آموزش و پرورش

آخرین و مهمترین خبرهای فرهنگیان و مدارس را در صفحه جامعه پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

مضمون نامه رئیس هیات تفحص از سازمان سنجش به دادستان کل کشور:

نگذارید خدایی از قفس بپرد!

رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان سنجش و نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس در نامه‌ای از دادستان کل کشور خواست رئیس و معاونین سازمان سنجش ممنوع الخروج شوند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: تعداد زیادی از کلاس‌ها با ازدحام دانشجویان مواجه نیستند و پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت می‌شود ضمن اینکه ارائه خدمات آموزش مجازی به دانشجویان رشته‌های فنی معنا ندارد.
آماری چند روز پیش اعلام شده بود مبنی بر آنکه هنوز بیش از دو میلیون نفر از دانش‌آموزان نسبت به خرید کتاب اینترنتی کتاب‌های درسی خود اقدام نکرده‌اند، به‌رغم اینکه در خبرهای اعلام شده خرید کتاب فقط اینترنتی است و محل توزیع کتاب مدرسه دانش‌آموزان خواهد بود.
مقتدایی در نامه ای به مخبر مطرح کرد؛

لزوم رفع و رجوع موانع پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

نماینده اصفهان در مجلس در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر لزوم حل هر چه سریعتر مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت جمعی از فرهنگیان گفت که حل این موضوع بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت خانه های آموزش و پرورش و اقتصاد به عزم جدی دولت نیاز دارد.
ترک تحصیل 25 درصد از دانش آموزان ایرانی؛

با چراغی در دست، به دنبال استعدادهای ایران زمین باشید!

ترک تحصیل 25 درصد از دانش آموزان ایرانی در دوران کرونا، به دلیل عدم دسترسی به گوشی هوشمند در حالی اعلام شد که با توجه به مشکلات اقتصادی فراوانی که جامعه ما با آن روبه رو است، نیازهای آموزشی از الویت بالایی برخوردار نیست. از این رو همیشه موانعی برای ترک تحصیل تعدادی از فرزندان میهن مان در همه دوره ها از تحصیل وجود داشته و دارد.
یک متخصص روانشناسی کودک و نوجوان با اشاره به اینکه آموزش‌های حضوری از اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی آغاز شده است، یادآور شد: این روزها به خاطر مشکلاتی که ویروس کرونا ایجاد کرده است، آموزش مجازی به دانش‌آموزان به فرآیند یادگیری آنها کمک زیادی کرده است، این درحالیست که این آموزش‌ها مزایا و معایبی را هم با خود به دنبال دارد.
به بهانه حواشی طرح ممنوعیت گرفتن کارنامه از سوی مادر؛

آزار بارقه هایی از جنسیت زدگی!

آموزش و پرورش با تکذیب خبر ممنوعیت دریافت کارنامه از سوی مادر، اعلام کرد که در صورت جدا نشدن و نداشتن مشکلات قانونی و حضانتی و ...، مادران هیچ ممنوعیتی در گرفتن مدارک تحصیلی فرزندانشان ندارند و اگر موردی هم گزارش شود تخلف است.
جامعه در هفته ای که گذشت؛

سلام روزهای روشن

سرعت یافتن تزریق های واکسن کرونا و ورود محموله های جدید واکسن به کشور موج شادی را در جامعه ایجاد کرده است. از آن سو با نزدیک شدن به ماه مهر، دغدغه تحصیل دانش آموزان و خبرهای پیرامون این موضوع، بر سر تیتر رسانه ها تبدیل شده است.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به لزوم عدالت‌محوری بیان کرد: اصلی‌ترین مطالبه اساتید و معلمان اجرای عدالت در پرداخت‌هاست،که باید دولت و مجلس این مطالبه بحق را در اولویت پیگیری قرار دهند.
دهه های گذشته و سیاست های اشتباه در حوزه سلامت؛؛

لزوم جدی گرفتن کمبود پزشک در ایران!

45 تا 60 سال بازه سنی اکثر پزشکان حال حاضر کشورمان است که این افراد در چند سال آینده از بازار کار و تخصص خارج می شوند. امری که نیاز به تربیت پزشکان متخصص برای سال های آینده را دوچندان می کند. نیازی که حتی امروز هم برای وجود متخصصان پزشکی احساس می شود.
ممکن است در نگاه اول به نظر برسد معلمان از تعطیلی مدارس و آموزش مجازی، راضی هستند ولی بر اساس نظرسنجی‌ها و تحقیقاتی که در ایران و حتی سطح جهان انجام شده، می‌توان اطمینان کرد که معلمان از شرایط آموزش مجازی راضی نبوده و آموزش حضوری در مدرسه و در کنار دانش آموزان را مفیدتر و مؤثرتر می‌دانند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت که با افزایش واکسیناسیون در آبان ماه و ایجاد امنیت بیشتر، با نظر ستاد مقابله با کرونا به صورت تدریجی،امکان آموزش در مدارس زیر۱۵۰نفر به صورت حضوری وجود خواهد داشت.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت تدریجی، امکان آموزش در مدارس زیر۱۵۰ نفر به صورت حضوری وجود خواهد داشت.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه رفیع وزارت آموزش و پرورش از رئیس جمهور خواست تا با انتخاب هر چه سریعتر وزیر، این وزارتخانه را ساماندهی کند.
علاوه بر واکسیناسیون معلمان، مدیران و کادر مدارس قرار است برخی از گروه‌های هدف دانش‌آموزی نیز برای بازگشایی حضوری مدارس واکسینه شوند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان این که سال گذشته ۳میلیون دانش‌آموز از دسترسی به «شبکه شاد» محروم بودند؛ گفت: پیگیری تأمین ۲ میلیون تبلت برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار ادامه دارد و استفاده از ظرفیت «۷۰۰هزار کامپیوتر مازاد، در مدارس» و «حمایت های مالی خیرین» در دستور کار قرار دارد.