گیلان

مهمترین اخبار

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر به گیلان با حضور در جمع نوآموزان گیلانی گفت: مقارن شدن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است زیرا دانشگاه و دفاع مقدس هر دو ید مهمی بودند که آینده کشور را تضمین کردند.
در تازه‌ترین رویداد معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که چهار اثر تاریخی گیلان واجد شرایط برای ثبت ملی شناخته شدند که لازم است این آثار از سوی مردم گیلان به عنوان یک اثر میراثی و ملی شناخته شود.

رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی استان:

عزم جزم سازمان صمت گیلان برای احیای معدن زغال‌سنگ «سنگ‌رود»

رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صمت گیلان از آغاز فاز اول عملیات اجرایی از سرگیری مجدد فعالیت مجتمع معدنی «سنگ‌رود» رودبار تا پایان شهریور خبر داد و گفت: برای احیای این معدن عزم جدی از سوی سازمان صمت وجود دارد.
فرماندار رشت با انتقاد از روند کند صدور مجوزهای ساخت و ساز گفت: زمانیکه صدور یک پروانه احداث حداقل 6 ماه زمان می‌برد و روند افزایش قیمت مصالح ساختمانی هفتگی است، از انگیزه افراد برای طی کردن مراحل قانونی کاسته شده و جریمه کمیسیون‌ها را به ضرر ناشی از عقب افتادن پروژه ترجیح خواهند داد.
فرماندار رشت در مراسم تجلیل ارز کادر درمان بیمارستان رازی:

لباس مقدسی که بر تن شماست لباس عافیت و آرامش برای مردم جامعه شد

فرماندار رشت گفت: با وجود همه چالش‌های ایجاد شده در همه‌گیری کووید برای کشور، لباس مقدسی که بر تن شماست لباس عافیت و آرامش برای مردم جامعه شد و امنیت روانی که بالاتر از خود امنیت است را برای همه به ارمغان آورد.
از سرزمینهای سرد سیبری به سمت جنوب دریای خزر؛

ورود خوتکای پرسفید؛ پیش قراول پرندگان مهاجر به تالاب‌های گیلان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از آغاز مهاجرت خوتکای پرسفید به تالاب های گیلان خبر داد و گفت: در حال حاضر و تا اعلام چگونگی صدور پروانه شکار هر گونه اقدام به شکار پرندگان مهاجر از هر نوع و گونه ممنوع بوده و با متخلفین طبق ضوابط برخورد خواهد شد.
فرماندار رشت با طرح اینکه از ظرفیت میدان شهرداری برای فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان استفاده شود، گفت: شهدای جنگ تحمیلی از عزیزترین فرزندان انقلاب اسلامی بودند که حماسه ایستادگی‌شان تا به امروز زبانزد همه بوده است.
ناخدا دوم «باوورژان مورات اولی» سرداور تیم قزاقستان در مسابقات بین‌المللی نظامی «جام دریا» گفت: هدف از شرکت در این رقابت‌ها افزایش مهارت شرکت‌کنندگان و فرماندهان است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان خبر داد؛

گشت‌های ویژه رصد کالاهای قاچاق از 3200 واحد صنفی و غیرصنفی در گیلان

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان گیلان از بازرسی و عملیات ویژه رصد کالاهای قاچاق طی گشت مشترک از تعداد 3 هزار و 200 عملیات بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در طول پنج ماه اول سال خبر داد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از فروکش کردن آتش در تالاب بین المللی انزلی خبر داد و گفت: با این حریق حدود ۱۲ هکتار از نیزارهای اطراف تالاب به طور کامل در آتش سوخت.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از وقوع حریق‌های عمدی در تالاب انزلی توسط افراد سودجو و فرصت طلب به جهت تصرف اراضی ملی خبر داد.
سرپرست هیأت باستان‌شناسی گفت: گمانه‌زنی به منظور پاسخگویی به استعلام و مستندسازی فضای دستکند روستای شمام رودبار به کشف گودال ذخیره‌سازی غلات منجر شد که به دلیل استفاده از این روش ذخیره‌سازی در خاورمیانه در اغلب گزارش‌های تاریخی از آن به عنوان اقتصاد آسیایی یاد می کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان گفته که میزان تقاضای تغییر کاربری در استان معادل ۲۰ درصد اراضی باغی و زراعی گیلان است؛ این در حالی است تغییر کاربری اراضی کشاورزی یکی از مهم ترین تهدیدات کشاورزی، اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی استان است و اتفاقا بنیاد مسکن خود یکی از نهادهایی است که باید نسبت به تغییر کاربری اراضی کشاورزی پاسخ گوید که در حوزه عملکرد این نهاد چه اتفاقاتی افتاده است؟
فرماندار رشت از رشد بیش از چهار برابری اعتبارات ورزشی در شهرستان خبر داد و گفت: بیشترین اعتبار ورزشی به پروژه توسعه و تکمیل مجموعه ورزشی عضدی رشت اختصاص یافته است.
آیت الله فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت؛

اقدام مشترک حزب‌الله لبنان و ایران اهالی مقاومت را مسرور کرد

نماینده ولی فقیه در گیلان به تدبیر هوشمندانه رهبر مومن عربی سید حسن نصرالله مبنی بر واردات سوخت از ایران اشاره کرد و گفت: اقدام مشترک حزب الله لبنان و ایران دل اهالی مقاومت را خوشحال کرد و همه گروه های لبنانی مسرور شدند.