مهمترین اخبار

خانه تاریخی آرمنیا، یکی از خانه‌های زیبا و تاریخی جلفای‌ اصفهان (جلفای نو) است که همچنان با گذشت دو سده از حیاتش دوباره استوار و با قامتی افراشته این بار با چهره‌ای جدید به حیاتش ادامه می‌دهد. در این نوشتار روایتی از احیا مجدد این خانه تاریخی ارائه می‌شود.

همزمان با حضور وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی :

بازگشایی تله سی یژ قزوین پس از چهار سال تعطیلی

با حضور وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، تله سی یژ قزوین ، پس از چهار سال تعطیلی با رفع موانع و اشکالات مجددا"به چرخه خدمت بازگشت.

معاون میراث فرهنگی استان خبر داد:

مرمت۲۵۰ سکه تاریخی در چهارمحال و بختیاری

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، چهارمحال و بختیاری گفت: اقدامات حفاظتی و مرمتی ۲۵۰ سکه تاریخی متعلق به دوران پیش از اسلام در این استان انجام شد.

در بهار ۱۴۰۰ برگزار می شود؛

کنفرانس بین المللی میراث جهانی ساسانیان

در کنفرانسی که 1400 برگزار خواهد شد، نتایج تحقیقات علمی جدید دانشمندان و اعضا هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقات داخلی و خارجی در حوزه میراث جهانی ساسانیان ارائه می‌شود.
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با تاکید بر اینکه مطالعات و بررسی‌های میدانی محوطه‌ها و تپه‌های تاریخی دشت مرودشت یکی از برنامه‌های اساسی این مجموعه محسوب می‌شود، گفت: انجام بررسی‌های روشمند باستان‌شناسی از جمله فعالیت‌های مهمی است که می‌تواند با صرف هزینه اندک و بدون نیاز به کاوش‌های گسترده به نتایج و اطلاعات مهم تاریخی منجر شود.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی:

کاروانسرای چهل پایه در فهرست میراث ملی ثبت می‌شود

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری، صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی گفت: کاروانسرای چهل‌پایه در فهرست میراث ملی ثبت می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خبر داد:

کشف ۳۷ قطعه اشیاء تاریخی در اسلام آباد غرب

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: ۳۷ قطعه اشیاء عتیقه و تاریخی متعلق به دوره اسلامی در شهرستان اسلام آباد غرب کشف و ضبط شد.