دفاعی و امنیتی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس نظامی | دفاعی | امنیتی را در سرویس سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: فضا برای دستیابی به اهداف بزرگ و راهبردی در این وزارتخانه فراهم و سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای تلاش جمعی در همین مسیر است.
واحدی از تیپ ۲۴ الحشد الشعبی شامگاه جمعه حمله بقایای گروهک تروریستی داعش را در نزدیکی‌های منطقه المقدادیه در شمال شرق استان دیالی ناکام گذاشت.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه تقویت همکاری‍های دریایی و ارتقای امنیت تجارت بین المللی دریایی و مقابله با دزدی دریایی و تروریسم دریایی از جمله اهداف رزمایش مرکب ایران چین و روسیه است، گفت: هماهنگی بهتر و ارتباطات نزدیک‌تر بین نیروهای دریایی کشورهای منطقه و شرکت کننده در این رزمایش و تبادل تجربیات دریایی از دستاوردهای این رزمایش است.
دستور فرمانده کل ارتش به نزاجا؛

تسریع در امدادرسانی به مردم کرمان

سرلشکر موسوی به فرمانده نیروی زمینی ارتش دستور داد تا خدمت رسانی به مردم کرمان را تسریع کند.
سخنگوی سپاه از دستور سرلشکر حسین سلامی به فرماندهان نیروی زمینی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و سپاه‌های استانی برای افزایش و تداوم خدمات و امدادرسانی به مردم گرفتار در سیل و برف در مناطق مختلف کشور خبر داد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره اهداف حضور نیروی دریایی ارتش ایران در دریاهای دورتر گفت: برقراری ایمنی و امنیت دریانوردی و اعلام این موضوع که جمهوری اسلامی ایران با توانمندی‌های خود به ویژه در حوزه دریا، هیچ گونه محدودیتی برای حضور در هیچ نقطه‌ای را ندارد، مهم ترین اهداف حضور ایران در فواصل بیشتر است.
رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه بسیج به‌عنوان خدمتگزار رسانه‌ها آماده است تا از رسانه‌ها پشتیبانی کند، گفت: ما به عنوان تقویت‌کننده تشکیلات مردم‌ پایه انقلاب اسلامی آماده همکاری و کمک به رسانه‌ها هستیم. پرتیراژترین افکارسنجی در بسیج صورت می‌گیرد و می‌توانیم در مورد هر موضوعی 48 ساعته افکارسنجی علمی انجام داده و در این زمینه هم به رسانه‌ها کمک کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید را مرده پنداشتن، اشتباه و باطل است، این‌ها زنده هستند و خانواده‌های عزیز این شهیدان حیات طیبه شهیدان خود را درک می‌کنند.
اینگونه تمرینات مسبوق به سابقه بوده و به هموطنان عزیز توصیه می‌شود به شایعات ساخته و پرداخته معاندین و دشمنان ملت ایران توجه و اعتنایی نکنند.
دنیای سیاست، دنیای تامین منافع ملی ا‌ست. منافع متناسب با اقتضای زمان و مکان معنی و مفهومی متفاوت و البته واقعی پیدا می‌کند. بنابراین قد، قواره و مختصات عملکرد نظامی، سیاسی و اقتصادی سردارحاج قاسم سلیمانی فقط در فضای حیات‌شان قابل محاسبه و اندازه‌گیری است! به‌عنوان مثال در فضایی سرداربزرگ برای از بین بُردن داعش در کشور عراق، و همچنین برای تامین منافع ملی حتی با دشمن اشتراک منافع پیدا می‌کند و در فضایی دیگر برای تامین منافع ملی، اقدام و عمل‌های متفاوت انجام می‌دهد.
رئیس پدافند غیرعامل کشور:

«چه‌گوارا» انگشت کوچک حاج قاسم هم نبود!

مراسم دومین سالگرد سید شهدای مقاومت و یادواره شهدای محله تهران‌نو سه‌شنبه شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد لیله‌القدر محله تهران‌نو در شرق تهران برگزار شد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه "آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها" متزلزل شده‌اند، گفت: ا راه نورانی شهید سلیمانی را ادامه خواهیم داد و ذره‌ای از آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهیم آمد.
کاظم غریب آبادی با تاکید بر اینکه آمریکا نمی تواند به دفاع مشروع یا اقدام پیش دستانه استناد کند، گفت:از لحاظ حقوقی، ایران و آمریکا در وضعیت مخاصمه مسلحانه نبودند پس آمریکا به هیچ وجه نمی تواند به دفاع مشروع یا اقدام پیش دستانه استناد کند.
فرزند شهید سلیمانی گفت: دیری نخواهد پایید اشک‌های غم ما در فراغ پدرانمان در این قتلگاه به اشک شوق پیروزی آن هنگام که عراق عزیز و همه کشورهای منطقه از لوث وجود متجاوزان آمریکایی پاک شود تبدیل خواهد شد.