گیلان

مهمترین اخبار

نماینده ولی‌فقیه در گیلان و استاندار با صدور پیامی مشترکی فردا، ۱۴ آبان‌ماه را در شهرستان لنگرود عزای عمومی اعلام کردند.
در راستای تسهیل در خدمات رسانی و همکاری های بین المللی؛

توافقنامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با اداره کل استاندارد گیلان منعقد شد

در راستای هم افزایی میان نهادی، تسهیل گری و سرعت بخشی به خدمات مرتبط به حوزه استاندارد در محدوده نخستین منطقه آزاد شمال کشور؛ توافقنامه همکاری این سازمان با اداره کل استاندارد گیلان؛ توسط اکبرنیازی عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان و مجتبی معصوم نژاد مدیرکل استان منعقد شد.
فرمانده انتظامی شهرستان صومعه‌سرا از آتش‌سوزی پنج واحد صنفی و ۲ سراچه(سوئیت) در بخش ضیابر خبر داد و گفت: ۲ نفر در این حادثه مجروح شدند و علت این آتش‌سوزی در دست بررسی است.
هرجا که تابلوهای زردرنگ سازمان حفاظت محیط زیست را دیدید، قطعا بدانید که قرار است با گنجینه‌ای ارزشمند از ثروت‌های طبیعی روبه‌رو شوید و مثل جان‌تان باید مراقب باشید که آسیبی متوجه آن نکنید.
حصیر بافی از دیرباز در گیلان رواج داشته و دلیل آن وجود و فراوانی مواد اولیه این صنعت در جای جای این تکه از بهشت است. زنان و مردانی که آوازهای محلی می‌خوانند و رشته‌های حصیر را در هم می‌بافند و امروز مشتریانی خارج از مرزهای کشورمان خریداران این هنر دست خطه سرسبز گیلان هستند.
«گراندهتل» بندرانزلی، قدیمی‌ترین هتل به سبک معماری اروپایی و به لحاظ قدمت و زیبایی هم‌دوره و همپای «هتل لاله زار تهران» است اگر نمی‌خواهیم به سرنوشت هتل لاله‌زا تهران محکوم شود باید زودتر برای مرمتش اقدام کنیم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از واگذاری ساختمان تاریخی گراند هتل بندرانزلی خبر داد و گفت: تعیین تکلیف بناهای تاریخی با مالکیت خصوصی و دولتی در اولویت است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۱۲ تیم را از استان های اردبیل و تهران برای تقویت امدادرسانی به شهرستان آستارا اعزام کرده ایم.
فرماندار آستارا از حضور نیرو‌های نظامی، انتظامی مرزبانی و بسیج مردمی در نقاط حادثه دیده خبر داد و گفت: امدادرسانی در حال انجام است و بارش باران همچنان ادامه دارد.
سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت:

فاز اول مرمت عمارت میرزا خلیل به اتمام رسید

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت گفت: در آخرین روز مردادماه ۱۴۰۲، با تحویل موقت پروژه، فاز نخست مرمت عمارت میرزا خلیل به اتمام رسید و فاز دوم در دست اقدام می باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نرخ بیکاری بهار امسال نسبت به بهار ۱۴۰۱ یک درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: همچنین شاهد افزایش نرخ اشتغال مستمر، اشتغال تحصیلکرده ها و اشتغال بانوان و کاهش نرخ بیکاری هستیم.
رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از کار برکنار شد و عبدالرضا علی پناه به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب شد.
معاون سازمان بنادر عنوان کرد؛

چمخاله؛ در مسیر قطب گردشگری دریایی کشور

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بندر چمخاله با توجه به زیرساخت‌های موجود می تواند قطب گردشگری دریایی کشور شود.