مهمترین اخبار

روحانی در آیین افتتاح ۶۱ طرح در مناطق آزاد تجاری:

لزوم حضور ویژه بخش خصوصی در صحنه / باید به وعده هایمان عمل کنیم

رئیس جمهور گفت: سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال ۹۸، ۵۶ درصد افزایش پیدا کرده است که معنای آن شکست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی است و نتوانستند جلوی ما را بگیرند.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: انواع موبایل در روزهای گذشته 12 تا 20 درصدی کاهش قیمت داشته است.
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: آزادشدن صادرات دام زنده کذب محض است.
افزایش قاچاق دام زنده به خارج از کشور از جمله مباحث داغی است که هم‌زمان با افزایش قیمت گوشت قرمز، مطرح‌شده است. معضلی که گویا همواره وجود داشته ولی این روزها محسوس‌تر شده است.
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران گفت: هر شانه تخم مرغ با قیمت 70 هزار تومان از مرز چذابه خریداری و به عراق قاچاق می شود که این امر در افزایش قیمت تخم مرغ در بازار نقش دارد.
شرکت پاکسان به مدیر عاملی حسن بقائی توانست در سال جاری به عنوان تنها شرکت تولیدکننده مواد شوینده و بهداشتی صادرکننده ممتاز کشوری انتخاب شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

ترخیص روزانه ۱۰۱ هزارتن کالا در دو ماه گذشته

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی ها نشان می دهد از ۱۱ آبان‌ماه بطور میانگین در هر روز ۱۰۱ هزار تن کالای اساسی و مواد اولیه مربوط به کارخانه ها از گمرکات کشور ترخیص شده است.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه کشورهای همسایه مهم‌ترین هدف و بزرگترین سرمایه‌های صادراتی ایران هستند، گفت: دولت از هیچ حمایتی برای بهبود شرایط تجاری به ویژه صادرات دریغ نخواهد کرد.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: با افزایش قیمت تخم مرغ عرضه آن به صورت بسته بندی لغو شد ولی به شکل ایجابی و تشویقی قابل پیگیری است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه در راستای با راهبرد جهش تولید، ۱۱۰ پروانه بهره برداری ایجادی در بخش صنعت استان صادر شده‌است.

در نامه کارگران فولاد مبارکه به نماینده فلاورجان مطرح شد:

با ما همان کار را کردید که با دزدان

کارگران خط تولید فولاد مبارکه در نامه‌ای سرگشاده به نماینده مردم فلاورجان در مجلس، اظهارات اخیر وی را درباره کاهش خط تولید، مغرضانه و سیاسی عنوان کردند.