انرژی اتمی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس انرژی هسته ای را در صفحه سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر آمریکا به برجام بازگشت و تعهداتش را عملیاتی کرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌تواند فیلم‌هایی که توسط دوربین‌های نظارتی آنها در مراکز هسته‌ای کشورمان ضبط شده است را برده و آن را ملاحظه کنند.
رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قراردادهای دوجانبه با روسیه در حوزه هسته ای گفت: به تفاهم رسیدیم که در مذاکرات جدید ساز و کارهای متفاوتی را با هدف سرعت گرفتن کارها پایه گذاری کنیم.
جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اخیرا برای تعویض کارت حافظه و سرویس تجهیزات نظارتی مشخص‌شده توافق کردند، که این توافق مانع صدور قطعنامه غربی علیه ایران در شورای حکام آژانس شد.
پرونده هسته‌ای ایران ناشی از مباحث حقوقی نیست و بیشتر بر مبنای رویکردهای سیاسی به نگاه می‌شود. بحث‌‌های سیاسی هم از آنجا نشأت می‌گیرد که آژانس و کشورهایی که مخالف فعالیت‌های هسته‌ای ایران هستند همیشه به این فعالیت‌های ایران مظنون و بی‌اعتمادند و تهران برای اینکه شبهات را برطرف کند، باید شفاف‌سازی کند تا اعتماد‌سازی صورت گیرد.
غریب آبادی خطاب به آژانس، آمریکا و سه کشور اروپایی:

نمی توانید در برابر اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل سکوت کنید

غریب آبادی خطاب به آژانس، آمریکا و سه کشور اروپایی گفت: نمی توانید هم در برابر اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل سکوت کنید و جلوی آن را نگیرید و هم خواهان تداوم نظارت و حضور دوربین های آژانس در تأسیسات تحت خرابکاری تروریستی باشید.
نماینده کشورمان در سازمان‌های بین‌المللی در وین در صفحه توییترش با ارائه توضیحاتی، بیانیه اخیر آژانس که در آن عدم ایجاد دسترسی ایران به مجتمع تسای کرج مغایر با توافق اخیر آژانس و ایران تلقی شده است را نادرست خواند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن تاکید بر عدم انحراف در برنامه هسته‌ای گفت: باید با رفتار حرفه ای و فنی و به دور از نفوذهای سیاسی، روابط ایران و آژانس مبتنی بر قوانین و مقررات تسهیل و تسریع شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: رئیس جمهور ایران، اعلام کرده‌اند که دولت خواهان مذاکرات نتیجه محور، با هدف برداشته شدن فشارها و تحریم های ناعادلانه علیه ملت ایران است.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در توافق با آژانس، به هیچ وجه اتفاقی نیفتاده است که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها دور زده شده باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اطهار داشت: رئیس سازمان انرژی اتمی در این جلسه حضور یافت و ابعاد سفر اخیر مدیرکل آژانس را به نمایندگان ارائه کرد و به سوالات نمایندگان درباره این سفر پاسخ داد.