مناطق آزاد

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های مربوط به مناطق ازاد و تجاری ایران را در سایت پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

مدیرکل گردشگری هرمزگان خبر داد:

ارائه آموزش‌های صنعت گردشگری به جوامع محلی قشم

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان از ارائه آموزش‌های صنعت گردشگری به جوامع محلی قشم برای ارتقاء اقتصاد منطقه‌ای و خلق سرمایه خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: نخستین محموله محصولات باغی و کشاورزی صادراتی با استفاده از کانتینرهای یخچالی از بندر شهید بهشتی چابهار به مقصد بندر ناواشیوا بمبئی هندوستان اعزام شد.
دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری:

تبدیل قشم به قطب نوآوری ایران با الگو گرفتن از ججو

پروژه تشکیل جزیره نوآوری و فناوری در جنوب کشور در حاشیه نمایشگاه اینوکس کیش، کلید خورد. قرار است از جزیره نوآوری کره‌جنوبی به نام «ججو» به‌عنوان الگو در این بحث استفاده شود.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس 2023 و طی نشست خبری گفت: در منطقه ویژه اقتصادی لامرد طی 10 ماه گذشته 9 قرارداد با حجم سرمایه‌گذاری 900 میلیون یورو منعقد شده یا در شرف انجام است.
مدیر میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد:

آغاز فاز نخست بازپیرایی قلعه تاریخی تیس

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد چابهار از آغاز آواربرداری و پاکسازی حصار‌ بیرونی باهدف بازپیرایی قلعه تاریخی تیس در فاز نخست این طرح، خبر داد.
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: بانه و مریوان از امروز منطقه آزاد شدند.
معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه کیش گفت: چهار فروند قایق تفریحی در ساحل مارینا جزیره کیش به دلیل بروز موارد هنجار شکن توقیف شد.
در راستای تسهیل در خدمات رسانی و همکاری های بین المللی؛

توافقنامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با اداره کل استاندارد گیلان منعقد شد

در راستای هم افزایی میان نهادی، تسهیل گری و سرعت بخشی به خدمات مرتبط به حوزه استاندارد در محدوده نخستین منطقه آزاد شمال کشور؛ توافقنامه همکاری این سازمان با اداره کل استاندارد گیلان؛ توسط اکبرنیازی عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان و مجتبی معصوم نژاد مدیرکل استان منعقد شد.
با پیشنهاد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی، «حسن ملک حسینی» به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی اینچه برون منصوب شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به تدوین طرح جامع منطقه آزاد ماکو گفت:‌ ساماندهی گمرک بازرگان و رفع مشکلات آن را در طرح جامع منطقه آزاد ماکو لحاظ کرده ایم و درصورت اجرای قانون توسط دستگاه های اجرایی و تمکین به ماده 27 چگونگی اداره مناطق آزاد و ماده 65 احکام دائمی توسعه کشور، عملیات ساماندهی بزرگترین مرز زمینی کشور آغاز می شود.
آنچه اما امروز در اروند و خاصتاً منطقه آزاد اروند جاری و ساری ست هرچه هست، نه زدودن چهره فقر است، نه قوانینی تسهیل کننده تر از سرزمین مادری ست، نه مدیریت یک پارچه و نه حتی مسؤلیت پذیری متولیان حتی در حد گردن گیری! ست. ملغمه ای ست از موازی کاری، قوانین ناقص الجاری، مدیریت ملوک الطولیفی و زورآزمایی کانون های قدرت درگرو کشی و حفظ قلمروی حکومتی است
6 فقره سند به وسعت 10 هزار و 200 هکتار از زمین های جزیره قشم از سوی رییس کل دادگستری استان هرمزگان به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.