مناطق آزاد

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های مربوط به مناطق ازاد و تجاری ایران را در سایت پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

منتقدان اداره مناطق آزاد معتقدند که این مناطق به بازار سفته‌بازی ملک و زمین تبدیل شده اند. به عنوان مثال ۳۵ درصد از درآمد منطقه آزاد انزلی از فروش زمین بوده است.نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت، در جریان رسیدگی به گزارش نهایی هیئت تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند مستند به ماده (234) مکرر آیین‌نامه داخلی مجلس با ارجاع گزارش به قوه قضائیه موافقت کردند.
روند حرکتی وزارت اقتصاد و دستگاه‌‌‌های زیرمجموعه آن و همچنین مجلس شورای اسلامی، طی دهه گذشته با نقض صریح و مکرر قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باعث اعتمادبه‌‌‌نفس بیشتر ناقضان قوانین و مقررات خاص این مناطق و طراحی و انجام تهاجم جدید و پیشروی سنگر به سنگر برای دخالت در امور مناطق توسط آنان بوده‌‌‌ایم....
با حضور جمعی از مسئولان اجرایی منطقه آزاد قشم و مدیران سازمان کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح مسکن جوانان جزیره قشم در باسعیدو به زمین خورد.
رییس ستاد مدیریت بحران کیش از آخرین مصوبه‌ی ستاد بحران کیش مبنی بر تعطیلی کلیه ادارات، نهادها، ارگان‌های غیرخدماتی و بانک‌ها خبر داد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز با دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی آخرین وضعیت مناطق آزاد موجود و اطلاع از برنامه زمان‌بندی مناطق آزاد جدید بررسی شد.
حسین مصطفی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان استان بهمراه محمد پورخوش سعادت فرماندار انزلی در جریان دیدار با علی اوسط اکبری مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، در خصوص سازوکار فعال سازی مجدد طرح های سالم سازی دریا در محدوده منطقه آزاد انزلی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
همزمان با هفته محیط زیست مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد انزلی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر انزلی، مدیریت امور شهری و روستایی، دهیاری و سازمان مردم نهاد بانوان امدادگر گیلان و جوامع محلی ساحل و پارک جنگلی روستای طالب آباد را پاکسازی نمودند.
با حضور سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، «مدیر اجرایی منطقه آزاد مهران» معرفی شد.
وزیر صمت با اشاره به نزدیکی‌های ایران و اندونزی گفت: امیدواریم بتوانیم روابط اقتصادی دو کشور را همپای روابط فرهنگی و سیاسی، تعمیق بخشیم.
منطقه آزاد مهران یکی از ۷ منطقه آزاد جدیدی است که ابتدای امسال توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ و دولت موظف به راه‌اندازی آن شد.
به بهانه برگزاری جام جهانی و میزبانی احتمالی تماشاگران شورایعالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی از رئیس‌جمهوری خواسته‌ اند تا مجوز واردات ۲۰۰۰ دستگاه خودرو به کیش و قشم را صادر کند.
مشاور رییس جمهوری گفت: دو فروند کروز برای جابجایی مسافران بین کیش و قطر فراهم شده است که در بازه زمانی جام جهانی ٣ فروند دیگر هم تامین خواهد شد و پیش از برقراری جام جهانی خط کشتیرانی مسافری کیش-قطر راه اندازی می‌شود.
رایزن سفارت جمهوری آذربایجان در تهران به همراه دبیر دوم و سوم سفارت این کشور با علی اوسط اکبری مقدم، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرده و در خصوص سازوکارهای توسعه و تسهیل همکاری های دو کشور با محوریت منطقه آزاد انزلی به بحث و تبادل نظر پرداختند.