مهمترین اخبار

آذربایجان‌غربی با نزدیک شدن انتخابات 1400 همچون استان‌های دیگر کشور غرق در شور و شوق انتخابات و تبلیغات شوراهای اسلامی بوده و بازار این کارزار سیاسی در استان گرم است.
به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

بیماران دیابتی به مراکز دیابت مراجعه کنند

بیماران مبتلا به دیابت (مصرف‌کننده‌ پن انسولین) برای ثبت اطلاعات خود در سامانه مدیریت بیماری‌های نادر، به مراکز دیابت استان زنجان مراجعه کنند.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد:

اتمام اجرای مرحله دوم فاز ۳ کارآزمایی بالینی واکسن کنژوگه

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان از پایان مرحله دوم فاز ۳ کارآزمایی بالینی واکسن کنژوگه دیروز سه شنبه در زنجان خبر داد.
معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی مازندران گفت که هنوز حکمی از سوی دیوان عالی کشور مبنی بر پایان دادن به ادعای وقف جنگل‌های آق‌مشهد ساری ابلاغ نشد، اما زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال صدور چنین حکمی طی روزهای آینده مطرح شده است.
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طرحی را به دولت پیشنهاد داد که در صورت تصویب، راهداران خدومی که مستقیماً درگیر عملیات نگهداری و خدمت رسانی در جاده‌ها هستند، در صورت فوت در حین فعالیت، شهید راه خدمت قلمداد خواهند شد.
کارشناس منابع طبیعی و محیط زیست استان زنجان گفت: خشکسالی بر اساس برآوردهای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست طی سال جاری بیش از چهل هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی و‌ منابع طبیعی خسارت وارد کرده است.
در مجتمع شیلاتی فسندوز میاندوآب محقق شد؛

آغاز برداشت بیومس از دومین مزرعه بزرگ پرورش آرتمیا

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از آغاز برداشت بیومس از دومین مزرعه بزرگ پرورش آرتمیا در مجتمع شیلاتی فسندوز میاندوآب همزمان با هفته جهاد کشاورزی خبر داد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: همه ملت ایران امیدوارند که انتخابات ریاست جمهوری سرآغاز یک تحول بزرگ در سطح جامعه باشد تا بتوانیم که با انتخاب هوشمندانه خود آینده خوبی را برای خود و هم وطنانمان ترسیم کنیم.
مدیر گروه سلامت مرکز بهداشت استان یزد در گفت وگو با پرسون؛

نظارت بیش از ۲۰۰ کارشناس بهداشتی در روز انتخابات

مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان یزد از نظارت ۲۳۰ کارشناس بهداشتی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شعب اخذ رای در استان خبر داد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:

بانیان وضع موجود کارنامه بد خود را با مطالبه‌گری پنهان می‌کنند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مناظرات خیلی از بانیان وضع موجود طلبکار می‌شوند گفت: این افراد کارنامه بد خود را با مطالبه گری پنهان می‌کنند در حالی که باید پاسخگو باشند.
رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان گفت: رایزنی‌ها درخصوص تخصیص اعتبار ملی یا استانی برای نوسازی یا مرمت ساختمان قدیمی اختصاص یافته به خانه بدنسازی استان در حال انجام است.
مدیرجهادکشاورزی استان زنجان:

۲ تُن پیله‌تر کرم ابریشم برداشت خواهد شد

مدیرجهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ کارگاه نوغانداری در استان زنجان فعال است گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۲ تن پیله‌‌تر در این استان تولید شود.
رئیس سازمان صمت استان خبر داد؛

رشد ۲۸ درصدی صادرات غیرنفتی گیلان در سال‌جاری

رئیس سازمان صمت گیلان از افزایش ۲۸ درصدی میزان صادرات غیرنفتی در گیلان به ارزش بیش از 102 میلیون دلار در دو ماهه نخست ۱۴۰۰، نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان دیر استان بوشهر گفت: " حاج حسن دوراهکی" کشاورز شهر دوراهک از توابع این شهرستان برای حل بخشی از مشکل کمبود آب مردم این شهر یک حلقه چاه کشاورزی خود را در اختیار این اداره قرار داده‌است.