استفاده از کرم دور چشم برای کل صورت؛ صحیح یا غلط؟

کرم دور چشم به دلیل حساسیت پوست چشم فرمولاسیون خاصی دارد و افراد معتقدند شاید تاثیر آن برای کل صورت هم عالی باشد اما قبل از استفاده باید نظر متخصصان را دانست.
تصویر استفاده از کرم دور چشم برای کل صورت؛ صحیح یا غلط؟

به گزارش پرسون، بدونِ شک همه ما می‌دانیم که مراقبت از پوست کار راحت و ارزان قیمتی نیست؛ مخصوصاً زمانی که صحبت از کرم دور چشم می شود؛ اما چه چیزی باعث می شود که یک کرم چشم متفاوت از یک مرطوب‌کننده معمولی باشد؟‌ اگر آن را بخواهیم به عنوان یک مرطوب‌کننده برای کل پوستمان استفاده کنیم، چه اتفاقی می افتد؟

نظر متخصصان درباره استفاده از کرم دور چشم

کاملاً واضح است که کرم دور چشم، موادی مشابه با کرم های صورت دارد؛ اما قرار است که یک مراقبت های خاصی از پوست انجام دهد. پوست زیر چشم نه تنها نیاز به رتینول بیشتر برای جلوگیری از چین و چروک ها، کافئین بیشتر برای از بین بردن پف و نیاسینامید بیشتر برای از بین بردن تیرگی ها دارد، بلکه ظریف تر از دیگر قسمت‌ های صورت است و می‌ توان گفت که ظریف ترین پوست بدن محسوب می‌ شود که به شدت حساس است.

اگر بخواهیم کرم دور چشم را روی کل صورت استفاده کنیم؛ چه اتفاقی می‌افتد؟

البته که انجام این کار از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست، زیرا کرم دور چشم قیمت بیشتری دارد و نمی توان آن را برای کل صورت استفاده کرد. در صورتی چنین کاری توصیه می شود که پوست شما خیلی حساس و خشک باشد.

بسیاری از کرم های دورچشم غلظت کم تری از مواد فعال در مقایسه با کرم های مرطوب‌کننده معمولی دارند. در واقع فرمولاسیون آن ها قوی تر است و آبرسانی بیشتری انجام می دهد؛ زیرا پوست این ناحیه نازک‌تر است.

در واقع افرادی که پوست حساسی دارند، می توانند از کرم های ضد پیری و مرطوب‌کننده های دور چشم برای دیگر نواحی صورت هم استفاده کنند، زیرا با پوستشان لطیف برخورد می کند و خاصیت رطوبت بخشی بیشتری هم دارد.

به طور خلاصه می توان گفت هیچ آسیبی از استفاده کرم دور چشم روی کل صورت به شما نخواهد رسید. تنها آسیب، آسیب اقتصادی است.

413769