مهمترین اخبار

یادداشت میهمان؛

در «یاسوج» چه خبر است؟

یادداشت/ ریشه درگیری‌های به اختلاف دو طایفه تیرتاجی و تامرادی بر می‌گردد؛ طایفه تامرادی متعلق به بویراحمد سفلی بوده و تیرتاجی بویراحمد علیا.
رئیس کل دادگستری ایلام گفت: همکاری و همیاری دو جانبه بسیاری خوبی بین فرماندهی ناجا و دستگاه قضایی در استان ایلام وجود دارد و باید همواره این تعامل بین این دو دستگاه وجود داشته باشد.
رییس حوزه آبریز رودخانه زاینده رود شرکت مدیریت منابع آب ایران:

تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی، راهکار حل چالش‌ آب در یزد

رییس حوزه آبریز رودخانه زاینده رود و حوزه های جنوب غربی فلات شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با برنامه تعادل بخشی می توان بر یکی از بزرگترین چالش های آینده استان یزد که آب می باشد فائق آمد.
نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد:

لزوم استفاده از مشاورین مذهبی در کمپ‌های ترک اعتیاد

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در کمپ‌های ترک اعتیاد از وجود مشاورین مذهبی و معنوی در کنار سایر مشاورین و روان‌شناسان حتما استفاده کنیم تا شخص معتاد به جایگاه والای انسانی خود واقف شود و در صورت بازگشت به جامعه دیگر به سمت این بلای خانمانسوز نرود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان:

۲۲ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان از پر و مسلوب المنفعه شدن تعداد ۲۲ حلقه چاه غیر مجاز در استان طی سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد.
بذرهای آلوده راه ورود ویروس«روگوز» یا همان چروکیدگی قهوه‌ای است، بنابراین کشاورزان و گوجه کاران استان بوشهر باید از مصرف بذرهای بدون هویت پرهیز و به گواهی سلامت بذر دقت کنند.
در شهرستان بانه اتفاق افتاد؛

انفجار مین دستان سرباز وظیفه را قطع کرد

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قطع شدن دستان سرباز هنگ مرزی در شهرستان بانه بر اثر انفجار مین خبرداد.
سرپرست پلیس راهور استان کرمان با اشاره به اجرای طرح ترخیص فوق العاده خودروهای توقیفی از ۱۸ خرداد تا ۲۸ مردادماه سال جاری در این استان گفت: سه هزار و ۸۸۰ خودرو در پارکینگ‌های کرمان توقیف است و تمام این خودروها شرایط ترخیص را دارند.
مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه از دلایل کاهش تولید برق نگاه تک‌بعدی به تولید صرفاً از طریق ژنراتورها است، گفت: انرژی خورشیدی و بادی از مواهب تجدیدپذیر طبیعت است که بهره‌گیری از این مواهب نیازمند نگاهی خلاق، سرمایه‌گذاری‌ و اهتمام مسئولان است.