دولت

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری دولت و کابینه را در سرویس سیاسی پرسون بخوانید.

رئیس جمهور گفت: دولت مردمی به تبعیت از تاکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت‌های توسعه اقتصاد کشور، حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع پیش‌روی تولید و تاکید بر توسعه صادرات را وظیفه خود می‌داند.
آنچه دولت کنونی در خردادماه انجام داد، اصلاح اقتصادی نیست، این کار فقط یک تغییر قیمت است، ‌گرچه اهمیت دارد و‌ آثار و عوارض مثبت و منفی آن فراوان است، ولی اصلاح اقتصادی نامیده نمی‌شود.
امام جمعه مشهد گفت: در سایر کشورها دارند تبلیغ می‌کنند که فقط آمریکا دشمن ایران است و ایران با آمریکا دشمنی دارد در حالی که آمریکا و اسرائیل دشمن اسلام و دشمن همه امت مسلمان هستند در حالیکه مسئله دشمنی آمریکا و اسرائیل به ایران اختصاص ندارد، این‌ها با اسلام و همه مسلمانان دشمن هستند.
سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جشن وصال و آئین گرامیداشت هفته ازدواج با توجه به جایگاه ازدواج در دین مبین اسلام و دیگر ادیان الهی گفت: راهکار خانواده ساز وکار مربوط به خودرا دارد و باید این امر معروف ترویج شود.
برخی از مسائل و مشکلات حوزه پتروشیمی و پالایشگاه به وزارت نفت برمی گردد؛ مشکلات اعلامی از سوی فعالان اقتصادی قابلیت پیگیری در کوتاه مدت و به ثمر نشستن را دارد.
رئیس جمهور پس از شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر در ترکمنستان:

باید همه کشورهای ساحلی با هم همکاری داشته باشند

رئیس جمهور گفت: باید همه کشورهای ساحلی با هم همکاری داشته باشند زیرا دریای خزر، دریای دوستی و همکاری بین کشورها وملت‌های اطراف آن است.
رئیس جمهور تصریح کرد: امنیت در منطقه صرفا با همکاری کشورهای منطقه و همسایگان خزر محقق می‌شود...جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که دوست روزهای سخت همسایگان است و هیچگاه در سختی‌ها دوستان خود را تنها نمی‌گذارد.
رئیس جمهور در گفت و گو با محمداف رئیس جمهور ترکمنستان گفت: آمادگی داریم ظرفیت سوآپ گاز ترکمنستان به آذربایجان را از مسیر کشورمان افزایش دهیم.
هیات وزیران با پیشنهاد وزارت اقتصاد مبنی بر لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه بین دولت‌های ایران و عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه موافقت کرد.
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری حاشیه نشست هیات وزیران، در پاسخ به سوالی درباره سفر بورل به تهران و مذاکرات در قطر ، گفت: ایران همواره رویکرد فعال برای گفت‌وگوهای رفع تحریم‌ها داشته و آقای بورل و ایران بر استمرار مذاکرات برای حل این مشکل تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه اتفاق نظر داشتند و برای سرعت‌بخشی به مذاکرات اشتراک نظر داشتند.
در جلسه کمیسیون مشترک تدوین سیاستهای کلی برنامه هفتم صورت گرفت؛

بررسی نقش صندوق توسعه ملی در پیشرفت اقتصادی عدالت محور

در جلسه کمیسیون مشترک که به ریاست دکتر محمدباقر ذوالقدر و با حضور برخی اعضای مجمع و نمایندگانی از دولت، مجلس و قوه قضاییه و ستاد کل نیروی‌های مسلح برگزار شد، مواد دیگری از سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه مورد بررسی قرار گرفت.
علی بابایی کارنامی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس، خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: از رئیس مجلس تشکر می کنیم که دستور رسیدگی به مصوبه هیات دولت در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را دادند و هیات تطبیق قوانین و مقررات عدم مطابقت آئین نامه را با قانون مصوب مجلس اعلام کرد.
سید ابراهیم رییسی صبح امروز پیش از ترک تهران به مقصد دوشنبه پایتخت ترکمنستان اظهار کرد: این سفر با دعوت رئیس جمهور کشور دوست و برادر ما ترکمنستان برای شرکت در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر انجام می شود.
رئیس جمهور با تشکر از همکاری دولت و ارتش پاکستان برای ارتقای شرایط امنیتی در خطوط مرزی دو کشور اظهار داشت: مناسبات خوب نیروهای مسلح دو کشور زمینه‌ها و شرایط امنیتی نسبتاً مناسبی را در مرزهای دو کشور بوجود آورده است.
صعودی شدن نرخ ازدواج، نوید دهنده این است که تلاش مسئولین در این حوزه به ثمر نشسته است، حالا با وجود مشکلات در مسیر ازدواج که از مهم‌ترین آنها می‌توان به گرانی مسکن و سختی پیدا کردن شغل اشاره کرد، بعد از سال‌ها نرخ منفی ازدواج، آمار ازدواج برای دومین سال متوالی مثبت شد.