انرژی اتمی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس انرژی هسته ای را در صفحه سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

آخرین اخبار

پرونده ویژه؛ برجام از کجا آمد و به کدام سمت می‌رود؟!/ بخش دوم

چرا فعالیت‌های هسته‌ای باعث تحریم ایران شد؟

همانطور که در گزارش قبلی بیان شد، ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان سال 58 و گروگان گرفتن کارمندان سفارت و همچنین فعالیت‌های هسته ای ایران دو بهانه قوی غرب برای آغاز تحریم ایران بود. در این گزارش به دنبال پاسخ به این سوال هستیم که چرا فعالیت‌های هسته ای ایران باعث تحریم‌اش شد، در حالی که بسیاری از کشورها بدون مزاحمت و فشار برنامه هسته‌ای خود را تحقق بخشیدند.
خیانت افراطیون اصلاح طلب به مردم ایران با هجمه به صنعت هسته‌ای؛

ظلم هایی که تاجزاده و حجاریان به کشاورزان ایرانی کردند

امروز جوانان عزیز ایران می توانند تبعات معضل کم آبی را به حداقل ممکن برسانند. شرط تحقق این مسئله آن است که طرفداران «تز آبگوشت بزباش» و مروجان شعار «ما نمی توانیم» کمی هم به فکر مردم باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس سازمان انرژی اتمی در جلسه عصر امروز این کمیسیون حضور یافت و درباره سفر اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارشی به نمایندگان ارائه داد.
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه مذاکرات وین درباره بازگشت آمریکا به برجام است، گفت: آمریکایی‌ها باید همه تحریم‌ها را لغو کنند.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ایران در برنامه هسته‌ای خود مصمم است، گفت: آقای گروسی در دیدار امروز تاکید کرد که آژانس هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله مجتهدشبستری گفت: اندیشه انقلابی و جهادی آن عالم وارسته منشأ خدمات و برکات بسیاری در عرصه‌های مختلف جامعه اسلامی را به همراه داشت.
رئیس سازمان انرژی اتمی در شرایط تحریمی باید متوجه آثار و آسیب‌های ناشی از آن نیز باشیم؛ هدف تحریم نفروختن یک وسیله و دانش نبوده، بلکه هدف آن ایجاد روحیه تسلیم و خلع سلاح است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد؛

تاکنون ۲۵ کیلو اورانیوم ۶۰ درصد تولید شده است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان را انقلاب دوم خواند و اعلام کرد که ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد کشور از ۲۱۰ کیلو عبور کرده و تاکنون نیز ۲۵ کیلو اورانیوم ۶۰ درصد تولید شده است.
بیانیه مشترک بایدن و مکرون درباره برنامه هسته‌ای ایران؛

ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند!

روسای جمهوری فرانسه و آمریکا در بیانیه‌ای مشترک با تکیه بر ادعاهای بی اساس خود علیه برنامه هسته‌ای کشورمان تاکید کردند که ایران نباید به سلاح اتم دست پیدا کند.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در احکام جداگانه‌ای، محمدرضا کاردان و سید پژمان شیرمردی را به ترتیب به عنوان معاون سازمان و رییس مرکز نظام ایمنی هسته‌ای، و معاون سازمان و مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها منصوب کرد.
منابع غربی به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردند که ایران در جدیدترین اقدام هسته‌ای خود، کار گازدهی به یک سانتریفیوژ پیشرفته را با استفاده از اورانیوم ۲۰ درصدی به انجام رسانده است.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه به همراه علی باقری کنی، معاون سیاسی این وزارتخانه با حضور و همراهی مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان و معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و جمعی از مدیران این سازمان عصر روز چهار شنبه 21 مهرماه از نمایشگاه ویژه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در محل کتابخانه مرکزی سازمان انرژی اتمی بازدید کرد.