شهری

از تازه ترین، جدیدترین و مهمترین خبرهای اعم از شهرداری، شورای شهر و هرآنچه در مبلمان شهری میگذرد، در حوزه شهری پرسون مطلع شوید.

رییس پلیس راه مازندران با اشاره به اعمال محدودیت های تردد برای کنترل ترافیک در محورهای شمالی، گفت که محورهای کندوان و هراز فردا جمعه یکطرفه می‌شود.

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌های خود را از وضعیت جوی کشور طی امروز و فردا و نیز هفته آینده اعلام کرد.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
پرسون از شرق تهران گزارش می دهد؛

خاک سفید همچنان محله محروم پایتخت

محله گلشن در شرق تهران در محدوده منطقه 4 قرار دارد؛ محله ای که قدیمی ها آن را به خاک سفید می شناسند؛ اما با تغییر نام، این محله نیز دست خوش تغییرات اجتماعی و فرهنگی شده است.
جانشین معاون خدمات شهری و محیط زیست سازمان بازرسی شهرداری تهران از بررسی وضعیت عملکردی 294 میدان و بازار میوه و تره بار بر اساس پیام‌های شهروندان در سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی (137+) خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان این که تولید دو خودروی سمند و پژو 405 متوقف شد، گفت: قبل این توقف، ۱۷۰۰ دستگاه خودرو سمند برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اختصاص یافته بود که متاسفانه به دلیل شماره نشدن این خودروها، رانندگان آنها بلاتکیف هستند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت، از آخرین وضعیت ترافیکی معابر اصلی و بزرگراهی خبر داد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 64 قرار گرفته وهوای تهران در مرز پاکی و قابل قبول است.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون در روز جمعه ۱۴ مردادماه در وضعیت قابل‌ قبول قرار دارد.
مرکز ملی بهبود محیط کسب وکار اخیرا از وزارت کشور خواسته است فهرست کسب وکارهای مصوب شهرداری تهران و همچنین سایر شهرهای کشور به خصوص شهرهای ساحلی و مرزی که ممکن است کسب و کارهای خاص خود را داشته باشد، ارائه کند تا شرایط صدور همه مجوزهای صادره توسط همه شهرداری‌ها در سراسر کشور، استاندارد و همسان شده و امکان اعمال سلیقه در صدور مجوزهای شهرداری‌ها حذف شود.

بر اساس اطلاعیه شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، سرویس دهی متروی تهران به شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای مدافع حرم در روز پنجشنبه ۱۳ مردادماه ۱۴۰۱ رایگان است.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران در بعضی ساعات رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی برای وضعیت جوی استان تهران در بعضی ساعات رگبار، رعد و برق و در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
مدیرارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع)، از افزایش ساعت کاری مترو در خطوط درون شهری خبر داد.