آسیا

مهمترین اخبار

جنگ اوکراین و روسیه تاثیرات فراوانی بر ساختار سیاسی جهان، روابط کشورها با هم، اقتصاد، ورزش و فرهنگ و حتی قیمت کالاها و اجناس داشت. این جنگ حتی سیاست خارجی کشور ما را هم تحت تاثیر قرار داد و همزمان بر روابط سایر کشورهای خاورمیانه نیز موثر واقع شد.
وزارت دفاع عراق اعلام کرد، چهار تروریست وابسته به گروهک تروریستی داعش در استان الانبار واقع در غرب این کشور به هلاکت رسیدند.
نخست‌وزیر ارمنستان امروز (پنجشنبه) ضمن اینکه جمهوری آذربایجان را بابت تلاش برای ایجاد "تنش نظامی" در امتداد خط تماس در منطقه قره‌باغ مقصر دانست، گفت "بحران انسانی" که در قره‌باغ به دلیل انسداد گذرگاه لاچین ایجاد شده به لطف صلحبانان روسیه به "فاجعه" تبدیل نشد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن از طرف‌های درگیر یمنی خواست از فرصت پیش آمده برای حل و فصل بحران استفاده کنند. او تاکید کرد که تلاش‌های دیپلماتیک فشرده برای پایان دادن به جنگ هشت‌ ساله در یمن در جریان است.

وزارت خارجه چین به فیلیپین درباره تقویت همکاری نظامی خود با آمریکا هشدار داد و اعلام کرد، این اقدام به عنوان دستورکار ژئوپلیتیکی واشنگتن با هدف خسارت زدن به امنیت فیلیپین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رئیس‌جمهوری سابق روسیه با اشاره به «استپان باندرا»، رهبر ملی اوکراینی و همکار نازی‌ها در جنگ جهانی دوم گفت که نام اوکراین باید به "امپراتوری باندرا" تغییر کند.