شهری

مهمترین اخبار

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت ای‌. تی، هوشمندسازی و اپلیکیشن‌ها گفت: در حال حاضر اپلیکیشن‌های جمع آوری پسماند فعال هستند که سه اپلیکیشن ۱۵ تُن روزانه پسماند خشک را جمع آوری می‌کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: ترافیک در محور چالوس مسیر جنوب به شمال محدوده‌های سرودار و پل زنگوله سنگین است.
گزارش پرسون از ابطال انتخابات شوراها در برخی شهرها:

زمانی که تر و خشک با هم می‌سوزند

تخلفات گسترده برخی کاندیداها سبب ابطال انتخابات شورای اسلامی در برخی شهرها شد که از این طریق افرادی که سالم رقابت کرده و پیروز شده بودند نیز حذف شدند. 
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران، توضیحاتی درباره سرانجام خرید اتوبوس‌های نو برای پایتخت، روند واکسیناسیون رانندگان اتوبوس، قیمت تمام شده خرید اتوبوس ، اتوبوس‌های فعال در تهران و آمار مسافران همزمان با جولان سویه دلتای کرونا ارائه داد.
استاندار تهران با بیان اینکه نرخ بیکاری در تهران نسبت به سال گذشته کاهش یافته افزود: نرخ بیکاری در بهار 1399 معادل 8.8 درصد بود و در بهار 1400 به میزان 6.3 درصد بوده است.
رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران با اعلام ابطال انتخابات شوراها در ۶ شهر استان تهران گفت که خرید و فروش رای در برخی شهرها و روستاهای استان تهران وجود داشته است.
رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران اظهار داشت در دوران مدیریت شورای پنجم شهر فروشی متوقف شد و از تخریب باغ‌ها نیز جلوگیری شد. شورای پنجم به زد و بندها و فسادهای چند هزار میلیاردی پاسخ منفی داد.
عضو شورای شهر درباره طرح الزام شهرداری تهران به ثبت ملی میراث طبیعی و تنوع زیستی بوستان طبیعت پردیسان گفت: دلیل اجرا و تصویب این طرح توجه به محیط زیست است.
یک عضو شورای شهر تهران بیان داشت مسئولیت بسیار غیر متمرکز است و بین شهرداری دولت و دیگر نهادها توزیع شده است. اما شهرداری‌ها در ایران با دولت‌های محلی فاصله زیادی دارند.
رییس شورای شهر تهران ضمن انتقاد از طرح صیانت بیان کرد مجلس باید به جای تصویب چنین طرح‌هایی به فکر معیشت مردم باشد.