آسیا

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: ما خواستار توقف تنش هستیم و نگرانی‌های امنیتی مشروع ترکیه را به رسمیت می‌شناسیم. ما به بحث و گفت‌وگو درباره حفظ ترتیبات آتش‌بس با ترکیه و شرکای محلی خود ادامه خواهیم داد.
فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک قسد با ارائه اطلاعات جدیدی از هویت عامل انفجار استانبول اعلام کرد که وی وابسته به داعش است و ارتباطی با کُردهای سوریه ندارد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی با اشاره به اهمیت آزادسازی پول‌های بلوکه شده کشورمان در این کشور در مکالمه تلفنی خود با همتایش، گفت: رئیس گروه دوستی پارلمانی کره‌جنوبی و ایران از تلاش‌های مجدانه خود برای پیگیری این موضوع علیرغم موانع موجود، خبر داد.
روسیه هفته گذشته حمله موشکی بزرگی را علیه اوکراین ترتیب داد و در این حمله حداقل یک موشک خا ۵۵ مورد استفاده قرار گرفت که در اصل برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده است.

وؤارت خارجه روسیه با اشاره به اقدام کره شمالی به شلیک پیاپی موشک‌های بالستیک گفت که مسکو با نگرانی وضعیت شبه جزیره کره و پرتاب موشک‌های پیونگ یانگ را دنبال می کند و به نظر می رسد که ایالات متحده و متحدانش در حال آزمایش صبر کره هستند.
به گفته ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین، علائمی از آمادگی روسیه برای مذاکره دریافت شده است اما زلنسکی می گوید که مذاکرات باید علنی باشد.