میراث فرهنگی

جدیدترین اخبار میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران را در سایت پرسون بخوانید.

مدیر اجرایی آستان مقدس امامزاده سید ابورضا(ع) در خصوص وضعیت این اثر تاریخی گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت منابع مالی امکان بازسازی برای میراث فرهنگی براساس ضوابطی که دارند، وجود ندارد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: به‌طورقطع در ۲ سال گذشته هیچ‌گونه عملیات مرمت و شست‌وشو روی مجسمه فردوسی انجام نشده است و مرور عکس‌های قدیمی این اثر نشان می‌دهد که مجسمه از سال۸۸ به رنگ سایه و روشن بوده و اتفاق جدیدی رخ نداده است.
این روزها «خانه لرزاده» که میان ساختمان‌های بلند محصور شده، در بلاتکلیفی به سر می‌برد و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظارش است. از ابتدای سال درهای این موزه را بدون اطلاع‌رسانی به روی مردم بسته‌اند و شهرداری که مالک آن است، بی‌سر و صدا به باسازی آن پرداخته و تا کنون نیز پاسخگوی وضعیت خانه لرزاده نبوده است.
روستای صخره ای در آذربایجان شرقی وجود دارد به نام کندوان، این روستا در صف ثبت جهانی شدن است.
«کدام متخصص تاریخ، کدام انسان میهن دوست و دانای این مرز و بوم، این عنوان‌های جعلی و تجاری را بر جام حسنلو یا کتیبه نقش رستم یا کاشی‌های مسجد شیخ لطف الله می‌پسندد و تایید می‌کند؟»
مرتضی ادیب‌زاده سرپرست اداره‌کل موزه‌ها از تعطیلی موزه‌های استان تهران در روز سه‌شنبه 27 اردیبهشت‌ماه به علت آلودگی هوا خبر داد.

سید جواد موسوی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی از جزئیات ویژه برنامه‌های روز بزرگداشت فردوسی در آرامگاه فردوسی خبر داد.

ضرغامی وزیر میراث فرهنگی گفت: اعتماد به کارشناسان میراث فرهنگی ایجاد شده تا بتواند خودروهای تاریخی را ارزش گذاری و شناسایی کنند و مجوز جهانی بدهند.
بار دیگر یک طرح از سوی نمایندگان مجلس یازدهم، صدای یرخی را درآورد و در روزهایی که مردم دغدغه گرانی را دارند، طرحی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که الگوبرداری از کشورهای مصر و انگلستان است، اما بدون شناخت از قوانین باستان شناسی آنها. در راهکار نمایندگان برای خروج از بحران کمبود ارزآوری، خرید و فروش آثار باستانی در دستور کار قرار گرفته است.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از برگزاری شب‌های فرهنگی با محوریت ظرفیت‌های اقتصادی استان و کشور خبر داد.