مهمترین اخبار

عربستان عرضه نفت خام به حداقل چهار پالایشگاه در آسیا را پایین آورده و درخواست پالایشگاه‌های هند برای عرضه اضافی نفت در ماه آوریل را رد کرده است.
مدیر طرح‌های سی. ان. جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام تبدیل رایگان ۸۳ هزار و ۸۰۲ خودروی عمومی عنوان کرد: طرح تبدیل خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها نیز از هفته‌های گذشته آغاز شده است.
با ورود سازمان بازرسی کل کشور به پرونده مدیرعامل سابق شرکت پتروپارس، اضافه مبلغ پرداخت شده به عنوان "پاداش سنوات خدمت" معادل ۱.۴ میلیارد تومان از حساب این مدیر نفتی به حساب شرکت ملی نفت بازگشت.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۵۶ سنت رسید.
به دنبال انتشار گزارش هایی از حملات حوثی های یمن به تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت برنت روز دوشنبه برای نخستین بار از زمان شروع بحران کرونا به بالای ۷۰ دلار رسید.
قاچاق سوخت اقدامی نادرست است و نمی‌توان بر این اقدام نادرست با تغییر کلمه به «سوخت‌بری» جامه نیکو پوشاند! قاچاق یعنی فعالیت خلاف قانون، پس نادرست است. قاچاق سوخت یعنی دادن یارانه سوخت به شهروندان کشورهای همسایه و این نیز امر درستی نیست؛ زیرا شهروندان کشورهای همسایه مستحق دریافت یارانه توسط مردم ما نیستند.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد: درباره تخصیص سهمیه بنزین نوروزی مازاد بر سهمیه ماهانه، هیچ تصمیمی ازسوی هیات دولت به وزارت نفت ابلاغ نشده است.
صادرات نفت ونزوئلا در ماه فوریه به خاطر تحریم شرکتهایی که در فروش نفت به مادورو کمک می‌کردند تا ۴۱۸۸۵۷ بشکه در روز پایین آمد که ۱۳ درصد نسبت به ماه قبل از آن کاهش داشت.
طرح توسعه میدان نفتی آذر با ذخیره نفت درجای ٢٩ میلیارد و ٤٠٠ میلیون بشکه درحالی افتتاح شد که برآورد می‌شود برای ٤٠ سال حدود ٤٠٠ میلیون بشکه  نفت تولید کند.

رییس جمهوری در پنجاه و سومین هفته پویش ملی تدبیر و امید:

اگر شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌های کشور تعطیل می‌شود

رییس جمهوری با بیان اینکه نفت یک صنعت مهم و عظیم است گفت: همین امروز اگر خدای نکرده شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌ها متوقف می‌شود و از حمل و نقل گرفته تا سایر صنایع کل برق کشور و سیاری از فعالیت‌ها و خدمات متکی به نفت و گاز و میعانات است.

با حضور رئیس جمهور صورت می گیرد؛

آغاز بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت

چند طرح بزرگ وزارت نفت در استان‌های ایلام و بوشهر تا ساعاتی دیگر با حضور رئیس جمهور و بصورت تصویری به بهره برداری خواهد رسید.
افغانستان در سالهای اخیر با ایجاد سدهای متعدد و انسداد بندهای خاکی روی رودخانه هیرمند، راه ورود آب به ‌هامون را بسته و موجب خشکسالی بخشی از مناطق ایران شده است؛ به همین دلیل، ایران می‌بایست به فکر تأمین منابع جایگزین آب برای توسعه منطقه سیستان و بلوچستان باشد.