ایلام

مهمترین اخبار

وزیر کشور گفت: برنامه دولت این است که در سال آینده اختیارات فراوانی به استانداران داده شود و صندوق پیشرفت در استان‌ها راه‌اندازی شود و این تحول حکمرانی در استان‌ها است.
مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه نزدیک به ۶۰ درصد سبد انرژی این استان از طریق گاز طبیعی تاُمین می‌شود، گفت: با ورود و تزریق گاز به شبکه توزیع شهر پهله در شهرستان دهلران، هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۷ درصد روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و با اتمام پروژه‌های در دست اجرا در شرکت گاز استان تا پایان سال جاری، جمعیت خانوار بهره‌مند روستایی استان به ۹۸ درصد خواهد رسید.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان این‌که مردمی بودن و برای مردم کار کردن بدون منت باید شاخصه مهم مدیران انقلابی باشد، گفت: انتظار مردم از مسئولان کار جهادی است و کار جهادی به معنای اقدام و عمل برای برطرف کردن مشکلات جامعه است.
فرماندار آبدانان از واکسیناسیون ۷۴ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان آبدانان خبر داد و گفت: طبق سند ملی واکسیناسیون ۴۰ هزار و ۳۶۶ دزُ واکسن کرونا نوبت اول و دوم تا تاریخ ۱۹ مهرماه در این شهرستان تزریق شد.
مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرز بین‌المللی مهران که طی روز‌های ۱۷ و ۱۸ مهرماه جاری به دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی در کشور عراق بسته شده بود، از صبح امروز پس از 2 روز وقفه فعالیت خود را از سر گرفت.
رئیس قرارگاه کرونا ایلام اظهار داشت: با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در نیمه دوم آبان ماه واکسینه کردن دانش آموزان در افزایش سطح ایمنی آنان در برابر کرونا مؤثر است. تزریق واکسن افراد بالای ۱۲ سال یک بخشنامه ابلاغی ستاد ملی کروناست که توسط وزارت آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ شده و باید اجرایی شود.
رییس مرکز بهداشت شهرستان چوار:

سه مرکز واکسیناسیون راه‌اندازی شد

رییس مرکز بهداشت شهرستان چوار گفت: سه مرکز واکسیناسیون در سطح شهرستان چوار راه اندازی شد و مشارکت مردم در واکسیناسیون مطلوب است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام:

استقرار ۶ پایگاه موقت در پایانه مرز مهران

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: ۶ پایگاه موقت توسط هلال احمر در مرز مهران برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی ایجاد شده است.
استاندار ایلام در نشست ویژه استان در مهران اظهار داشت: مرز مهران همچنان بسته است و تمام تمهیدات و برنامه ریزی‌های لازم در مرز مهران برای بازگشت زوار اندیشیده شده و همه زائرانی که در مرز و شهر مهران حضور دارند به استان خود عودت داده می‌شوند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه "بهره‌برداری از سد کنجانچم مهران با سرعت هرچه تمام‌تر انجام شود" گفت: انجام امور به افزایش سرمایه اجتماعی منجر می‌شود؛ وعده‌ دادن برای مردم تاثیرگذار نبوده و منجر به کاهش سرمایه اجتماعی می‌شود.
رئیسی ضمن بیان این که هدف از این سفر رفع محرومیت است، گفت: من از مردم ایلام عذرخواهی میکنم چرا که با توجه به شرایط کرونایی دیدار مردمی نخواهیم داشت.
نماینده مردم نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مرز مسافری مهران در استان ایلام به سمت عراق بسته است و فعلا تررد به سمت عراق از طریق هوایی انجام می شود.
دقایقی قبل زمین لرزه‌ای استان ایلام را لرزاند. مرکز این زمین لرزه در بخش زرین آباد، منطقه پهله در شهرستان دهلران رخ داده است. بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دنشگاه تهران ، این زمین لرزه به بزرگی ۳ ریشتر امروز چهارم شهریور ماه ساعت ۰۸:۴۱:۵۶ به وقوع پیوست.
بازرس کل استان ایلام گفت: در شرایط موجود، تبیین عملکرد هر دستگاهی به عنوان دستاوردهای دولت و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی مهم است و مدیران باید دید وسیعی داشته باشند و همت خود را برای حرکت بیشتر بالا ببرند و با تعامل و هم‌افزایی بیش از پیش در راه حل مشکلات مردم گام بردارند.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: قرارداد اجرای فاز دوم این پالایشگاه با شرکت پیمانکار در اول اردیبهشت سال جاری منعقد شده و هم اکنون در مراحل پایانی تکمیلی تجهیز کارگاه قرار دارد.
استاندار ایلام با ابراز نگرانی از وضعیت کرونا در استان:

ادامه این وضعیت منجر به فاجعه انسانی خواهد شد

استاندار ایلام گفت: استان ایلام وضعیت خوبی ندارد و باید به هشدارهای صادرشده توجه شود و تمامی مسئولان ستاد کرونا و فرمانداران در دسترس باشند، زیرا ممکن است هر لحظه جلسه فوری تشکیل شود.