سینما و تئاتر

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سینمای ایران و جهان، سرویس فرهنگ و هنر پرسون را دنبال کنید.

مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش، گفت: مطابق مصوبه شورای صنفی نمایش، با توجه به بدحسابی ۲۳ سینما با شرکت‌های پخش دسترسی فروش آنان از طریق سامانه مدیریت فروش و اکران(سمفا) قطع شد.
محمدرضا فرجی مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی گفت: «گزارش یک جشن» هنوز در نوبت بررسی است ولی قطعا هر فیلمی می‌تواند مجددا در شورای بازبینی بررسی و درباره آن اظهارنظر شود.
فیلم کوتاه «آپارات» به جشنواره بین المللی فیلم تک شاخ روسیه راه یافت.
مهدی فرجی رئیس کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری طی نامه‌ای سرگشاده به محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار رسیدگی به مطالبات این کانون شد.
دنیل کریگ در فیلم «زمانی برای مردن نیست» برای پنجمین و آخرین بار در نقش جیمز باند ظاهر شده است. حال گمانه‌زنی‌ها درباره جیمز باند بعدی تا جایی رفته که برخی منتظرند این نقش را یک زن ایفا کند؟!
محمود رحمانی مستندساز چندی پیش از درگذشت احمد اسفندیاری هنرمند نوگرا با وی به گفتگو نشسته و از تمامی آثاری که در خانه این هنرمند باقی مانده بود در قالب مستندی با نام «ابدیت» فیلمبرداری کرده است.
الکساندر ماله-گی رییس کمپانی «ممنتو فیلمز» یکی از تهیه کنندگان فیلم جدید فرهادی گفت: استودیوی آمازون در فصل جوایز امسال روی موفقیت فیلم «قهرمان» به غیر از بخش بین الملل در چندین دسته مانند بخش کارگردانی و فیلمنامه نیز حساب بازکرده است.
در هفته دفاع مقدس با تخفیف ۳۰ درصدی خرید بلیت، از طریق سامانه گیشه ۷ فیلم‌های سینمایی «تک تیرانداز» و «مدیترانه» را ببینید.