آموزش و پرورش

آخرین و مهمترین خبرهای فرهنگیان و مدارس را در صفحه جامعه پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با صدور ابلاغیه ای خطاب به وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و رییس دانشگاه آزاد اسلامی بازگشایی کلاس های درس دانشگاه ها و مدارس را ابلاغ کرد.
یک عضو کمیسیون آموزش مجلس از بررسی ابهامات لایحه رتبه‌بندی در روز یکشنبه در این کمیسیون خبر داد و تاکید کرد ابهامات شورای نگهبان به این لایحه در مجلس رفع خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت آموزش حضوری گفت: والدین دانش آموزان نیز با مدارس همکاری داشته باشند و دانش آموزان را به مدارس بفرستند.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش شهر تهران درباره آمادگی مدارس برای پذیرش حضوری دانش‌آموزان گفت: تمهید مقدمات لازم انجام شده است تا از شرایطی که در این دوسال داشته‌ایم به شرایط عادی برگردیم و در فضایی بسیار خوب شاهد رشد و پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و ارتقای مهارت‌های آنها به‌ویژه در حوزه اجتماعی باشیم.
مدیر گروه شبکه دانش آموزی (شاد) بیان کرد: چنین چیزی که شخص هکر حساب کاربری یک فرد در شاد را هک کند ممکن نیست، مگر این که به اطلاعاتی که عنوان شد دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال در برنامه تلگرام نیز چنین است. وقتی اطلاعات حساب کاربری شما در اختیار شخص دیگری قرار بگیرد او با کد ملی و شماره‌ی تلفن شما جایگزین شما می‌شود.
اظهارات رئیس دولت سیزدهم مبنی بر بازگشایی مدارس از یک سو و موافقت یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با این اظهارات از سوی دیگر، زمزمه‌های بازگشایی مدارس در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری را جدی‌تر کرد.
صندوق ذخیره فرهنگیان، با قدمتی بیش از 25 سال، طی ماه‌های اخیر به یکی از چالش‌های اصلی برای معلمان و بازنشستگان فرهنگی کشور تبدیل شده؛ از یک سو کمتر از 5 سال پیش فسادی چند هزار میلیاردی در آن رخ داده که باعث خروج پول‌های هنگفتی از این صندوق شده و از سوی دیگر دولت سهم خود از منابع این صندوق را پرداخت نکرده است.
وزارت آموزش و پرورش پیرو برگزاری حضوری کلاس‌های درس و به ویژه امتحانات دانشگاه‌ها و مدارس وابسته به وزارت آموزش و پرورش، ابلاغیه‌ای صادر کرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حضور از رختخواب سر کلاس درس کفایت نمی‌کند افزود: آموزش مجازی و حضوری باید به صورت مکمل دنبال شود و قطعا آموزش چهره به چهره با حضور فیزیکی در محیط آموزشی از کیفیت بالاتری برخوردار است.
از تکرار فاجعه شین‌آباد تا مدارسی که در انتظار نوسازی هستند/ بخش دوم

حاجی‌پور از عملکرد سازمان دفاع کرد/ انتصابات فامیلی در سازمان نوسازی مدارس کشور دروغ است

پس از انتشار گزارش « سازمان نوسازی مدارس جوابگوی رسانه‌ها باشد»، مدیرکل حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پرسون ازبرخی بندهای گزارش دفاع کرد.
سند" تحول بنیادین آموزش و پرورش"بطور ریشه ای و مبنایی به حل مشکلات کنونی تدبیر و چاره سازی می نماید، از اهداف و ویژگی های عمده آن اینکه به عنوان اسناد بالادستی در حوزه آموزش و پرورش و نیز نظام تعلیم و تربیت کشور محسوب می شود؛ که در همین راستا شاهد ابلاغ سیاست های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش کشور از سوی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۲ بودیم.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با بیان "در آزمون استخدامی امسال ۳۴هزار نفر در استان‌های مختلف کشور جذب خواهند شد"، از این آزمون را اعلام کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: زیربنای تمامی وقایع در جامعه معلم است و اگر داشتن یک جامعه توسعه‌یافته در دستور کار قرار دارد، باید در ابتدا مشکلات معلمان را رفع کرد، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان نیز به برقراری شایسته سالاری کمک می‌کند و به همین دلیل اعتراض معلمان و درخواست اجرای این طرح یک مطالبه به حق است.
استاندار تهران با اشاره به حضوری شدن مدارس و دانشگاه‌ها در پایتخت افزود: مسابقات ملی با حضور حداقلی تماشاگران در ورزشگاه برگزار خواهد شد.
به دلیل بارش برف، سردی هوا و نیز لغزندگی سطح جاده‌ها، مدارس کلاردشت و مرزن آباد در تمامی دوره ها امروز /شنبه / ۲۵ دی ماه تعطیل است.
نزدیک به سه سال است که آموزش رسمی و آکادمیک ایران [و اغلب نقاط جهان] در تمامی سطوح از حضوری به مجازی تغییر رویه داده تا شاید اپیدمی تاریخ ساز کرونا هرچه سریعتر رخت بندد و همه چیز به حالت پیش از آن باز گردد. خیالی که در روزهای آغاز این آزمون تکان دهنده بنظر نزدیک به واقعیت بود اما هرچه نیمه ی بالایی ساعت شنی عمر ما کمرنگ تر میشد، خام بودن آن خیال هم پررنگ تر مینمود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان با ۹ شاخص و معیار در رتبه های پنج گانه رتبه بندی معلمان قرار می گیرند و امیدواریم که تا پایان سال جاری، رتبه بندی به اجرا درآید.