مهمترین اخبار

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دستگاه‌های دخیل در قانون هوای پاک طبق خود اظهاری خودشان که در مرداد ماه امسال مورد ارزیابی قرار گرفته به وظیفه خود در قبال قانون هوای پاک عمل نکرده‌اند.
طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته تهران با ثبت رکورد ۱۸۰ در بیش از ۱۰ ایستگاه و میانگین آلودگی ۱۵۹ در این شهر، آلوده‌ترین روز خود را در سال‌جاری به ثبت رساند.

با حمله افراد ناشناس؛

محیط‌بان با سابقه تهرانی ترور شد

عباس میرزاکریمی محیط‌بان با سابقه تهرانی شب گذشته در جریان بازگشت به منزل از سوی فرد یا افرادی مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و به شهادت رسید.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: آن قسمت که ما بدان نقد جدی داریم مربوط به تفکر حاکم بر جریان محیط‌ زیستی کشور است که موجب صدمات بعضا جبران ناپذیری شده است.

فعال حقوق محیط زیست در گفتگو با پرسون؛

جاده کشی در سبلان ایراد قانونی و شرعی دارد

فعال حقوق محیط زیست گفت: طبق قوانین بالادستی هیچ نهادی اعم از استانداری، هیات وزیران و حتی قوه مقننه نمی‌تواند مصوبه‌ای در مورد تخریب منابع‌طبیعی و محیط زیست داشته باشد و با این حساب جاده‌کشی در حریم اصلی سبلان که به عنوان یک اثر طبیعی ملی ثبت شده است، ایراد قانونی و شرعی دارد.
سال ۲۰۲۰ به عنوان گرمترین سال در تاریخ هواشناسی جهان به ثبت رسید و شرایطی نسبتا برابر با سال ۲۰۱۶ داشت.

منابع محلی اعلام کردند؛

آتش سوزی گسترده در جنگل‌های حیران

طبق اعلام منابع محلی از دقایقی پیش آتش‌سوزی در بخش وسیعی از جنگل‌های حیران واقع در خاک جمهوری آذربایجان در حال پیشروی است.

اتحادیه انجمن‌های علوم آب کشور طی بیانیه‌ای اعلام کرد:

پروژه‌های انتقال آب فارغ از دوراندیشی و آینده‌نگری است

اتحادیه انجمن‌های علوم آب کشور طی بیانیه‌ای اعلام کرد پرژه‌های انتقال آب حاصل برنامه‌ریزی بخشی و نیز فارغ از دوراندیشی و آینده‌نگری بوده است بنابراین گزینه انتقال آب بین حوضه‌ای را برای ماندگاری و رشد بیشتر این صنایع و تمرکز جمعیت به‌دنبال خود داشته و همچنان افسار گسیخته تداوم خواهد یافت.

شهروندان تهرانی آلودگی هوا و ترافیک را دو چالش بزرگ برای این شهر دانستند؛

۲۵۰ کیلومتر خط جدید مترو، دو ابر چالش تهران را حل می‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به دیدگاه شهروندان تهرانی نسبت به دو چالش بزرگ این شهر در یک نظرسنجی گفت: تهرانی ها آلودگی هوا و ترافیک را دو ابر چالش برای اسن شهر می‌دانند که هر دو این موارد با احداث ۲۵۰ کیلومتر خط مترو جدید حل و فصل خواهد شد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست:

شرایط پارک ملی دریاچه ارومیه مناسب است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان ‌غربی گفت: ظرفیت نگهداری قوچ و میش در مراتع جزیره کبودان در حدود 750 تا 800 رأس است، اما در حال حاضر در حدود 1000 راس قوچ و میش در این مراتع وجود دارد و مشکلی از بابت جمعیت این دو گونه و شرایط زیستگاهی آن در جزیره کبودان وجود ندارد.