آموزش و پرورش

مهمترین اخبار

وزیر آموزش و پرورش با اشاره آغاز فرآیند واکسیناسیون معلمان و کادر اجرایی مدارس، گفت: جمع‌بندی جهانی بر بازگشایی مدارس است و معلمان از امروز برای بازگشت دوباره به مدرسه از مهرماه آماده می‌شوند.
سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: آموزش مجازی کار معلمان را سخت‌تر کرده است و ما باید فارغ از واکسیناسیون برای بازگشایی مدارس برنامه‌ریزی کنیم.
با نگاهی به بازگشایی مدارس در سراسر جهان پس از فروکش کردن نسبی پاندمی، درمی‌یابیم که پروتکل‌های تبیین شده چه برای مدارسی که بازگشایی شده و چه کشورهایی که بازگشایی را در دستور کار چند ماهه آینده خود قرار داده‌اند، بسیار سختگیرانه و سلامت‌محور است.
در دومین روز از اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سناریوهای مختلف بازگشایی مدارس در مهر ماه تشریح و بررسی شد.
رئیس جمهور مصوبه جلسه ۸۴۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰ با عنوان مصوبه سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) را ابلاغ کرد.
وزیر آموزش و پرورش حضور یا عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس را منوط بر تصمیم ستاد ملی کرونا دانست و افزود تجربه جهانی نشان دهنده این است که حضور دانش‌آموزان در مدارس برای آنها خطری ندارد اما دور بودن آنها از محیط تحصیل می‌تواند به ضرر آنها باشد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: نوشتن قانون برای کنکور باید با در نظر گرفتن همه جوانب باشد و نمی‌توان به سادگی آن را رد یا قبول کرد.
وزبر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت کسب قابلیت تاب آوری و هوش هیجانی دانش‌آموزان اظهار داشت: پرورش این قابلیت در دانش‌آموزان بسیار مهم و حیاتی است و ما باید این قابلیت‌ها را شناسایی و در آنها پرورش دهیم.
با اعلام مسئولان اداره اتباع، نوبت‌دهی به کودکان مهاجر افغانستانی فاقد مدرک برای ثبت‌نام در مدارس ایران که روز سه شنبه هفته گذشته با مصادف شدن با تعطیلات کرونایی به پایان رسید، یک بار دیگر برای فردا دوشنبه، چهارم مرداد ماه تمدید شد.
داور سی و نهمین جشنواره فردا گفت: ضروری است که کلاس‌های فن بیان و آداب ارتباطات اجتماعی برای دانش آموزان برگزار شود تا دانش آموزان عزیز نیز بتواند از کم‌رویی، خجالت، استرس و اضطراب دور شوند و در نهایت همین امر موجب می‌شود که این دانش آموز در مسیر تحصیل خود نیز موفق باشد.
در یک هفته گذشته که خبرهای مربوط به اعتراضات مردم خوزستان، موضوع بی‌آبی و البته شدت گرفت پیک پنجم کرونا بیشترین تمرکز مخاطبان را به خود اختصاص داده‌ است، آن دعوای رسانه‌ای دو سازمان هم گویا به فراموشی سپرده شده و از جواب‌هایی که این دو نهاد به هم می‌دادند و وعده‌هایی که برای پیگیری‌های متقابل می‌دادند دیگر خبری نیست. در عین حال موضوع از سوی کنکوری‌ها و خانواده‌های‌شان به فراموشی سپرده نشده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس این پذیرش را دارد که با توجه به شرایط تحریمی و مشکلات اقتصادی و معیشتی به معلمان و بازنشستگان کمک کند. بحث افزایش تورم طبیعی است که وجود داشته باشد و باید با اندیشیدن تدابیری این ضرر را کاهش داد.