راه و شهرسازی

گزارش و اخبار حوزه راه و شهرسازی و مسکن و ... را در سرویس اقتصادی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

وزیر راه و شهرسازی از شکسته‌ شدن رکود پروازهای عبوری از آسمان ایران خبر داد و گفت: به شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای فعالیت در ایران آزادی خواهیم داد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: ما می‌توانیم شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنیم که در سامانه املاک و مستغلات هیچ مشاور املاکی نتواند کمیسیون بالاتر از تعرفه دریافت کند مشابه آنچه در دفاتر اسناد رسمی وجود دارد همه چیز در سامانه ثبت شود، پیشنهاد داده‌ایم اما گوش ندادند و حتی خودشان هم برنامه ندارند.
مسکن یکی از موضوعات مورد بررسی در جلسه شورای عالی کار بود که به گفته ی یکی از اعضای شورای عالی کار مقرر شد بعد از ایجادقرارگاه ویژه مسکن کارگران,ساخت ۵۰هزار مسکن به صورت آزمایشی در چند استان تا قبل از پایان سال آغاز شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: یک چهارم جمعیت کشور مستاجر هستند و باید با تولید و عرضه مسکن سهم اجاره در سبد خانوار را کاهش دهیم.
بررسی مقدماتی گزارش آماری سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور حاکی از کاهش ۱.۴ درصدی متوسط قیمت مسکن در شهر تهران طی آبان ماه امسال است.
مدیرکل اطلاع رسانی و امور بین الملل فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: خبر لغو پروازها به مقصد نجف کذب است و تمامی پروازها بدون هیچ‌گونه مشکلی انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از برنامه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در ارتفاع برای رفع مشکل کمبود زمین در برخی مناطق کشور خبر داد.
گزارش بانک مرکزی افزایش قیمت مسکن در تهران نسبت به سال پیش را، ۸۰ درصد اعلام کرده است؛ کارشناسان عامل اصلی گرانی موجود در بازار مسکن را تورم زمین می‌دانند.
مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور گفت: ترافیک سنگین در برخی از محورهای شمالی از جمله آزاد راه تهران _ شمال گزارش شده است.