محیط زیست

با پرسون از مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس محیط زیست باخبر شوید.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه در شمال شرق و شرق کشور کاهش دما بین ۳ تا ۷ درجه همراه با وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست پس از یک دوره طولانی بیماری، دیشب دار فانی را وداع گفت.
سامانه کم فشارحاره‌ای صبح پنجشنبه در نزدیکی کشور قرار دارد و بر اساس آخرین خروجی مدل‌های پیش‌یابی پیش‌بینی می‌شود صبح جمعه در موقعیت شمال شرقی به چرخنده حاره‌ای تبدیل شود و به سمت شمال غرب و آب‌های دریای عمان حرکت کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:

۱۴ قلاده فک خزری سال جاری تلف شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از تلفات غیر عادی فک ها در سواحل دریای خزر در استان مازندران خبر داد و گفت: تاکنون تعداد آنها به ۱۴ قلاده رسیده است.
در شرایطی که ایران با تنش آبــی روبه‌رو است، سال‌هاست که رویکرد منفعلی نسبت به همسایگان خود و حقابه رودهایی که از کشورهایی نظیر عراق، ترکیه و حتی افغانستان دارد و در این میان یکی از نکات فراموش شده خشکسالی، دیپلماسی آب است.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم اکنون، دوشنبه (۵ مهر ۱۴۰۰) باوجود کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

چهل و سه سال پیش، 25 شهریور 1357، ساعت 19:35:56 به وقت محلی، زلزله ای با بزرگی 7.4 شهر تاریخی و زیبای طبس و روستاهای اطراف آن را ویران کرد. اثرات آن زمین لرزه، هنوز هم بر روح و روان بازماندگانش سنگینی می کند. آیا پس از گذشت 43 سال، ریسک لرزه ای گستره طبس کمتر شده است؟

با اعلام سازمان هواشناسی؛

بارش پراکنده در شش استان

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده، وقوع رعد و برق و وزش باد شدید در شش استان کشور خبر داد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان:

محیط زیست به صنایع تبدیلی زیتون در طارم اخطار جدی داد

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان گفت: به صنایع تبدیلی زیتون در طارم اخطار جدی داده شد چراکه هیچ راهکاری برای صنایع تبدیلی زیتون به منظور کنترل پساب ارائه نمی‌شود و این موضوع سرمایه‌گذاران این صنایع را سردرگم کرده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران:

آب سدها کم شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در حال حاضر ذخایر سدهای تامین کننده آب شرب تهران به ۳۵۰ میلیون متر مکعب رسیده است.