راهکارهای افزایش قد کودکان

گنجاندن انواع سبزیجات سالم و تازه در برنامه غذایی روزانه کودک باید انجام پذیرد. فیبرها از ترکیبات مفید موجود در سبزیجات هستند که برای هضم و گوارش غذا لازم بوده و آن را بهبود می­بخشند.
تصویر راهکارهای افزایش قد کودکان

به گزارش پرسون، این ماده مغذی به هنگام رشد و همچنین در طول زندگی برای تغذیه و رشد عضلات بدن، سلول­های مغز، و داشتن بدنی سالم مورد نیاز خواهد بود. از این رو، برای داشتن قدی بلند و علاوه بر آن بدنی سالم از سن دوازده سالگی مصرف مواد غذایی سرشار از آهن و فیبر مانند بروکلی، اسفناج، نخود، عدس و نخودفرنگی و غیره را افزایش دهید.

والدین از بدو تولد کودکانشان نگران قد، وزن و... آن­ها هستند. گرچه وزن و قد نرمال نوزاد نشانگر سلامتی او است؛ اما والدین به دنبال کودکانی با وزن و تغذیه­ای عالی، قد بلند و تنومند هستند. در واقع، اکثرا سلامت کودک را با توجه به قد و وزن آن­ها می­سنجند. این نکته بسیار حائز اهمیت است که قد کودک یک مسئله ژنتیکی است که آن را از پدر و مادر خود به ارث می­برد. به عبارت دیگر، پدر و مادری که هر دو قد کوتاهی دارند نمی­توانند صاحب کودکانی قد بلند شوند. اما جای امیدواری باقی است، شما والدین عزیز با کمک گرفتن از تغذیه­ای سالم می­توانید بر روی رشد قدی فرزندانتان تاثیر بگذارید. همراه ما با راهکارهای افزایش قد کودکان آشنا شوید.

تغذیه سالم

امروزه متخصصان تغذیه تغذیه سالم را به عنوان مهم­ترین راهکار افزایش قد کودکان به والدین معرفی می­کنند. بدن کودکان و نوجوانان به ویتامین­ها، مواد معدنی و املاح بسیاری برای رشد و نمو نیاز دارد که اصلی­ترین و بهترین راه تامین آن­­ها بهره­گیری از موادغذایی سالم و تازه است. تغذیه سالم که می­توانید برای افزایش رشد قدی کودکان و نوجوان خود در نظر بگیرید.

لبنیات

از سنین کودکی تا پایان دوره نوجوانی مصرف لبنیات برای رشد استخوانی کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است. کودکان و نوجوانان باید روزانه پنج واحد لبنیات اعم از ماست، شیر، پنیر و... استفاده کنند. در این صورت، با بهره­گیری از همین راهکار ساده علاوه بر اینکه قد بلندی در انتظار آن­هاست، از ابتلا به بیماری پوکی و شکستگی استخوان نیز در امان خواهند بود.

گوشت و ماهی

گوشت قرمز نباید از برنامه غذایی کودکان و نوجوانان حذف شود زیرا گوشت حاوی پروتئین است و این ماده مغذی بین 15 تا 20 درصد انرژی روزانه کودکان و نوجوانان را تأمین می­کند. از این رو، اگر فرزندتان میلی به مصرف گوشت قرمز ندارد می­توانید مصرف شیر، تخم­مرغ، ماهی و مرغ را به برنامه غذایی او بیافزایید.

میوه و آب­میوه طبیعی

مصرف انواع میوه به دلیل دارا بودن انواع ویتامین­ها و مواد معدنی برای رشد و همچنین رشد قدی کودکان و نوجوانان ضروری هستند. میوه­ها سرشار از ویتامین C و دیگر مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند که علاوه بر افزایش قد سلامت و شفافیت پوست را نیز به دنبال دارند. با این وجود اگر کودک شما راغب به مصرف میوه نیست می­توانید از آب­میوه­های سالم و طبیعی خانگی استفاده کنید.

سبزیجات

گنجاندن انواع سبزیجات سالم و تازه در برنامه غذایی روزانه کودک باید انجام پذیرد. فیبرها از ترکیبات مفید موجود در سبزیجات هستند که برای هضم و گوارش غذا لازم بوده و آن را بهبود می­بخشند. این ماده مغذی به هنگام رشد و همچنین در طول زندگی برای تغذیه و رشد عضلات بدن، سلول­های مغز، و داشتن بدنی سالم مورد نیاز خواهد بود. از این رو، برای داشتن قدی بلند و علاوه بر آن بدنی سالم از سن دوازده سالگی مصرف مواد غذایی سرشار از آهن و فیبر مانند بروکلی، اسفناج، نخود، عدس و نخودفرنگی و غیره را افزایش دهید.

با راهکارهای افزایش قد کودکان آشنا شدید. برخی به دنبال افزایش سریع و بدون دردسر قد کودکان هستند و از این رو، از داروها و روش­های شیمیایی استفاده می­کنند که در آینده می­تواند سلامت جسمی و حتی روحی کودکان را تحت تاثیر قرار دهد. پس، راهکارهایی طبیعی مانند بهره­گیری از تغذیه سالم بهترین راهکار برای افزایش قد کوکان است که با خیالی راحت می­توانید به دنبال آن بروید

309772

مطالب مرتبط