رفاهی

مهمترین اخبار معیشتی و رفاهی جامعه در سرویس رفاهی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

کارشناس حوزه رفاه و دولت الکترونیک گفت: با توجه به اینکه سرعت بیشتر نوسانات اقصادی نسبت به اقدامات دولت، شرایط کنونی زمان مناسبی برای افزایش یارانه‌های نقدی نیست.
جامعه در هفته ای که گذشت؛

سلام روزهای روشن

سرعت یافتن تزریق های واکسن کرونا و ورود محموله های جدید واکسن به کشور موج شادی را در جامعه ایجاد کرده است. از آن سو با نزدیک شدن به ماه مهر، دغدغه تحصیل دانش آموزان و خبرهای پیرامون این موضوع، بر سر تیتر رسانه ها تبدیل شده است.
یک فعال کارگری با تاکید بر حمایت از کارگران و مستمری بگیران پس از بازنشستگی اظهار کرد: در یک کشور صنعتی پیشرفته اگر کسی مستمری بگیر یا بازنشسته شد بیمه‌ها از او حمایت می‌کنند و خودش بخشی از درآمدش را برای این منظور اختصاص می دهد.
بیماران و همراهان آنها از شهرهای مختلف برای درمان به تهران می آیند اما هزینه بالای اسکان در پایتخت آنها را وادار به اسکان در خیابان های اطراف بیمارستان و یا در ماشین می کند.
ثبت‌ نام وام ازدواج به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت تسهیلات قرض‌الحسنه وام ازدواج ۱۴۰۰ ve.cbi.ir انجام می‌شود.
خانه دار شدن در ایران همانند یک رویا برای خانواده ها از جمله گروه های کارگری جامعه شده است، مشکل خانه دار شدن تنها مختص این روزها نیست بلکه از گذشته های دور خانه دار شدن خانواده های کم درآمد امری نشدنی تلقی می شد.
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه اکنون 700 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند،گفت: امسال از 20 شهریور شور عاطفه‌ها آغاز شده و تا 11 مهر ادامه خواهد داشت.
در هفته گذشته کارگروه اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا مهلت پرداخت وام جدید کرونا را که پیش از این تا پایان شهریور ماه تصویب کرده بود، سه ماه دیگر و تا پایان آذر ماه تمدید کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان پویا محسوب می‌شود همچنین وزارت رفاه نیز در بین دستگاه‌های دولتی در طی این سال‌ها امتیازات ویژه‌ای را کسب کرده است.
نزدیک به سه هفته از شهریور سپری شده است. آمار بالای کرونا در اولین مرور تیترها، مورد توجه هموطنانمان قرار دارد. هنوز واکسیناسیون اکثریت مردم کشورمان عملی نشده است. حال باید دید در هفته های بعدی با ورود محموله های جدید واکسن به کشورمان، آمار بیماران مبتلا به کرونا و یا درگذشتگان این ویروس منحوس، تغییر خواهد کرد؟! وقایع افغانستان هم همچنان در تیررس نگاه های هموطنانمان قرار دارد. مردم ایران با وجود مشکلات گرانی، بیماری و مرگ و میر عزیزانشان، همچنان دیار آشنای افغانستان را می نگرد.
در پی بازنشر فیش حقوقی یک نیروی خدماتی بانک؛

از یک فیش حقوقی تا فیش دیگر؛ تفاوت از زمین تا آسمان!

علم بهتر است یا ثروت؛ دیگرآنقدر نخ نما شده که پس از چند دهه، جواب متفاوتی را با قدرت خواهید شنید. حالا برملا شدن فیش یک نیروی خدماتی بانک، واکنش معلمان را در فضای مجازی برانگیخته است.
یکی از بزرگترین مشکلات این روزهای کشور، بن بست های اقتصادی و مالی در حوزه های مختلف است که هموطنانمان را خسته کرده است. رییس جمهور منتخب همانطور که در مناظره انتخاباتی خود رو به رقبایش گفت؛ تیم اقتصادی را می تواند ردیف کند تا به مشکلات کشور برسند. اما حالا این تیم اقتصادی، خودش با ابعاد مختلف تنش های درون گروهی رودررو شده است.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور، تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به مددجویان و آسیب‌دیدگان از کرونا پرداخت شده است.
پرسون از تاثیر گرانی اقلام خوراکی بر زندگی کارگری می گوید؛

طعم گوشت؛ خاطره ای به یادماندنی!

دولت سیزدهم با گرفتن رای موافق برای اکثر وزرای کابینه اش، شروع به کار کرده است. در این اثنا مردم منتظرند که آیا از قیمت محصولات مورد نیاز و ضروری شان از جمله قیمت گوشت قرمز، کم می شود؟ گوشت قرمز از آن دست کالاهایی است که فقدانش در درازمدت آسیب های جدی برای خانواده ها ایجاد می کند مخصوصا در این اوضاع اقتصادی فعلی ایران، که همه چیز گران و گرانتر می شود.