مهمترین اخبار

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به این که برجام یکی از افتخارات دموکرات در حل بحران ایران محسوب می شود جو بایدن به راحتی این توافقنامه را کنار نخواهد گذاشت.
فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی در صفحه توئیتر خود خطاب به دونالد ترامپ گفت: تو شخصی هستی که کسی او را به‌خاطر به شهادت رساندن حاج قاسم قهرمان نمی‌داند و از دست دشمنانش در خوف و وحشت به‌سر می‌برد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی گفت: اورانیوم فلزی کاربردهای صلح آمیز نیز دارد و هم اکنون برخی کشورها از سوخت مبتنی بر اورانیوم فلزی برای رآکتورهای خود استفاده می کنند و این موضوع، منافاتی نیز با معاهده عدم اشاعه و تعهدات پادمانی کشورها ندارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خبر داد؛

آغاز رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا از فردا

امیر حیدری گفت: رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش از فردا با حضور تیپ های هوابرد، نیروهای مخصوص و واکنش سریع در سواحل مکران آغاز می شود.
اگر جامعه بین الملل همچان از برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ حمایت می کنند، باید بدانند که بر اساس قطعنامه مذکور نه تنها اعضای برجام و شورای امنیت بلکه تمامی اعضای سازمان ملل نسبت به اجرای این قطعنامه ملزم هستند و در همین چارچوب اجرای برجام الزام است از این رو نه تنها تمامی تحریم های هسته ای، بلکه تمامی تحریم هایی که بعد از خروج آمریکا از برجام اتفاق افتاده باید رفع شوند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: آنهایی که ادعا می‌کردند سایه جنگ را از سر ملت کنار می‌زنند، موفق نشدند و تهدیدات آمریکا علیه ملت ما بعد از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شده است.

در رزمایش اقتدار دریایی ۹۹ نداجا صورت گرفت:

جولان موشک‌های کروز دریایی ارتش در قلب مکران

یگان‌های نیروی دریایی ارتش در مرحله نهایی رزمایش اقتدار دریایی ۹۹ با شلیک انواع موشک‌های کروز دریایی اهداف خود را مورد اصابت قرار دادند.

بهشتی پور در گفت‌وگو با پرسون؛

جنگ ایران و آمریکا قابل پیش بینی نیست

یک کارشناس بین الملل گفت: ترامپ اراده کرد با تحریم های حداکثری مردم ایران را به زانو در بیاورد ولی عملا دیدیم که چنین نشد واین مسیر رشد ایران ادامه پیدا کرد.

کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با پرسون:

غنی‌سازی 20 درصد یک ضرورت ملی است

غنی‌سازی ۲۰ درصد یک حق قانونی و یک نیاز و ضرورت ملی است که در دستور کار قرار گرفته است و ممکن است که نیازهای تکنولوژیکی کشور این ضرورت را ایجاد کند که ما در سطوح بالاتری دست به غنی‌سازی بزنیم. بنابراین نیازهای تکنولوژیکی و ضرورتی که ما در سطح ملی به آن نیاز خواهیم داشت، تعیین کننده سطح غنی‌سازی است.

نیک بین در تذکر شفاهی:

بازرسان آژانس را اخراج کنید

نماینده مردم کاشمر گفت: در صورت عدم لغو تحریم‌ها باید دولت بازرسان آژانس را از کشور اخراج و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.