با خواص دمنوش آرام بخش و نشاط آور " به " آشنا شوید

این دمنوش خوش عطر و طعم برای بسیاری از بیماری ها درمان خوبی می باشد .این نوشیدنی گرم برای تمامی فصول بخصوص پاییز و زمستان بسیار مناسب است. با ادامه این مطلب در مجله پرسون از خواص بی نظیر آن مطلع خواهید شد.
تصویر با خواص دمنوش آرام بخش و نشاط آور " به " آشنا شوید

به گزارش پرسون،برای تهیه دمنوش میوه به، به یک قاشق از میوه خشک شده به احتیاج است که آن را درون قوری ریخته و به مدت 20 دقیقه صبر می کنید تا حسابی دم بکشد تا، به‌ها رنگ پس دهند.

این دمنوش برای بسیاری از بیماری ها درمان خوبی می باشد با ادامه این مطلب از خواص بی نظیر آن مطلع خواهید شد.

تقویت اعصاب

دمنوش به یک دمنوش برای شب های بلند زمستان است و روزهای گرم تابستان که خاصیت آرام بخش دارد، جوشانده برگ های این میوه دارای ویتامین B می باشد که این ویتامین موجب آرامش و تقویت قلب است.

مفید برای پوست

علاوه بر عصاره برگ درخت که به صورت پمادهای موضعی برای درمان سوزش و خارش های پوستی موثر می باشند، دمنوش به نیز بخاطر وجود آنتی اکسیدان هایش با پیری زود رس مبارزه کند.

مفید برای لاغری

از دمنوش های مناسب برای لاغری دمنوش به می باشد، این دمنوش باعث با بالا رفتن سوخت و ساز بدن، کم شدن اشتها و بهبود گوارش موجب لاغری فرد می شود.

مفید، هنگام سرماخوردگی

همانطور که دانه های به از قدیم درمان گلودرد و نرمی سینه بوده خود میوه به نیز خاصیتی موثر برای درمان سرماخوردگی دارد، دمنوش به ضد ویروس، ضد باکتری می باشد، پس در رفع سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید می باشد.

مفید برای زنان باردار

از میوه های سفارش شده که خوردنش برای زنان باردار بسیار مفید می باشد به است، البته از این دمنوش در ماه های اولیه بارداری مجاز می باشند که بنوشند. میوه به سبب زیبا شدن و خوش آب و رنگ شدن جنین می شود. فیبر غذایی، پتاسیم، قند و ویتامین C از موادی مفیدی است که در این میوه وجود دارد.

تقویت رحم در قاعدگی

کسانی که دچار خونریزی شدید در ایام قاعدگی می شوند از دمنوش به می توانند برای تقویت رحمشان استفاده کنند.

مقوی قلب

نوشیدن دمنوش به ایمنی بیماران قلبی را بالا می برد و از دیگر افراد نیز از بروز بیماری های قلبی جلوگیری می کند و مقوی قلب می باشد.

مفید برای مشکلات معده

دمنوش به برای درمان بیماری های ناشی از تنش های عصبی که بر معده وارد می شود مفید می باشد و فنول های موجود در آن مسکنی برای زخم معده است. استفاده روزانه از این دمنوش در وعده صبحانه رفلاکس معده را نیز برطرف خواهد کرد.

مفید برای دیابت

دمنوش به، سطح سرمی AST ,ALT و ALP در بیماران دیابتی را کاهش می دهد، بافت کبدی آنها را تقویت می کند، علاوه بر آن به خاطر ترکیبات پلی فنولیک خود قند خونشان را پایین می آورد و از مقدار اوره خون آنها کم می کند.

منبع:الف

457253