آموزش و پرورش

آخرین و مهمترین خبرهای فرهنگیان و مدارس را در صفحه جامعه پرسون بخوانید.

آزمون سراسری امسال در حالی برگزار شد که حرف و حدیث‌ها پیرامون آن زیاد بود. حالا رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس از ورود این نهاد حاکمیتی در این قضیه و پیگیری رسمی آن خبر داد.
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام اینکه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ۱۴۰۱ برگزار می شود، گفت: ثبت نام برای این نوبت از آزمون در روزهای ۸ تا ۱۴ آبان سال جاری از طریق سایت این سازمان صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از روز چهارشنبه و پنجشنبه ۹ و ۱۰ تیرماه (آزمون گروه هنر و آزمون گروه‌های انسانی و ریاضی)، سوال و کلیدهای زیادی در فضای مجازی رد و بدل شده که همه آنها را ما رصد کردیم و جعلی بودند. این کلید و سوال‌های جعلی تنها برای گرفتن پول از داوطلبان بود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، طرح رتبه‌بندی معلمان از ۳۱ شهریور ماه باید از سوی دولت اجرایی شود، تصریح کرد: بر این اساس و با توجه به بودجه ۳۸ میلیاردی تامین شده، حقوق معلمان بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا پنج میلیون تومان افزایش می‌یابد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: با پیگیری‌های انجام شده، ایرادات آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در جلسه دیروز هیات دولت بررسی و رفع شد.
خبر آزار جنسی یک معلم در فضای خارج از مدرسه و در جریان برگزاری کلاس‌های خصوصی نوک کوه یخی است که پرده از واقعیت‌های زیرپوست جامعه برمی‌دارد و این‌گونه خبرها هشداری است به مردم و مسوولان که تدابیر پیشگیرانه جدی در این‌گونه موارد داشته باشند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش درباره پرونده و حادثه آزار جنسی چند دانش‌آموز دبستانی توسط معلم‌شان در کلاس خصوصی در شهر فردوس استان خراسان جنوبی توضیحاتی بیان کرد.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کارت واکسن کرونا پیش‌شرط ثبت‌نام دانش‌آموزان نیست، گفت: هنوز برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا به محصلان تصمیمی گرفته نشده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس مقررات آزمون سال گذشته برگزار می‌شود، از اعلام تاریخ دقیق آزمون سراسری پس از نشست شورای سنجش و پذیرش خبر داد.
معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از امکان مشاهده سوابق تحصیلی دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان متقاضی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خبر داد.
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با تاکید بر اینکه مصوبه تغییر کنکور ۱۴۰۲ به امضای رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، گفت: تخطی از اجرا پیگرد قانونی دارد.