ارتباطات و فناوری

جدیدترین اخبار فناوری اطلاعات ایران و جهان را در سرویس فناوری پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات درباره قطع سیستم چکینگ بلیت ۲ پرواز نجف و هامبورگ گفت: این اختلال به دلیل سرقت کابل‌ و سیم در اپراتور پارس‌آنلاین رخ داده و با پیگیری سازمان تنظیم مقررات رفع شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تست‌های اولیه قابلیت اینترکانکشن یا اتصال میان پیام‌رسان‌های داخلی انجام شده و این اتصال در حال حاضر بین ایتا و بله برقرار شده است و در نسخه جدیدی که منتشر می‌کنند، وجود خواهد داشت.
عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید تلاش وزارتخانه‌اش بر این است تا سرعت اینترنت موبایل را ۳۰ تا ۴۰ برابر کند. درحالی‌که سرعت و کیفیت اینترنت ماه‌هاست در سطح نازلی قرار دارد و حتی دستور رئیس‌جمهور برای رفع محدودیت‌ها هم کارساز نشده است، به‌طور مکرر شاهد قطع و اخلال در همین اینترنت بی‌کیفیت هستیم.
اینترنت کشور صبح امروز با اختلال رو به رو شد به طوریکه طبق اعلام کاربران، در برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت فقط سایت‌های داخلی باز می‌شدند.
روزنامه آفتاب یزد با انتقاد از کاهش سرعت اینترنت پرسیده چگونه ممکن است رییس دولت بر افزایش سرعت اینترنت تاکید کند، اما روز بعد سرعت اینترنت کاهش قابل ملاحظه‌ای یابد؟ یا وزیر، وزیر دولت نیست یا ضعیف است.
وزیر ارتباطات دولت ورحانی در گفت و گو با ماهنامه اندیشه پویا از ضررهای بزرگ به ایرانسل و همراه اول در ۶ ماهه اخیر پرده برداشته و بار دیگر از عدد شگفت انگیز سود فروش وی پی ان در ایران گفته که نشان از فاجعه آمیز بودن سیاست فیلترینگ در کشور دارد.
در حالی که همه در انتظار هستند اندروید ۱۴ بالاخره وارد کانال ثبات شود،ظاهرا گوگل کار روی اندروید ۱۵ را آغاز کرده و حالا نام کد این به‌روزرسانی بزرگ معلوم شده است.


رئیس سازمان فناوری اطلاعات در جلسه بررسی آیین‌نامه حمایت از کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال از همکاری بانک مرکزی به‌منظور ارائه خدمات پرداخت بانکی به کسب‌وکارهای اینترنتی داخلی به شکل فراهم‌کردن «پرداخت مبتنی بر ریال دیجیتال» خبر داد.
قوانین ژاپن خاموش کردن صدای شاتر را در آیفون و اندروید ممنوع می‌کند. از همین رو به کاربران اپل هشدار داده شده است که نمی توانند صدای شاتر دوربین را در برخی از دستگاه‌ها به ویژه آیفون‌هایی که برای فروش و استفاده در بازار ژاپن ساخته می‌شوند، خاموش کنند.