قزوین

مهمترین اخبار

حسب پیگیری دادستانی قزوین و گزارش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین مبنی بر ورود غیرقانونی، تهیه و انتشار تصاویر خلاف شرع و مبتذل در محوطه برخی از اماکن تاریخی قزوین که موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی شده است؛ پرونده قضایی در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین تشکیل شد.
در گفت و گوی پرسون با رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان شد؛

اولویتِ حل مشکلات مردم

علی شعبانی رئیس کل دادگستری استان قزوین در دیدار مردمی مساجد شهر اقبالیه با دادن قول پیگیری تاسیس دادسرا و دفتر خدمات الکترونیک قضایی برای بهبود خدمات در این شهر و همچنین وعدهء برخورد با ترک فعل های مسولین دستگاههای اجرایی به گفتگویی دوطرفه، صمیمی و بی واسطه با مردم و مسولین شهری پرداخت.
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در راستای اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها دستورهای قضایی لازم پیرامون تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز صادر شد و طی آن 668 هزار متر مربع از اراضی زراعی و کشاورزی که به صورت غیرمجاز تغییر کاربری داده شده و درآن ساخت و ساز صورت گرفته بود به حالت سابق اعاده گردید. و کلیه مستحدثات قلع و قمع گردید.
زنگ خطر پیک ششم در قزوین؛

وضعیت آبیک قرمز شد

با اعلام رنگ بندی جدید شهرهای کشور در سامانه ماسک وضعیت شهر آبیک قزوین به جمع شهرهای قرمز کرونایی اضافه و شهر البرز نیز از وضعیت زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین از اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مدارس حیاط پویا در استان خبر داد و گفت: در راستای انجام فعالیت‌های ورزشی ویژه با تجهیزات مختلف در سال جاری 24 مدرسه حیاط پویا در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین خبر داد:

پنج مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی قلع و قمع شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین اظهار داشت: با اجرای احکام قطعی صادر شده توسط محاکم قضایی و در راستای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، مستحدثات پنج مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی روستاهای نجم آباد، باراجین و میزوج از توابع شهرستان قزوین قلع و قمع شد.
معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته کودک و روز تربیت‌بدنی، همایش دوچرخه‌سواری با عنوان هم‌رکابِ نوه‌ها در ساعت ۱۵ روزسه‌شنبه ۲۷ مهرماه برگزار می‌شود.
فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان این‌که دستگاه قضا و نیروی انتظامی برای تأمین امنیت در جامعه بیشترین مناسبات کاری را با هم دارند و در این زمینه همکاری و هم افزایی خوبی بین این دو مجموعه قرار دارد، اظهار داشت: این تعامل، همکاری و هم افزایی موجب ارتقای امنیت و افزایش احساس امنیت در سطح جامعه شود.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین تصریح کرد؛

بازگشت به چرخه عادی زندگی در گرو مدیریت هوشمند کرونا

رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین در نشست شورای اطلاع‌رسانی گفت: در طرح مدیریت هوشمند کرونا به دنبال این هستیم بدون محدودیت و ممنوعیت خاصی که موجب دشواری در زندگی مردم و کسب و کارها شود از سلامت جامعه مراقبت کنیم.
منطقه‌ قزوین تا سال ۱۳۷۳ بخشی از استان زنجان بود و پس از آن به استان تهران ملحق شد. اما پس از سه سال و در سال ۱۳۷۶ از استان تهران هم جدا شد و استان قزوین تشکیل شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین خبر داد:

برگزاری کارگاه مهارتی ویژه زنان سرپرست خانوار

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین از برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان و مهارت محور ویژه زنان سرپرست خانوار و دختران بازمانده از تحصیل در جهت توانمندسازی زنان دارای مشکل معیشتی خبر داد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین از فوت ۶ شهروند قزوینی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خبر داد:

اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در قزوین

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: طرح مدیریت هوشمند کرونا در قزوین به صورت پایلوت کشوری اجرا می‌شود.
همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان؛

۴۴ نفر از زندانیان قزوین آزاد شدند

چهل و چهار نفر از زندانیان استان قزوین همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان قزوین، آزاد شدند.