مهمترین اخبار

سفیر سابق ایران در مکزیک و ایتالیا؛

آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل نخواهد کرد

یک تحلیلگر سیاسی گفت: سرنوشت برجام قبل از اجرای پروتکل الحاقی مشخص بود. غربی ها به هیچ وجه حاضر به انجام تعهدات خود که نسبت به امتیازهایی که گرفته اند اندک است نیستند. بایدن نیز مانند ترامپ و اوباما به تعهدات خود عمل نخواهد کرد و تحریم ها را افزایش می دهد.

کارشناس ارشد سیاست خارجی وزارت امور خارجه در گفتگو با پرسون:

آمادگی مشروط ایران برای تعاملات سازنده با آژانس انرژی اتمی

جمهوری اسلامی ایران همواره آمادگی دارد که به تعامل مثبت و سازنده با آژانس برگردد به شرط آنکه کشورهای متعهد در برجام نیز به تعهدات خود پایبند باشند و تمامی تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران لغو شود.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل نوشت: دستور بایدن برای حمله به نیروهای بومی مبارزه کننده با ‎داعش، نشان داد که کاخ سفید با اعمال سیاست دوگانه در استفاده از تروریسم، دوست داعش می‌ماند.
سخنگوی کاخ سفید با ادعای اینکه آمریکا آماده گفت‌وگوهای دیپلماتیک با ایران در چارچوب 1+5 است، گفت که واشنگتن قصد کاهش تحریم‌های وضع شده علیه ایران را ندارد.

تحلیلگر مسائل بین الملل در گفتگو با پرسون مطرح کرد؛

تمایل بایدن برای ادامه سیاست‌های ضد ایرانی ترامپ

با همه اعتراضاتی که بایدن و اطرافیانش به خروج ترامپ از برجام داشتند اما در عمل به نظر می‌رسد آن‌ها تحریم‌های ترامپ علیه ایران را دوست دارند و می‌خواهند این سیاست را ادامه دهند، البته این اتفاق ایران را دچار شگفتی نمی‌کند چرا که سیاست‌های ضد ایرانی مقامات آمریکایی به ده‌ها سال گذشته برمی‌گردد.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پرسون:

موفقیت چشمگیر ایران در رقابت جهانی مبارزه با کرونا

در این رقابت بسیار گسترده و عمیق برای مبارزه با ویروس کووید ۱۹ که جامعه جهانی را تهدید کرده است، ایران توانسته هم به لحاظ جانی هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ اقتصادی در این رقابت علمی برای دستیابی به واکسن و ایمن سازی مردم در مقابل این بیماری که هنوز درمان قاطعی برای آن شناخته نشده است، موفق عمل کند.

در دیدار با سفیران جدید پنج کشور مطرح شد؛

روحانی: شرایط برای همکاری‌های بین المللی ایران تغییر کرده است

رییس جمهوری امروز در جریان دریافت استوارنامه سفیران پنج کشور در ایران، با تاکید بر اینکه شرایط برای همکاری‌های بین المللی ایران با گذشته تغییر کرده است، بر اهتمام ایران برای توسعه همکاری‌ها با کشورهای مختلف تاکید کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین بار دیگر ضمن درخواست از آمریکا برای بازگشت به برجام، هشدار داد که وضعیت برجام در شرایط حساسی قرار گرفته است.