افزایش ورود گردشگران خارجی به کردستان

استاندار کردستان از افزایش ۶۳ درصدی ورود گردشگران خارجی به استان خبر داد.
تصویر افزایش ورود گردشگران خارجی به کردستان

به گزارش پرسون، اسماعیل زارعی کوشا جمعه شب در جلسه هماهنگی بین ارگان‌ها و استانداران استان‌های مختلف کشور که به صورت بر خط با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، اظهار کرد: از روز ٢٥ اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان روز سوم فروردین‌ماه سال‌جاری، میزبان ١٥ هزار و ۵۴۹ گردشگر خارجی در استان بوده‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۳ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین از رشد ٩٥ درصدی اقامت مسافران و گردشگران نوروزی در مراکز اقامتی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.

استاندار کردستان افزود: بنا به آمارهای رسمی این دبیرخانه در این بازه زمانی تعداد ١٠٦ هزار و ١٩٧ نفر در مراکز اقامتی دائم و موقت استان اقامت داشته‌اند که در مقایسه با نوروز سال ١٤٠١ رشد ٩٥ درصدی را نشان می‌دهد.

زارعی کوشا عنوان کرد: در این مدت زمانی بیش از ۴۸۴ هزار و ۲۱۱ نفر نیز از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند که این رقم نشان‌دهنده رشد ١١٥ درصدی مسافرین به نسبت مدت زمانی مشابه سال گذشته است.

وی با بیان اینکه تا روز گذشته شاهد ٧ درصد افزایش تردد نسبت به سال گذشته در کل محورهای مواصلاتی استان بوده‌ایم، گفت: از تاریخ ٢٥ اسفندماه تا پایان روز سوم فروردین ماه ۳۰۰ هزار و ۷۴ تردد جاده‌ای (خودرو) در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کردستان بیان کرد: در حال حاضر شرایط بسیار خوبی در کردستان برای خدمات‌دهی به مهمانان و گردشگران فراهم است و استقبال و بازدید خوب گردشگران نوروزی از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، نشان از امنیت پایدار در استان دارد.

زارعی کوشا با اشاره به اینکه با همکاری دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان، تمام امکانات برای خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران نوروزی به کار گرفته شده است.

وی افزود: اجرای جشنواره اقوام ایرانی، اجرای ٣٠ برنامه متنوع نوروزگاهی در سطح استان و برپایی ١٠ نمایشگاه صنایع‌دستی از جمله برنامه‌هایی است که با همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان در حال برگزاری است و تا پایان تعطیلات در دو نوبت صبح و بعدازظهر ادامه دارد.

منبع: مهر

478531