مهمترین اخبار

در این گزارش خواهید خواند، تأثیر بلندمدت ماسک زدن در میان زنان منجر به تغییر ذوق وسلیقه آنها برای انتخاب نوع آرایششان - حتی در آینده پساکرونایی خواهد شد.
بهمن پگاه راد، روزنامه‌نگار و نویسنده کیهان بچه‌ها در مورد یکی از تجربه‌های متفاوت روزنامه‌نگاری خودش به خبرنگار پرسون گفت: روزی با شخصی مصاحبه کرده که در دوران کودکی قصه‌هایی با موضوع جن روی دفترهای فیلی می‌نوشت.
از ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا تا کنون میزان تمایل مردان به تراشیدن ریش و اصلاح مو کاهش یافته است. این أمر دلایل متعددی دارد از جمله کاهش ارتباطات اجتماعی و بی‌اعتمادی به آرایشگاه‌ها.
پژوهشگر آیین‌های سنتی و موسیقی اقوام معتقد است شب چله، شب شکر نعمت است نه چشم و هم چشمی و تجمل‌گرایی، شبی است که باید حرمت معنوی آن رعایت شود و جنبه‌های همدلی و به اشتراک گذاشتن محبت با افراد مستحق برجسته‌تر شود.
داشتن حق رأی، حفظ شغل هنگام بارداری، داشتن حساب‌بانکی جزو ممنوعیت‌هایی است که تا همین ۱۰۰ سال پیش در بسیاری از کشور‌های اروپا و آمریکا در خصوص زنان اعمال می‌شده است.
روز گذشته یکی از شرکت‌های تاکسی اینترنتی فایلی صوتی‌ از یکی از رانندگان خود منتشر کرد که در این فایل راننده که آقای مکوندی نام دارد، از پشتیبانی درخواست می‌کند که هزینه سفر را به حساب مسافر بازگرداند چرا که او پرستار بخش کرونا بوده است.
همانطور که انتظار داشتیم اپل دیشب در مراسم «One More Thing» از اولین پردازنده اپل سیلیکون برای دنیای مک با نام «M1» رونمایی کرد.
انتخابات اخیر آمریکا باز هم پای ادعای پیشگویی مجموعه انیمیشن «سیمپسون‌ها» را به تحلیل‌ها باز کرده است؛ آیا تولیدکنندگان این محصول شبکه فاکس واقعا پیشگو بودند؟
پدر و مادر به سوگ نشسته‌اند؛ به سوگ پسری که نخواست زنده بماند. تنها یک جان داشت که آن را هم داد. گوشی هوشمند می‌خواست اما نداشت. یک گوشی که بتواند با آن برای خانم رضایی معلم کلاس پنجم مدرسه باهنر دیر استان بوشهر فیلم و عکس ارسال کند. پاسخ سوالات درسی را بدهد. خود را کشت و حالا همه او را در گوشی‌های هوشمند می‌بینند. این خبر دردناک را می‌خوانند و افسوس می‌خورند. اما این درد برای پدر و مادر سید محمد دردناک‌تر است برای پدر و مادر بی‌بضاعتی که ٣ پسر داشتند؛ یکی ناتوان و پسر دیگر خردسال است و محمدی که دیگر نیست.
زوجی قرار است به خانه بخت بروند و وام ازدواجشان را هم گرفته اند. فکر می‌کنید برای تامین وسایل اولیه زندگیشان این وام کافی است یا نه؟