مهمترین اخبار

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: پیش‌بینی می‌شود جمعیت استان تهران در سال 1405 به 20 میلیون نفر برسد، از مرکز آمار درخواست داریم که با توجه به پهنه جمعیتی استان تهران، این آمارها را زودتر از بازه زمانی 10 ساله ارائه کند چراکه برخی از خدمات و سرانه‌ها بر اساس جمعیت ارائه می‌شوند و در حال حاضر با توجه به افزایش جمعیت تهران، سرانه‌ها واقعی نیستند.
سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به خبر رد صلاحیت برخی اعضای شورای شهر تهران از سوی هیات اجرائی انتخابات گفت: اخباری که از نتایج بررسی صلاحیت‌ها در هیات اجرائی منتشر می‌شود، غیررسمی است و به نظر می‌رسد، نتایج نهایی بررسی صلاحیت‌ها در هیات اجرائی هنوز رسما اعلام نشده است.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه افزایش نرخ کرایه‌های اتوبوس از ابتدای اردیبهشت اعمال می‌شود، گفت:‌ بخش خصوصی اتوبوسرانی در حال زمینگیر شدن است و افزایش نیافتن نرخ‌ها به قشر ضعیف رانندگان آسیب وارد خواهد کرد.
ماشین «ساخت وسازهای ممنوعه» در پایتخت به جای آنکه در دوره «مدیران شهری منتقد شهرفروشی» متوقف شود همچنان در حال حرکت است. در آخرین حرکت این ماشین، یک مدرسه (مجتمع آموزشی) در گران‌ترین محله بازار املاک منطقه ۲ پایتخت تخریب شده و قرار است یک برج تجاری جای آن احداث شود.
انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه شورای اداری استان تهران در جمع خبرنگاران گفت:‌ مهمترین رویداد پیش رو در سال ۱۴۰۰ انتخابات است که در حوزه تهران چهار انتخابات برگزار می‌شود.
مشاور شهردار تهران و رییس مرکز ارتباطاتو بین الملل شهرداری تهران گفت: خیلی عجیب است که افتتاح نزدیک به ۳۰ ایستگاه که به صورت متوسط هر یک ۳۰۰ میلیارد هزینه داشته‌اند و تکمیل سیستم‌های برق، سیگنالینگ، تهویه و تأمین تجهیزات مترویی و جزئیات بسیار متنوع دیگر را با لفظ "فقط" همراه می‌کنید.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل مستاجران افزایش بهای اجاره به دلیل افزایش قیمت بی‌رویه ملک در سال‌های گذشته است، گفت: در طول بیش از 7 سال گذشته قیمت مسکن بالای 700 درصد افزایش یافت که بخشی از این افزایش قیمت به سیاست‌های مسکنی در دوره وزارت «عباس آخوندی» برمی‌گردد که با افتخار اعلام می‌کرد حتی یک واحد مسکونی هم نساخته‌ است.
«علیرضا علی بخشی» گفت: محیط بن درخت نشان می‌دهد که حداقل ۵۰ تا ۶۰ سال سن داشته و به دلیل محیط بن و وزن زیاد و پوسیدگی موجود در آن، ‌در برابر باد تاب آوری نداشت و سقوط کرد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو از اول اردیبهشت خبر داد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به عرضه گسترده مرغ در تهران از عادی شدن شرایط بازار مرغ در تهران و عدم وجود صف برای خرید مرغ خبر داد.