آموزش و پرورش

آخرین و مهمترین خبرهای فرهنگیان و مدارس را در صفحه جامعه پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبرداری موسسات آموزشی را غیر مجاز و کلاهبردار را محکوم می کند و مدیریت پارس پندار نهاد این گونه کلاهبرداری ها را به نفع اقتصاد کشور نمی داند.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: آموزش و پرورش هرسال بخشنامه‌ای را تحت عنوان آمادگی مدارس برای مواجهه با فصل سرما و اجرای نکات پیشگیرانه در راه اندازی سیستم‌های گرمایشی مدارس ارسال می‌کند.
مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: معلمان و دانش آموزان می‌توانند از طریق ورود به سامانه رفاپ ضمن اطلاع از شرح خدماتی که می‌توانند از بیمه دریافت کنند، از نشانی مراکز طرف قرارداد نیز مطلع شوند.
مدارس ترکیه شرط معدل ندارند و موسسه در هر دوره زمانی آماده ارسال فرزندتان به ترکیه است، به شرط آنکه قرارداد سفت و محکمی ببندید. هزینه قرارداد هزار دلار است که به قیمت امروز حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان می‌شود.

تمامی مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی تهران فردا چهارشنبه دوم آذر ۱۴۰۱ تعطیل خواهند بود و تمامی مقاطع تحصیلی به صورت مجازی فعالیت آموزشی خواهند داشت.
رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: دوره پیش از دبستان، اجبار نیست اما ضروری است، این دوره جزیی از حوزه دبستان نیست، بلکه خود یک دوره تربیتی مستقل است و خدمت به کودکان قبل از ورود به دبستان جدا از ماموریت و رسالت این سازمان، یک وظیفه شرعی محسوب می شود.

سرپرست سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ همه مدارس سنگی کشور را جمع خواهیم کرد. این مدارس که عمدتا در زاگرس قرار دارند و سنگی خشکه‌چین هستند، همه بهسازی خواهند شد و تا پایان ۱۴۰۲ مدرسه سنگی نخواهیم داشت.
آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: با توجه به استمرار آلودگی هوا در کلانشهر تهران و در راستای مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استانداری تهران در تمام مدارس ابتدایی پایتخت، آموزش در روز سه شنبه اول آذر ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود.
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: امور اداری مناطق حتما تا ساعت ۱۸ امروز نسبت به باقی مانده صدور احکام و ترمیم حقوق اقدام کنند.