آموزش و پرورش

آخرین و مهمترین خبرهای فرهنگیان و مدارس را در صفحه جامعه پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

واکسن برای دانش آموزان اجباری نیست و برخی والدین یا تمایلی به واکسینه کردن فرزندشان ندارند و یا ترس بر تصمیم آن‌ها سایه افکنده و مردد هستند. اماواگرهای تزریق واکسن به کودکان و نوجوانان بحث این روزهای خانواده‌هاست. برای برخی‌ها، بدگمانی نسبت به واکسن حاصل نگرش‌های توطئه‌آمیز است یعنی گرایش به نگریستن جهان از پشت عینک بدبینی و بی‌اعتمادی. به‌عبارت‌دیگر شواهد علمی را به‌آسانی دست‌کم می‌گیرند و به ریسمان باورهای غلط چنگ می‌اندازند.
طبق طرح در دستور بررسی مجلس، کلیه معلمان حق التدریس، نیروهای دارای شناسه نیروی انسانی و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، استخدام رسمی می‌شوند.
معاون آموزش متوسطه وزات آموزش و پرورش گفت: بر اساس الگوی بازگشایی مدارس، تمام مدارس از پایان آبان به شیوه حضوری به فعالیت خود ادامه خواهند داد و صدور مجوز بازگشایی حضوری مدارس، منوط به تکمیل و ارائه چک لیست‌های بهداشتی و خودارزیابی مدیران مدارس است.
معاون وزیر آموزش و پرورش، در بیان ضرورت تأسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، گفت: این سازمان ‏با هدف مدیریت یکپارچه و ساماندهی امور کلان تعلیم و تربیت فرزندان ایران زمین در دوران کودکی، از بدو ‏تولد تا پایان سن شش سالگی تأسیس شده است.‏

مهم ترین رویدادهای خبری کشور در هفت روز گذشته؛

اقتدار و موفقیت در سایه سلامت همگانی

در هفت روز گذشته، اتفاق‌های زیادی در کشورمان رخ داده است. خبرهای شاد و غمگین، تلخ و شیرین؛ اما آن چه ورای همه تیترها به بیرون درز می کند نشانه های موفقیت و شادی است که روز به روز بیشتر می شود. از برد یزدانی گرفته تا ثبات نسبی بازارها و واکسیناسیون همگانی و مانور فاتحان که نشان داد خوابی پوچ است نگاه چپ به مرزهای ایران.
وزارت آموزش و پرورش با توجه به نیاز به استمرار خدمت معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارتخانه مذکور پیشنهاد صدور مجوز برای استمرار بکارگیری آنها را به دولت ارائه کرده است.
موفقیت را فقط یک بعدی تعریف نکنیم. اگر بچه ما در ریاضی ضعیف است، ایرادی ندارد. شاید او نویسنده بزرگ جهانی باشد. مگر نویسندگان، ریاضیات خوبی داشته‌اند؟
فلاحی در گفت‌وگو با پرسون پاسخ داد:

بازگشایی حضوری مدارس در آبان ماه منطقی است؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم اکنون بسیاری از مدارس کم‌جمعیت، حضوری برگزار می‌شود؛ اما در رابطه با مدارس پرجمعیت انتظار تأخیر وجود دارد.
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس به تشریح آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس پرداخت و گفت: مدارس پرجمعیت روستایی و عشایری از هفته آینده با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی دایر می‌شوند.
همزمان با شروع سال تحصیلی جدید، تمهیدات وزارت ارتباطات برای آموزش مجازی در قالب دسترسی رایگان دانش آموزان به سامانه شاد و فعالسازی بسته اینترنت از آخر هفته جاری اجرا می‌شود.

پژوهشگر مسائل تعلیم و تربیت به بیان چالش های نظام رتبه بندی معلمان پرداخت و گفت: در لایحه اصلاح شده رتبه بندی معلمان صحبتی از سرنوشت ‏استاد معلمان به میان نیامده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: برای برنامه‌ریزی بخش توانمند سازی معلمان، باید به مشارکت آنان بیاندیشیم و در این راستا چند مدل می‌توان پیاده کرد. مدل نخست تشکیل کمیته و کارگروهی در هر دفتر است تا بتواند با کمک این گروه، یک برنامه آموزش معلمان را در یک زمان معین ارائه کند. در این حالت ما شاهد چند کارگروه در دفتر تالیف نظری، فنی و حرفه‌ای و دفتر انتشارات خواهیم بود.