مهمترین اخبار

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت:

به زودی توسعه بخش دریایی پایانه صادرات نفت جاسک آغاز می‌شود

روحانی در آیین افتتاح ۶۱ طرح در مناطق آزاد تجاری:

لزوم حضور ویژه بخش خصوصی در صحنه / باید به وعده هایمان عمل کنیم

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پرسون:

لایحه بودجه 1400، اختلاف دولت و مجلس

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ با اعلام رقم ۱۰۶ هزار میلیارد تومان مابه التفاوت ارز ۴۲۰۰ و ۱۷۵۰۰ تومانی مصوب در این کمیسیون گفت: در کمیته‌های مربوط تا پایان هفته در خصوص نحوه پرداخت مابه‌التفاوت ارز که می‌تواند از طریق بن‌کارت، یارانه نقدی یا یارانه دارویی باشد، تصمیم‌گیری می‌شود.

کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با پرسون:

اما و اگرهای تک نرخی شدن ارز در لایحه بودجه 1400

برای تک نرخی کردن ارز دولت باید منابع داشته باشد، اگر منابع باشد، می‌توان بازار را اداره کرد و نرخ را در ۱۷۵۰۰ تومان نگه داشت ولی اگر دولت منابع و ورودی نداشته باشد، نرخ 17500 تومان به نرخ پایه تبدیل می‌شود و نرخ بازار آزاد را نیز در کنار آن داریم و این مسئله جای نگرانی دارد.
احسان ارکانی، نماینده مجلس در توییتر نوشت: استیضاح وزیر اقتصاد با توجه به اعتراضات شدید مردم و مشکلات اقتصادی نظیر بورس، بدترین رشد اقتصادی، ناکارآمدی بانکها و تورم بیسابقه با ۱۰۲ امضا تسلیم هیات رئیسه شد.
بازار جهانی پس از پشت سر گذاشتن یک روز خونین، صبح امروز سبزپوش شد. رسیدن نرخ بهره اوراق به بیشترین سطوح از مارس ۲۰۲۰ که نشانه‌ای از خوشبینی به وضعیت اقتصاد امریکا است و به دنبال آن رشد شاخص دلار عامل اصلی افت دیروز کامودیتی‌ها بود.
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (دوشنبه) با کاهش ۱۶۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته ۱۱ میلیون و ۱۰ هزار تومان معامله شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خبر داد:

بررسی واگذاری سهام عدالت به هفت میلیون نفر

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: موضوع واگذاری سهام عدالت به هفت میلیون نفر برای بررسی بیشتر در این کمیسیون به کمیته مربوطه ارجاع داده شده است، بنابراین این موضوع در این جلسه قطعی نشده و مصوبه تلقی نمی‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه‌ ارائه شده توسط دولت به نحوی تنظیم شده که بیشترین عواید و منافع نصیب دلال‌ها خواهد شد و ثمره کسری بودجه‌ آن برای مردم چیزی جز تورم سنگین نیست.

رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانک ها عنوان کرد؛

رشد اقتصادی بدون حمایت بانک ها از تولید محقق نمی شد

رییس کل بانک مرکزی گفت: توقف رشد «پول» و کاهش رشد دوازده ماهه آن در آذر ماه نسبت به آبان، نشانه مهمی از کاهش انتظارات تورمی است و این نکته سیگنال مثبتی به بازارها تلقی می‌شود که آرامش بازارها را در پی خواهد داشت.