مهمترین اخبار

یک فعال گردشگری با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی باید وظیفه آموزش سفر به آحاد جامعه را به خوبی انجام دهد، گفت: متاسفانه ایرانیان تحلیل دقیقی نسبت به سواد سفر ندارند، براین اساس خدمات امنیت سفر در کشورمان نیز کامل نیست. درحالیکه متولیان سفر در ایران باید مردم را حتی به صورت رایگان به ارائه آموزش سواد سفر تشویق کنند.

هر آنچه که باید درباره دریای پارس بدانید؛

تاریخ و چگونگی شکل گرفتن خلیج فارس/ خلیج العربی کدام دریا است؟

اگرچه دریای پارس نام خود را از قوم پارس که در حدود ۸۰۰ ق. م در خوزستان و سپس فارس حکومت می‌کردند، گرفته است، اما برای نخستین بار نام این دریا در متن لوگان زاگسی پادشاه اروک آمده است. پیش از آنکه قوم آریایی بر ایران تسلط پیدا کنند، آشوری‌ها این دریا را در کتیبه‌های خود به نام نامرتو که به معنی رود تلخ است، یاد کرده‌اند، احتمالاً این قدیمی‌ترین نامی است که از خلیج‌فارس باقی‌مانده است.
فرماندار خرمشهر گفت: منطقه آزاد اروند قطعه ای از اقتصاد ملی یک کشور برای پاسخ به یک نیاز مهم یعنی باز کردن دروازه‌های بازار‌های جهانی به روی کشور است.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور از سرمایه‌گذاری 120 هزار میلیارد ریالی فعالان اقتصادی در مناطق هفت گانه آزاد کشور با سهم 98 درصدی بخش خصوصی در دوران هشت ساله دولت تدبیر و امید، خبر داد.

پرونده ویژه/ سواد گردشگری ایرانیان؛

باجناقی سفر نرویم

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی شعری که اگر شیخ اجل سعدی شیرازی در سال ۱۴۰۰ می زیست از سرودن آن، پرهیز می‌کرد، زیرا سفر در ایام زندگانی این استاد سخن باب نبود، بلکه دید و بازدید، آیین سنتی ایرانیان بود.

با هدف حمایت از تولید در کیش اجرا می شود:

طرح اولویت بندی صنایع تولیدی با محوریت شاخص اشتغالزایی

مدیر صنایع سازمان منطقه آزاد کیش تاکیدکرد: تسهیل شرایط فعالیت و ایجاد زیر ساخت های لازم برای حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان وصنعتگران محور اصلی فعالیت این سازمان است.
یک کارشناس گردشگری عنوان کرد: این‌که مطرح می‌شود سفرها موجب شیوع و افزایش بیماری کرونا شده است و رنگ‌بندی بعضی از شهرها را تغییر داده است، قطعا منظور سفرهای مدیریت شده نیست چرا که گردشگری به‌عنوان عضو ستاد مقابله با کرونا در کنار همه اعضا تلاش دارد تا این بیماری کاهش و مدیریت شود.
با حکم مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، جعفر آهنگران به سمت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد.
در این مطلب، می‌آموزیم که چگونه یک بروشور مسافرتی زیبا بسازیم تا مخاطبان سریعا با شما تماس گرفته و بسته سفر را خریداری یا رزرو کنند. یک بروشور مسافرتی خلاقانه، ماهرانه و کاملاً حرفه‌ای طراحی شده و خوانندگان را به خواندن داستانی دعوت می‌کند که در محلی عجیب اتفاق می‌افتد.
مدیرعامل شرکت آب و برق کیش گفت: به طور میانگین ۳۲ درصد آب این جزیره در شبکه توزیع، انشعاب و خطوط انتقال هدر می‌رود که بخش زیاد آن ناشی از فرسوده بودن شبکه است.
ناصر آخوندی عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در نشست‌ سه جانبه تخصصی انجمن حقوق‌شناسی ایران درباره سند همکاری ایران و چین با اشاره به مزیت های توافق، راهکارهای ایجاد زیرساختهای کلان در کشور برای استفاده حداکثری از ظرفیتهای اقتصادی در نظام بین الملل را برشمرد.

با عملکـرد مطلوب حـوزه توسـعه مدیریـت منطقه آزاد کیش محقق شد:

وصـول مطالبات 2هزارو 76 میلیـارد ریالی سازمان

وصـول مطالبـات 2هزارو 76 میلیـارد ریالی سازمان منطقه آزاد کیش در سال1399زمینه اجرای طرح های زیرساختی و برنامه های راهبردی این سازمان را فراهم کرد.
سال های 1392 تا 1400، سال های توسعه زیرساخت های بندری منطقه آزاد قشم با هدف ارتقای سهم این منطقه از صنایع دریایی به ویژه تجارت حمل و نقل دریایی بوده است و در دو دولت یازدهم و دوازدهم، هفت طرح شاخص در حوزه توسعه اسکله ها و بنادر با صرف اعتباری نزدیک به 1600 میلیارد ریال در این زمینه به اجرا درآمد.
نشست‌ تخصصی انجمن حقوق‌شناسی ایران در اینستاگرام با موضوع سند همکاری های جامع ۲۵ ساله ایران و چین با حضور معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش 25 فروردین برپا می شود.

معاون گردشگری کشور خبر داد:

تسهیلات کرونا برای فعالین گردشگری

معاون گردشگری کشور از امهال بازپرداخت تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.
مدیر مجامع و حسابرسی سازمان منطقه آزاد کیش در نشست بررسی چگونگی اجرای قانون مالیات، قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد را نافی قوانین این منطقه عنوان کرد و گفت: این قانون نظریه مالیات بر ارزش افزوده را از اساس نقض می‌کند.

فرصت طلایی کرونا برای سیاست‌گذاری گردشگری ایران؛

چرا استانداردترین مدل "سفر" مسافرت با تور است؟

تمام نظریه پردازان در علم گردشگری متفق‌القول هستند که استانداردترین مدل سفر، مسافرت همراه با تور است، بنابراین هم اکنون در ایام کرونا زمان مناسبی است تا زیرساخت‌های صنعت گردشگری در حوزه‌های اقامتی و یا سفرهای استاندارد به وسیله تور بررسی و سیاست‌گذاری مناسبی در حوزه جایگزینی تدریجی آنها به جای سفرهای انبوه در حد امکان اندیشیده شود.