روانشناسی

روانشناسی مجله پرسون با رویکردی تخصصی به ارائه مطالبی آموزشی در زمینه سلامت روح و روان می پردازد.

بسیاری از افراد به دنبال شناخت شخصیت درونی و آگاهی از درون خود هستند، جالب است بدانید با روش‌هایی مختلف می‌توان به این موضوع پی برد که یکی از آن‌ها تست روانشناسی است.
ترس یا فوبیای حیوانات، ترس غیر منطقی و افراطی از یک حیوان مشخص است که پاسخ اضطرابی فوری ایجاد می‌کند و فرد با نشانه‌هایی از جمله بالا رفتن ضربان قلب و فشار خون و تعریق زیاد همراه می‌گردد.
دروغ گفتن در کسب‌وکار و زندگی و روابط شخصی شما مشکل ایجاد می‌کند. اما راست‌گو بودن هم به شما کمکی نمی‌کند اگر مردم شمارا یک فرد دروغ‌گو فرض کنند.
دکتر روانشناس فردی است که در رشته روانشناس بالینی تحصیل کرده و در حیطه بهبود مشکلات روانی و جلوگیری از آن‌ها، تخصص لازم را کسب کرده است.
فرآیندهای متابولیک به صورت مرحله ای انجام میگیرند وهر مرحله توسط آنزیم خاصی کنترل می شود که محصول ژن خاصی است.وجود نقص در آن ژن خاص باعث عدم تولید ویا عدم فعالیت آنزیم مربوطه می شود.
تجربه‌ احساس تنهایی بالاخره حداقل یک‌ بار به سراغ هرکسی می‌رود و شما در این دنیا با احساستان تنها نیستید. مسئله‌ای که اهمیت دارد، پذیرش و در آغوش گرفتن این حس و کسب دانش درباره‌ی نحوه‌ی صحیح برخورد با آن است.
بدون بعضی از مفاهیم می‌توان زنده ماند، اما نمی‌توان زندگی کرد. خود بیانگری هم یکی از این مفاهیم است.
موضوع عادت، چگونگی تشکیل شدن آن در مغز ما، ترک عادت های غلط و به وجود آوردن عادت های سازنده و مثبت امروزه دغدغه ای غیر قابل چشم‌پوشی و پر اهمیت برای اکثر مردم در سراسر دنیا شده است.
انجام دادن تست های روانشناسی روزنامه ها و مجلات یکی از راه های پی بردن به ویژگی های شخصیتی است تست اعصاب نیز یکی از این تست های روانشناسی است.
آموزش مسؤولیت‌پذیری به کودکان یک از اصلی‌ترین وظایف هر پدر و مادری است. برای داشتن یک فرزند متعهد و قوی باید آموزش درس‌های زندگی به کودک را از سنین پایین شروع کرد. قوی شدن در مهارت‌های زندگی چیزی نیست که در یک روز یا یک هفته اتفاق بیفتد. آموزش این مهارت‌ها در تمام دوران کودکی به زمان، تلاش و ثبات نیاز دارد.
مدیریت ذره بینی در واقع یک وسواس ناخواسته و یک اختلال رفتاری درست شبیه سایر اختلالات رفتاری اعتیاد آور است.
بسیاری از افراد برای سفررفتن دچار اضطراب می‌شوند. اضطراب قبل از سفر بعضی مواقع به قدری زیاد است که حتی شاید باعث شود افراد به‌کلی قید سفرکردن را بزنند. اگر شما هم دچار این اضطراب می‌شوید، این مطلب را بخوانید تا روش‌های کنار‌آمدن با آن را یاد بگیرید.
با توجه به اینکه ۸۰ درصد شخصیت کودک در ۶ سال حیات اولیه او شکل می گیرد اهمیت آموزش و پرورش پیش دبستانی آشکار می شود. در این دوره کودک برای اولین بار به طور وسیع از تحرک و استقلال خویش بهره می‌گیرد و نقش نهاد خارج از محیط خانواده در رشد و پرورش و یادگیری کودک اهمیت می یابد.
آئروفوبیا یکی از انواع فوبیا و شامل ترس از پرواز، ترس از هواپیما و ترس از سفر هوایی است. آمار نشان می‌دهد سفر هوایی از دیگر انواع سفر امن‌تر است، ولی هنوز هم یکی از ترس‌های بسیار رایج‌ است.
خواندن کتاب هایی درمورد آداب معاشرت به ما کمک می‌کند تا رفتار صحیح با دیگران داشته و تاثیرگذاری خوبی هم بر روی دیگران داشته باشیم.