ایلام

مهمترین اخبار

استاندار ایلام با ابراز نگرانی از وضعیت کرونا در استان:

ادامه این وضعیت منجر به فاجعه انسانی خواهد شد

استاندار ایلام گفت: استان ایلام وضعیت خوبی ندارد و باید به هشدارهای صادرشده توجه شود و تمامی مسئولان ستاد کرونا و فرمانداران در دسترس باشند، زیرا ممکن است هر لحظه جلسه فوری تشکیل شود.
فرمانده انتظامی استان ایلام:

کشف یک انبار مصالح ساختمانی احتکار شده

فرمانده انتظامی ایلام گفت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با همکاری اداره صمت و تعزیرات حکومتی ایلام  نسبت به شناسایی و بازرسی از ۳ واحد محل دپوی مصالح ساختمانی از نوع سیمان اقدام و در نتیجه مقدار ۲۳ تن سیمان که جهت عرضه خارج از شبکه و قاچاق دپو شده بود کشف کردند.
امام جمعه مهران گفت: متاسفانه در این ۸ سالی که گذشت در سطح وزیر و معاون وزیر، نماینده مجلس به خبرنگاران دلسوز کشور توهین‌ها و تهدیدها و فشارهای زیادی از طریق سیاسیون تحمیل شد. تنها جرم خبرنگاران عزیز کشور ما بیان نقاط ضعف و انتقاد دلسوزانه بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

122 مورد ابتلا جدید کرونا در ایلام

محمد کریمیان گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۳۹ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها ۴۱ هزار و ۸۰۱ نفر بوده است.
درخواست امام جمعه مهران از رئیس جمهور منتخب؛

برای ایلام استاندار ویژه تعیین کنید

امام جمعه مهران گفت: انتظار مردم استان ایلام نیز با توجه به وجود منابع عظیم نفتی، منطقه آزاد، اربعین و در کنار همه این ظرفیت ها، محرومیت شدید مردم این است که برای استان ایلام نیز یک استاندار ویژه تعیین کنند تا بتواند در هیات دولت شرکت کند و مشکلات مردم را پیگیری نماید.
معرفی داوران ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام؛

کامکار، رستمی و سیفی زاده انتخاب شدند

اردشیر کامکار، فرشاد رستمی و ارژنگ سیفی زاده با اعلام جواد یعقوبی(دبیر ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام) به عنوان هیئت داوران این دوره از جشنواره معرفی شدند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای؛ رئیس قوه قضائیه گفت: حل تمامی مشکلات به تنهایی وظیفه قوه قضائیه نیست و امیدواریم بتوانیم مشکلات این استان را که شایسته خدمت است، با هم حل و فصل کنیم.

امام جمعه مهران گفت :بعضی مسئولین می گویند قیمت تمام شده برق برای هر کیلو وات ساعت 1500 تومان است و ما آن را به قیمت 150 تومان در اختیار مردم قرار می دهیم و با قیمت جهانی تفاوت زیادی دارد و سر مردم منت می گذارند گویا این آقایان از معیشت مردم بی خبرند آیا شما نمی دانید که قدرت خرید مردم به اندازه همین 150 تومان هم نیست وقتی قدرت خرید مردم نسبت به مردم جهان پایین است چگونه انتظار دارید برق را به قیمت واقعی از شما بخرند.
با توجه به قرارگیری استان ایلام در رده استان‌های محروم کشور، در بحث تأمین کالاهای اساسی، مورد توجه ویژه سازمان صمت قرار دارد.
امام جمعه ایلام گفت: استان ایلام فرصت‌های سرمایه گذاری بسیاری در زمینه‌های مخلف از جمله حوزه‌های انرژی، آب و خاک دارد، اما با این حال نتوانسته با وجود این امکانات توسعه زیادی داشته باشد.

امام جمعه مهران گفت: از همه‌ نخبگان، متخصصّان، دلسوزان و جوانان انقلابی مصرانه خواهش می‌کنم که در شهرستان‌ مهران دولت در سایه را تشکیل دهند. وظیفه‌ دولت در سایه، شناخت آسیب‌ها، ظرفیت‌های شهرستان، نظارت بر مسئولان و مشاوره دادن به آنها در جهت ارتقاء شهرستان است
فرمانده سپاه استان ایلام خبر داد:

برگزاری 3 هزار و 700 یادواره شهدا در استان ایلام

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: تا الان 3700 مورد یاواره شهدا در سطح استان برگزار گردیده است. همچنین باید تا قبل از برگزاری کنگره یادواره 3 هزار شهید استان، هر کدام از فرمانداران یک یادواره دیگر در شهرستان خود برگزار کنند.

استاندار ایلام گفت: به مناسبت برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان در 16 روستا تعداد 16 مجتمع ورزشی افتتاح خواهد شد و تمامی مسابقات ورزشی در استان نیز به نام شهدای ورزشکار برگزار خواهد شد.
سرپرست هیأت کاوش باستان شناسی گفت: پروژه کاوش، مطالعه و حفاظت از آثار تاریخی در مسیر لوله گذاری گاز رسانی به روستای سرابکلان در شهرستان سیروان استان ایلام با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است.