دولت

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری دولت و کابینه را در سرویس سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

پرونده ویژه پرسون؛ افزایش قیمت کالاهای اساسی/ بخش چهارم

حرکت شتابان بهای لبنیات کند خواهد شد؟!

افزایش قیمت لحظه ای لبنیات آنقدر تکراری و آزاردهنده شده که کمتر کسی است به آن توجه نکرده باشد. با توجه به انتقاداتی که به دولت دوازدهم در مورد گرانی ها گرفته می شد، حالا در دولت سیزدهم انتظارها بر این است که جلوی روند رو به افزایش قیمت لبنیات گرفته شود و ثبات و رابطه منطقی و منصفانه ای بین کالا و قیمتش برقرار شود.
عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: مجلس کاملا آمادگی کمک به دولت را دارد، اما در عین حال نمایندگان از وظیفه قانونی و شرعی خود یعنی نظارت دست نخواهند کشید.
با افزایش واردات واکسن تمام ادعاهای مسئولان دولت قبل مبنی بر ناتوانی کشور در واردات واکسن به دلیل عدم تصویب FATF دروغ از آب در آمد.
رئیس جمهور با بیان اینکه دو ملت ایران و تاجیکستان اشتراکات فراوانی از جمله زبان، فرهنگ و دین مشترک دارند، گفت: ارتباط ما فراتر از مسائل سیاسی است و دو کشور ارتباط عمیق قلبی و فرهنگی دارند.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در آخرین مرحله از سفر سه روزه به کشور تاجیکستان، به منظور زیارت آرامگاه میر سیدعلی همدانی و دیدار با مردم کولاب، دقایقی قبل وارد این شهر شد.

مقتدایی در نامه ای به مخبر مطرح کرد؛

لزوم رفع و رجوع موانع پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

نماینده اصفهان در مجلس در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر لزوم حل هر چه سریعتر مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت جمعی از فرهنگیان گفت که حل این موضوع بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت خانه های آموزش و پرورش و اقتصاد به عزم جدی دولت نیاز دارد.
دولت اصول دوازده‌گانه سیاست‌های اجرائی خود را در چند روز گذشته به اعضای کابینه ابلاغ کرد با این هدف که در تدوین برنامه‌ها و اجرای پروژه‌ها و صدور دستورالعمل‌ها و فرایندهای تصمیم‌گیری ملاک عمل و اقدام قرار گیرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: عضویت در این سازمان با حضور قدرت های بزرگ اقتصادی جهان مثل چین و هند مزایای فراوان اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و ترانزیت، امنیتی و حتی فرهنگی برای ایران خواهد داشت.
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت حاج عباسعلی شریفیان خوزانی پدر بزرگوار شهیدان گرانقدر رسول، مجید و حبیب الله شریفیان، اظهارداشت: این پدر صبور، دلاورانی فداکار پرورش و تقدیم به اسلام و انقلاب کرد و نام و یاد نیک و ماندگاری از خود در میان مردم قدرشناس این مرز و بوم باقی گذاشت.
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس نتایج سفر برخی از مسئولان وزارت کشور به تعدادی از استانها در راستای رفع اختلاف نظرها در آغاز به کار تعدادی از شوراهای اسلامی شهرها را که با تدبیر وزارت کشور رفع گردید، تشریح کرد.
رئیسی در نشست مشترک هیات های عالیرتبه تاکیدکرد؛

افغانستان باید توسط افغان ها اداره شود؛ بدون دخالت بیگانگان

رئیس جمهوردر نشست مشترک هیات‌های عالیرتبهایران و تاجیکستان ضمن تاکید بر اینکه تنها راه حل و فصل مشکلات افغانستان تشکیل دولتی فراگیر بدون دخالت دولت خارجی است، گفت: از نظر جمهوری اسلامی ایران، افغانستان باید توسط افغانستانی ها اداره شود و هیچ دولت خارجی نباید در امور آن مداخله کند.
با حضور روسای جمهور دو کشور صورت گرفت؛

امضای 8 سند همکاری میان ایران و تاجیکستان

مقامات ایران و تاجیکستان ۶ یادداشت تفاهم همکاری، یک توافق نامه و یک پروتکل فنی همکاری های گمرکی به امضا رساندند.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تجربه دولت تدبیر در گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات و شرطی کردن اقتصاد کشور شکست خورده است، گفت: دولت قبل با وعده بلد بودن زبان دنیا روی کار آمد قیمت ارز را ده برابر کرد، قیمت مسکن را ۹۸۰ برابر و قیمت خودرو را ۶۵۰ برابر کرد.
پرونده ویژه پرسون؛ افزایش قیمت کالاهای اساسی/ بخش اول

از افزایش قیمت تن ماهی تا تخم مرغ و قارچ/ چه شکم هایی که گرسنه مانده است!

گرانی همچنان می تازد. هیچ چیزی هم تا به امروز نتوانسنسته است جلویش را بگیرد. قارچ وکنسرو و تخم مرغی را هموطنانمان از هر قشری می توانستند به آن دست پیدا کنند، آنچنان طوفان گرانی به آنها خورده است که اگر قیمتشان را مقابل جنس مربوطه درج کنیم، مضحک به نظر می رسد!
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اعلام کرد: رئیس جمهور صبح سه شنبه ۳۰ شهریور به وقت محلی در اجلاس سران هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بصورت مجازی سخنرانی خواهد کرد
رئیس جمهور در دیدار با رئیس جمهور ازبکستان با تاکید بر اینکه تحریم‌ها مانع پیشرفت ایران نبوده و نیستند، افزود: در عین حال به دنبال رفع تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی هستیم.