افتتاح آمفی‌تئاتر روباز باغ کتاب

آیین افتتاح پردیس تئاتر و موسیقی، آمفی‌تئاتر روباز و فروشگاه آنلاین باغ کتاب تهران با حضور شهردار تهران و رییس سازمان فرهنگی هنری برگزار شد.
تصویر افتتاح آمفی‌تئاتر روباز باغ کتاب

به گزارش پرسون، آیین افتتاح پردیس تئاتر و موسیقی، آمفی‌تئاتر روباز و فروشگاه آنلاین باغ کتاب تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در باغ کتاب تهران برگزار شد.

پیروز حناچی شهردار تهران در این مراسم گفت: مدت‌ها بود که برنامه ریزی برای افتتاح آمفی تئاتر روباز باغ کتاب، چند استودیو در طبقات پایین و همچنین فروش آنلاین کتاب و محصولاتی که در بازار باغ کتاب عرضه می‌شود، انجام شده بود.

او با بیان اینکه این مجموعه پیش از این به صورت غیر رسمی افتتاح شده بود و امروز به صورت نمادین افتتاح شد، افزود: این مجموعه ها در همه شرایط و به ویژه در شرایط کرونایی مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.

حناچی درباره تاثیرات فرهنگی این مجموعه ها و فروش آنلاین کتاب در جامعه تشریح کرد: از آنجا که در شرایط کرونا که تحرکات محدود است، عرضه خدمات اینترنتی ارزش ویژه ای پیدا کرده و خوشبختانه باغ کتاب نیز این سرویس را تا یک سقف مشخص به شکل رایگان برای خریداران فراهم می کند که اقدام مثبت و موثر خواهد بود.

به گفته شهردار تهران وجود سالن آمفی تئاتر روباز نیز در شرایط کرونا که مردم نیازمند تفریح و استفاده از فضای روباز هستند، بسیار مناسب خواهد بود.

همچنین مدیرعامل باغ کتاب تهران با بیان اینکه در این چند سال بخش‌های متعددی در باغ کتاب افتتاح شده است گفت: این مجموعه در سال ۱۳۹۶ با هفت بخش آغاز به کار کرد و امروز ۳۰ بهره‌بردار مستقر داریم. یکی از بخش‌های مهمی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به باغ کتاب اضافه شد، پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب بود که یک استودیوی ضبط موسیقی بسیار بزرگ دارد و گروه‌های بزرگ تا ۷۰ نفر نوازنده می‌توانند از آن استفاده کنند. یک بلک باکس با ۱۸۰ نفر ظرفیت برای اجرای نمایش دارد و سالن اصلی تئاتر آن هم با یک سن بسیار بزرگ به مساحت ۱۵۰ متر مربع، ۲۸۰ نفر ظرفیت تماشاگر دارد. این مجموعه در اوایل شیوع ویروس کرونا آماده شد و در یک سال اخیر به عنوان سالن تمرین در اختیار گروه‌ها قرار می‌گیرد.

جلالی فراهانی اظهار کرد: فروشگاه اینترنتی باغ کتاب هم چند ماهی است راه‌اندازی شده و شهروندان می‌توانند به صورت اینترنتی کتاب و سایر کالاهای باغ کتاب را از سایت shop.bagheketab.com خریداری کنند.

329161