مهمترین اخبار

بهشتی پور در گفت‌وگو با پرسون؛

جنگ ایران و آمریکا قابل پیش بینی نیست

یک کارشناس بین الملل گفت: ترامپ اراده کرد با تحریم های حداکثری مردم ایران را به زانو در بیاورد ولی عملا دیدیم که چنین نشد واین مسیر رشد ایران ادامه پیدا کرد.

در نامه ای سرگشاده عنوان شد:

محسن هاشمی به خواهرش فائزه: عذرخواهی کن

در پی مصاحبه اخیر فائزه هاشمی در مورد دونالد ترامپ و اقدامات رییس جمهور آمریکا علیه ایران، محسن هاشمی طی نامه ای سرگشاده به اظهارات وی واکنش نشان داد و نوشت: «می دانم که در سالهای اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده و فرزندت شده است که شاید باعث کشاندن تو به تندروی و خارج شدن از مشی میانه روی پدر گردیده، ولی این دلیل نمی شود که به رییس جمهور کشور بیگانه امید ببندی و دم از استقلال بزنی!»
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه‌ ارائه شده توسط دولت به نحوی تنظیم شده که بیشترین عواید و منافع نصیب دلال‌ها خواهد شد و ثمره کسری بودجه‌ آن برای مردم چیزی جز تورم سنگین نیست.
فائزه هاشمی گفت: برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم. به خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد.

تحلیلگر مسائل بین الملل در گفت و گو با پرسون:

پیام توقیف کشتی کره‌ای؛ ایران مقتدرانه در خلیج فارس حضور دارد

با توجه به بحث‌هایی که در یکی دو هفته اخیر به دلیل حضور آمریکایی‌ها و برخی کشورهای دیگر که به دنبال اجرای یکسری برنامه بودند، در خلیج فارس وجود داشت، توقیف کشتی کره‌ای بار دیگر اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید و نشان داد که ایران با اقتدار در خلیج فارس حضور دارد و چنانچه کشوری بخواهد چه در بحث محیط زیست و چه در بحث‌های دیگر در آب‌های خلیج فارس مشکل ایجاد کند سپاه مقتدرانه حضور دارد و بنا به درخواست سازمان‌های ذی‌ربط وارد میدان می‌شود همانگونه که با تخلف کشتی کره‌ای وارد عمل شد و کشتی را توقیف کرد تا دادگاه تکلیف آن را مشخص کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با مردود دانستن بیانیه شورای همکاری خلیج فارس، اظهار کرد: ایران همواره به قوانین بین‌المللی و تعهدات خود پایبند بوده و لذا هیچ گونه مداخله‌ای را در برنامه هسته‌ای، موشکی و امور مرتبط با سیاست‌های نظامی و دفاع بازدارنده خود را برنمی‌تابد.

در نامه ایران خطاب به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام شد؛

هشدار ایران در خصوص پیامدهای منفی برنامه توسعه تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، با ارسال نامه ای به رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، ضمن هشدار درخصوص پیامدهای منفی برنامه توسعه تسلیحات هسته ای رژیم صهیونیستی، خواستار ایفای مسئولیت جدی آژانس در رسیدگی به این نگرانی منطقه ای و بین المللی شد.
امیر دریادار موسوی در تشریح ابعاد مختلف تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش که با شرکت صدها فروند پهپاد در منطقه عمومی سمنان در حال برگزاری است، گفت: حمله به اهداف دوردست و اقدام آفندی علیه اهداف ثابت و متحرک در زمین، هوا و دریا از اهداف اصلی این تمرین بزرگ رزم پهپادی است.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تأکید مجدد بر اینکه موضوع توقیف کشتی کره‌ای یک موضوع کاملاً فنی است، اعلام کرد که رفتار دولت کره‌جنوبی در این زمینه قابل درک نیست و مردود است.