روانشناسی

روانشناسی مجله پرسون با رویکردی تخصصی به ارائه مطالبی آموزشی در زمینه سلامت روح و روان می پردازد.

فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان با اشاره به چالش‌های کرونا برای کودکان و نوجوانان، گفت: یکی از مشکلات و عوارضی که در بحران کرونا داشتیم بحث همه گیری فضای مجازی در کودکان و نوجوانان بوده است.

برای شناحت و تخمیت قدرت یک فرد به رفتار و خصوصیات او توجه می کنیم، وقت می گوییم ویژگی زنان قوی منظور قدرتی است که در شخصیت و رفتار آنها دیگران را جذب می کند.
بسیاری از والدین از خود می‌پرسند که تا چه حد داد و فریاد زدن بر سر کودکان به آنها آسیب می‌رساند. می‌توان گفت که این صدمه بستگی به شدت و نوع این فریادها دارد؛ اما توجه کنید داد زدن هیچ سودی در مسیر تربیت فرزند دلبندتان ندارد.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن غذاهای فرآوری شده می تواند علت بسیاری از موارد اضطراب و افسردگی باشد. پژوهشگران طی این مطالعه ارتباطی دقیق بین مصرف بیش از حد غذاهای ناسالم و علائم نامطلوب سلامت روان پیدا کرده اند.
تنبیه یکی از مهمترین بخش های تربیت کودکان است؛ اما اینکه چگونه آنها را تنبیه امری مهم و ضروریست.
برخی رفتار و کارها را اغلب افراد در زندگی خود بسیار زیاد انجام می دهند، در حالی که انجام بیش از حد این کارها موجب پشیمانی شدید شما خواهد شد.
تغذیه یکی از عوامل مهم در افسردگیست بطوری که بدون آنکه فرد متوجه شود خوردن یک سری از مواد غذایی باعث تشدید علائم افسردگی در وی می شود.
نتایج تحقیق انجام شده توسط محققان کشورمان نشان از آن دارد که خستگی فکری و ذهنی بسیار بیشتر از خستگی عضلانی موجب اختلال در حافظه کاری فضایی ما به‌عنوان یک قابلیت شناختی مهم می‌شود.
زنان و مردان دلایل مختلفی برای طلاق دارند اما طبق تحقیقات انجام شده برخی از زنان هستند که به یک دلیل، بیشتر و سریع تر طلاق می گیرند.
افسردگی در کودکان یکی از اختلال‌هایی است که معمولا به دلیل فرآیند رشد کودک به سختی قابل شناسایی است اما اختلال در فعالیت‌های اجتماعی، یادگیری و بدخلقی از نشانه‌های آن می‌باشد.