شهری

از تازه ترین، جدیدترین و مهمترین خبرهای اعم از شهرداری، شورای شهر و هرآنچه در مبلمان شهری میگذرد، در حوزه شهری پرسون مطلع شوید.

مهمترین اخبار

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران و سرپرست شرکت مترو گفت: ما چیزی به نام حجاب‌بان در مترو نداریم. آن چیزی که شما به آن اشاره می‌کنید کارکنان یگان حفاظت مترو هستند.
بر اساس اداره کل هواشناسی استان تهران، از بعد از ظهر امروز (۶ آذرماه) در بعضی ساعات بارش پراکنده باران، در نیمه شمالی گاهی بارش باران و از چهارشنبه (۸ آذرماه) کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.
فرماندار تهران اظهار کرد: اینکه آیا قیمت نان تغییر خواهد کرد یا خیر؟ در شورای قیمت گذاری در استان موضوع مطرح شده و در حال بررسی است.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار بارش باران و برف در ۱۶ استان از احتمال آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، تاخیر در پروازها و آسیب به محصولات کشاورزی خبر داد.
میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون بر روی عدد ۱۴۰ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم گزارش شده است.
واکنش دبیر ستاد امر به معروف به حضور حجاب‌بان ها:

مگر کار خیر مجوز می‌خواهد؟/ اگر این کار فرهنگی نیست، پس چه کاری فرهنگی است؟

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نسبت به حوادث و حواشی پیش آمده برای آمران به معروف و ناهیان از منکر واکنش نشان داد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر دستور الهی، قرآنی، شرعی و قانونی است. وقتی این‌گونه است، صحبت درباره مجوز داشتن یا نداشتن چه معنایی دارد.
به مناسبت هفته بسیج صورت می‌ گیرد؛

بازدید رایگان از برج میلاد

مدیرعامل برج میلاد ضمن تبریک هفته بسیج از بازدید رایگان بسیجیان از این مجموعه خبر داد.
براساس تصمیم کارگروه هماهنگی مواقع اضطرار آلودگی هوا، فعالیت آموزشی مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی در شهرهای ورامین، قرچک، باقر شهر، کهریزک و قلعه نو در شیفت بعد از ظهر امروز (۴ آذر ماه) غیر حضوری شد. و به صورت مجازی برگزار می شود.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: طرح ترافیکی که درحال حاضر در شهر اجرا می‌شود باعث شب‌مردگی در مناطق مسکونی حاضر در محدوده شده و می‌خواهیم با طرح جدید ترافیک این معضل را رفع کنیم.
دبیر مرجع ملی حقوق کودک:

فرزند خواندگی در شناسنامه ثبت می‌شود

دبیر مرجع ملی حقوق کودک، گفت: در قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست به صراحت آمده در مواردی که کودکان به فرزندخواندگی سپرده می شوند، در شناسنامه آنها این واقعه ثبت می شود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از پیشرفت بیش از ۴۰ درصدی فاز اول پروژه «رود دره فرحزاد» خبر داد و گفت: ۴۲ بوستان محله ای، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تا سه ماه آینده در سطح شهر تهران به بهره برداری خواهد رسید.
طی این سال‌ها و حتی دهه‌ها هرگاه وارونگی هوا اتفاق می‌افتاد و کیفیت هوا به مرز هشدار می‌رسید مثل اکثر موارد دیگر، چند روزی بحث‌ها داغ می‌شود و از ضرورت انجام اقداماتی سخن به میان می‌آید، اما پس از آنکه اندکی از گره آسمان باز و چند متری به افق دید افزوده می‌شود دوباره آش همان است و کاسه همان.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی نسبت به احتمال طغیان رودخانه‌ها در این استان از آماده‌باش مدیریت بحران در این خصوص خبر داد.
با انجام موفقیت‌آمیز تست گرم خط متروی پرند، شرایط برای افتتاح قریب‌الوقوع این مسیر ریلی ۱۹ کیلومتری و نیز ایستگاه متروی شهر پرند مهیا به نظر می‌رسد؛ پروژه‌ای که مطالعات آن از سال ۱۳۸۴ آغاز و اجرای آن از سال ۱۳۹۱ از طریق وزارت راه و شهرسازی به شهرداری تهران واگذار شد.