مهمترین اخبار

همایش عمومی ستاد سحر زاگرس‌نشینان ایران اسلامی حامیان آیت‌الله رییسی با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل مشاور مقام معظم رهبری و رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و دکتر فرهاد زیویار رییس ستاد مرکزی سحر در محل سالن همایش های فرهنگی امام علی (ع) در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۸ لغایت ۲۰ برگزار شد.
دیرکرد پرداخت حقوق بازنشستگان و کارمندان برخی وزارتخانه‌های دولتی در ماه‌های اخیر، تنها نوکِ کوه یخ بحران بدهیِ دولت است. برآورد‌ها نشان می‌دهند که دولت ایران، دست کم تا سال ۲۰۲۶ میلادی، معادل نزدیک به نیمی از GDP کشور بدهی خواهد داشت.
بازتاب انتخابات ۱۴۰۰ در شبکه‌های اجتماعی؛

توجه به انتقاد روحانی از تخریب دولت در مناظرات

داده کاوی‌ها نشان می‌دهد؛ انتقاد رئیس جمهوری، وزیر بهداشت و فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برخی سخنان و ادعاهای نامزدها در خصوص عملکرد دولت، ویروس کرونا و گشت ارشاد در میان پست‌های پربازدید شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.
رییس جمهوری با اشاره به لزوم وجود ارتباط دیپلماتیک ایران با کشورهای همسایه تصریح کرد: خدا نگذرد از آنان که نگذاشتند روابط ما با برخی همسایگان بهبود یابد. کارهای کودکانه و احمقانه کردند و به مراکز دیپلماتیک حمله بردند.
نظر به وظیفه اخلاقی و قانونی در قبال حیات همه جانداران و حفظ محیط‌زیست و نیز در پاسخ به انتظار مشروع مردم و سازمان‌های مردم نهاد لایحه حمایت از حیوانات توسط معاونت حقوقی تهیه و پس از پیگیری در کمیسیون‌های دولت سرانجام امروز به تصویب هیأت وزیران رسید.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده نادیده‌ انگاری مسایلی که وضعیت کنونی اقتصادی کشور را رقم‌زده منصفانه ندانست و گفت: سناریوی پرسش‌های مناظره‌های انتخاباتی در جهت انداختن همه تقصیرها بر گردن دولت نوشته شده است.
سخنگوی دولت گفت: در صورت مشارکت غیرحداکثری، دولتی که پشتوانه اعتماد اکثریت جامعه را نداشته باشد، برای حل مسائل درهم ‌تنیده داخلی و خارجی ، دچار مشکل خواهد شد. بنابراین برای امروز ایران، برای فردای ایران، ‌مشارکت، امری حیاتی است.
دویست و سی ویکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهوربرگزار شد، در آغاز این جلسه گزارشی از وضعیت قیمت کالاهای اساسی و اقلام مصرفی و ضروری مردم و اقدامات انجام شده برای حفظ تعادل در قمیت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه گردید.
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر محتشمی‌پور، اظهار داشت: این روحانی مجاهد و عالم وارسته که جزو پیشگامان و همراهان پرتلاش و دلسوز نهضت امام خمینی (ره) بود، همه عمر خویش را صرف ترویج نهضت اسلامی و تحقق آرمان بلند انقلاب و نظام اسلامی کرد.
طبق آخرین مصوبات هیات وزیران و گزارش سازمان تامین اجتماعی در دو سال گذشته و هم‌زمان با شیوع کرونا، حقوق کارکنان دولت ۳۴ درصد و مستمری بازنشستگان ۲.۵ برابر رشد داشت.
رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه‌ای به وزیر کشور:

در مناظره انتخاباتی دوم برای دولت فرصت پاسخگویی در نظر گرفته شود

رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه‌ای به وزیر کشور خواست تا در مناظره دوم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی وقت مناسبی برای پاسخگویی دولت به اظهارات نامزدهای انتخابات در نظر گرفته شود.
قبل از برگزاری اولین مناظره ریاست جمهوری مطرح شد؛

رقیب من چه کسی است؟

هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری قبل از برگزاری اولین مناظره خود به سوالی مشترک که چه کسی را رقیب خود می دانید پاسخ دادند.
نامه ربیعی به رئیس صدا و سیما:

به نماینده دولت وقت فرصت پاسخگویی بدهید

سخنگوی دولت در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان صداوسیما با انتقاد از عدم توجه این سازمان به درخواست‌های پیشین دولت برای پاسخگویی در برابر اتهامات مطرح‌شده توسط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد که «در اسرع وقت فرصت مقتضی در برنامه زنده تلویزیونی برای پاسخ به اتهامات یاد شده، به نماینده دولت اختصاص یابد.»