مهمترین اخبار

جنگ اقتصادی که از سوی غربی ها به رهبری امریکایی ها با کشورمان برپا شد موجی از مشکلات را برای کشور به وجود آورده است که یکی از ترکش های این جنگ اقتصادی کاهش جمعیت است.
مدیرکل دفتر بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: علیرغم تلاش‌های انجام شده، حدود ۹ میلیون و ۸۶۰ هزار سرپرست خانوار در کشور ما فاقد پوشش بیمه و مستمری هستند که این آمار دهک یک تا ۱۰ جمعیت ۱۵ سال به بالا را شامل می‌شود.
با وجود اینکه هنوز قیمت جدید نان اعلام نشده بسیاری از نانوایی‌ها قیمت خود را بالا بردند که بر اساس اعلام سازمان صمت تهران مردم می‌توانند شکایت از آن‌ها را از طریق تماس با شماره ۱۲۴ گزارش یا در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.
همراه اول با پذیرش درخواست ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اهدای بسته اینترنت جهت تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی، پس از ارسال لیست اسامی مشترکان توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتور، به همه مشترکان خود شامل دائمی، اعتباری و انارستان بسته ۷ گیگابایتی رایگان می‌دهد.
گزارش پرسون از تورم مواد غذایی در ایام انتخابات ریاست جمهوری؛

دوئل افزایش قیمت کالاهای اساسی / گرانی سرسام‌آور میوه های بهاری

گویا افزایش قیمت قصد خداحافظی از بازار را ندارد این در حالی است که مسئولان امر هر چقدر هم وعده آرامش در بازار را می دهند، اما همچنان افسار قیمت از دست نگهداران تنظیم بازار خارج شده و لحظه به لحظه قیمت افزایش می یابد.
رئیس اتحادیه حمام سنتی، ماساژ و سونا گفت: حمام های تهران هر سال تعدادشان کمتر می شود، علت این موضوع نیز بر می گردد به بی تدبیری دولت ها که از برخی اصناف حمایت نمی کنند و این روزها برای صنف حمام داران توجیه اقتصادی ندارد که بخواهند مجموعه شان را اداره کنند.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس یازدهم گفت: حدود ۱۰۰ هزار نفر از جوانان کشور در صف وام ازدواج معطل تامین منابع بانکی هستند، اما آمار رسمی بانک مرکزی و محاسبات موجود نشان می‌دهد، بانک‌ها با مشکلی جهت تامین منابع تخصیص وام ازدواج رو به رو نخواهند بود
استقرار مأموران پلیس در1896 نقطه و نظارت با 464 دوربین به منظور اعمال ممنوعیت سفر از جمله تدابیر ابلاغی در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در دورهمی و سفرهای احتمالی است که به مرحله اجرا در آمده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش حق مسکن ‌کارگران در هیات وزیران خبر داد. بر این اساس افزایش مبلغ حق مسکن از فروردین ۱۴۰۰ در فیش حقوقی کارگران لحاظ و معوقات آن به کارگران پرداخت خواهد شد.
عضو انجمن مخاطرات محیطی از بحران آب می گوید:

محیط زیست، با تعارف و عشوه حل نمی شود! (بخش اول)

برخلاف سال های گذشته، مساله آب قبل از فرا رسیدن فصل گرما سروکله اش پیدا شد. پیش بینی های ترسناک متخصصین علوم طبیعی آنقدر نزدیک شده است که با نگاهی به اطرافمان به راحتی آن را درک خواهیم کرد.
پرسون از گرفتاری های دریافت یک تسهیلات می گوید:

از تشویق تا فرار از ازدواج/ ابلاغ بانک مرکزی و اِن قُلت بانک ها

مبلغ وام ازدواج به 70میلیون تومان افزایش یافت. خبری که قبل از سال جدید منتشر شد. در پی این خبر بانک مرکزی به همه بانک ها ابلاغ کرد در پرداخت این وام همراهی لازم را با متقاضیان داشته باشند. اما عمل به این ابلاغ به راحتی انتشار آن نبوده است.
مدیر کل مستمری های تامین اجتماعی نحوه افزایش حقوق مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان در راستای اجرای مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و متناسب سازی را تشریح کرد.