شهری

از تازه ترین، جدیدترین و مهمترین خبرهای اعم از شهرداری، شورای شهر و هرآنچه در مبلمان شهری میگذرد، در حوزه شهری پرسون مطلع شوید.

مهمترین اخبار

معاون فنی و عمرانی سازمان بهشت حضرت زهرا(س) گفت: با توجه به سویه جدید ویروس کرونا و افزایش ابتلا در روزهای اخیر، همچنان از همه شهروندان عزیز خواهشمندیم نسبت به رعایت نکات بهداشتی و مراجعات حداقلی بویژه در روزهای آخر هفته مانند سنوات گذشته با این سازمان همراهی کنند.
آخرین مقصد طرح رصد در منطقه 7؛

اجرای بیست و دومین رویداد "طرح رصد" در منطقه ۷

بیست و دومین رویداد "طرح رصد" در منطقه 7 با حضور نرجس سلیمانی، مهدی پیرهادی، محمد آخوندی و میثم مظفر اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مسیب حسن‌زاده سرپرست ستاد شورایاری‌ها، شهردار و جمعی از مدیران این منطقه برگزار شد.
شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به انتخاب منطقه ۱۳ به عنوان نامزد شهر سالم در پایتخت افزود: این منطقه به عنوان کاندید شهر سالم در پایتخت انتخاب و در شبکه ملی شهرهای سالم در ایران ثبت شد.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران به منظور ارتقاء کیفیت خدمات به شهروندان و تسهیل در امر پرداخت عوارض پایدار بدون نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری، دفاتر خدمات الکترونیک شهر و... علاوه بر توسعه خدمات در سامانه تهران من، اقدام به درج بارکد دو بعدی در قبوض عوارض سالجاری نموده است.
شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر اساس اعلام شرکت کنترل آلودگی هوا بر روی عدد ۵۴ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است.
پروژه‌های مذکور از محل سهم استان تهران از منابع ارزش افزوده سال قبل بوده که طی اقدامی بی سابقه در دوره مدیریت فعلی دیوان محاسبات کشور و با همکاری استانداری تهران مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل بند (ز) تبصره (۸) قانون بودجه، به اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان تهران(سهم منابع ارزش افزوده) جهت ایجاد زیرساخت‌ها و رفع محرومیت در مناطق سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده اختصاص یافته است.
جواد حمیدی راوری در حکمی «مادر همسر» خود را به عنوان مشاور امور بانوان و خانواده شهرداری بجنورد منصوب کرده است!
تلاش های شهرداری برای یافتن دو نوجوان زباله گردی که ادعا کردند ماهیانه 4 میلیون به ماموران شهرداری باج می دهند بی نتیجه مانده است و شهرداری از شهروندان درخواست همکاری داده است.

سالهاست که کارشناسان فریاد می‌زنند دولت باید کوچک شود و مدیران اجرایی باید بخشی از فعالیت‌های خود را به بخش خصوصی بسپرند اما علی رغم آن، چیزی که شاهد هستیم این است که دستگاه‌های مربوط به دولت که از قضا یا به صورت مستقیم و یا به صورت غیر مستقیم، منابعشان را از خزانه دولت و جیب مردم تامین می‌کنند و در لایحه بودجه برای آن‌ها ردیف تعیین شده است، روز به روز گسترده‌تر می‌شوند و به قول حبیب کاشانی، عضو شورای شهر پست‌های من درآوردی برای سفارش شده‌ها ایجاد می‌کنند تا کسی از سفره پهن شده جا نماند!
پرونده ویژه پرسون: از تکرار فاجعه شین‌آباد تا مدارسی که در انتظار نوسازی هستند/ بخش اول

سازمان نوسازی مدارس جوابگوی رسانه‌ها باشد

پرسون این بار ذره‌بین خود را بر روی عملکرد سازمان نوسازی مدارس گذاشته است و عملکرد چندین ساله رخشانی مهر رییس سازمان نوسازی مدارس کشور را بررسی می‌کند. در این پرونده ویژه با ما همراه باشد.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی تهران بر لزوم توجه به خیابان ولیعصر تاکید کرد و از بهسازی و آرامسازی این خیابان معتبر با تاکید بر ایجاد فضاهای انسان محور خبر داد.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری گفت: طولانی شدن فرایند ساخت و ساز موجب بی رغبتی افراد در این امر و در نتیجه کاهش سرعت ساخت و سخت شدن آن شده است.