صفحه اصلی اقتصاد

مهمترین اخبار

چه میزان ارز خارج از چرخه رسمی اقتصاد ایران وجود دارد؟

تبدیل دلار به ویلا

با توجه به بحران ارزی در ایران و افت ارزش ریال افرادی که دلار یا سایر ارزهای خارجی را در اختیار دارند به دنبال خارج کردن سیستماتیک سرمایه خود از کشور هستند.

اولین انتقال املاک نوساز و نیمه‌ساخت، انتقال باغ و زمین‌های زراعی به بیرون از حریم شهری، انتقال بلاعوض به والدین، همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال و اعطای وکالت به آن‌ها از جمله مواردی است که مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی‌شود.

برنج یکی از کالاهای اساسی است که در سبد غذایی خانوار ایرانی قرار دارد، از همین رو میزان تولید برنج در کشورمان جایگاه خوبی دارد، اما این میزان تولید جوابگوی سرانه مصرف کشور نیست، به طوری که کل برنج تولیدی در سه استان شمالی و برخی از استان های جنوبی کشور حدود 2 میلیون و 200 هزار تن در حالی که میزان مصرف برنج بیش از 3 میلیون تن است.

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات ضمن اعلام خبر تبدیل ایران یکی از عمده‌ ترین واردکنندگان آفت‌کش خاطرنشان کرد: قطع این وابستگی مستلزم توجه به صنایع تولید نهاده های کنترل غیرشیمیایی در داخل کشور است.

امروز قرار است طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی در مجلس برای محدود سازی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مورد بررسی قرار بگیرد، طرحی که باعث نگرانی کاربران به خصوص صاحبین مشاغل آنلاین شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران اعلام کرد: به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران هشدار قطع برق داده شده است. وی اضافه کرد: ساعت حضور کارکنان در ادارات تا آخر مردادماه ازساعت ۷ تا ۱۳ است.