بخشنامه‌های دستوری دولت در کدام حوزه عملیاتی می‌شود؟! مگر دولت مقرر نکرد که بازار مسکن تورمی بیش از 25 تا 35 درصد را تجربه نکند؟! ولی کدامیک از دستورالعمل‌های دولتی محقق گردید؟!.