آموزش و پرورش

آخرین و مهمترین خبرهای فرهنگیان و مدارس را در صفحه جامعه پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: آموزش و پرورش هرسال بخشنامه‌ای را تحت عنوان آمادگی مدارس برای مواجهه با فصل سرما و اجرای نکات پیشگیرانه در راه اندازی سیستم‌های گرمایشی مدارس ارسال می‌کند.
رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: دوره پیش از دبستان، اجبار نیست اما ضروری است، این دوره جزیی از حوزه دبستان نیست، بلکه خود یک دوره تربیتی مستقل است و خدمت به کودکان قبل از ورود به دبستان جدا از ماموریت و رسالت این سازمان، یک وظیفه شرعی محسوب می شود.

سرپرست سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ همه مدارس سنگی کشور را جمع خواهیم کرد. این مدارس که عمدتا در زاگرس قرار دارند و سنگی خشکه‌چین هستند، همه بهسازی خواهند شد و تا پایان ۱۴۰۲ مدرسه سنگی نخواهیم داشت.
آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: با توجه به استمرار آلودگی هوا در کلانشهر تهران و در راستای مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استانداری تهران در تمام مدارس ابتدایی پایتخت، آموزش در روز سه شنبه اول آذر ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود.
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: امور اداری مناطق حتما تا ساعت ۱۸ امروز نسبت به باقی مانده صدور احکام و ترمیم حقوق اقدام کنند.
سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛

تربیت "دانش‌آموزان محیط‌زیستی" ضرورت شرایط اقلیمی کشور است

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم علاوه بر آموزش‌های لازم، مهارت‌های مهم و عملکردهای ضروری را با کمک سازمان حفاظت از محیط زیست در مدارس به دانش‌آموزان ارائه کنیم.»
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای مهرماه کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت، گفت: کلاس‌های درس دانش‌آموزان ابتدایی به کتابخانه تجهیز می‌شود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در رشته‌های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.
یادداشتی در نقد البسه مدارس:

بدون رنگ-بدون الگو

دانش‌آموزان کودک و نوجوانِ ایران زمین، دارایی‌های گرانبها و ارزشمند جامعه ما هستند و در آینده‌ای نزدیک، فرمان مدیریت و هدایتِ این مرز و بوم در دستان این عزیزان خواهد بود. پس باید اکنون بر روی آموزش، تربیت، تعلیم و گسترش فرهنگ در این قشر، نظارت ویژه و تلاشی مضاعف داشت تا در روزگاران آتی شاهد حضور افرادی سازنده و مفید در جامعه باشیم.
وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه شبکه شاد نباید تعطیل شود گفت: بچه‌های ما باید در این زیست بوم هم حضور داشته باشند. باید فرزندانمان را متناسب با زمان تربیت کنیم.
وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه شبکه شاد نباید تعطیل شود گفت: بچه‌های ما باید در این زیست بوم هم حضور داشته باشند. باید فرزندانمان را متناسب با زمان تربیت کنیم.