بهداشت و درمان

آخرین و مهمترین خبرهای پزشکی را در صفحه بهداشت و درمان پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

سلامت مغز مسأله‌ای نیست که توجه به آن را به دوران پیری موکول کنیم. در دوران جوانی فرصت‌های زیادی برای جلوگیری از بروز زوال مغز و آلزایمر در دهه‌های بعدی زندگی وجود دارد که در صورت غفلت آن‌ها را از دست خواهید داد.
تقریبا ۲ سال از شیوع کرونا می‎گذرد؛ یک نوع بیماری ویروسی که جهان را در همه ابعاد تحت‌تأثیر خودش قرار داد و سیستم درمان بیشتر کشور‌ها را واداشت تا همه توجه خود را صرف آن کنند.

وزارت بهداشت اعلام کرد: مجموع واکسن‌های کرونای تزریق شده در کشور به ۱۲۹ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۱۸۶ دُز رسید.
وزارت بهداشت اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱هزار و ۸۵۱ مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۹ تن نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.
رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با اشاره به لزوم واکسیناسیون افزود: نزدیک به ۶ میلیون نفر از افراد واجد شرایط، برای تزریق واکسن مراجعه نکرده‌اند.

برخی از میوه ها و سبزیجات پوست مفیدی دارند که توصیه می شود ار کندن انها خودداری کنید در حالیکه برخی از میوه ها و سبزیجات حتما باید بدون پوست مصرف شوند.
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که شرایط در سراسر جهان برای ظهور سویه های بیشتر کرونا آماده و ایده آل است.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توئیتی ضمن اعلام فوت یک نفر در استان البرز بر اثر ابتلا به اومیکرون، مجموع شمار فوتی سویه جدید کرونا در کشور را ۱۰ نفر اعلام کرد.

روزگذشته مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی اظهار کرد اُمیکرون همه‌گیری کووید ۱۹ را وارد مرحله جدیدی کرده و می‌تواند این همه‌گیری را در اروپا به پایان برساند. سازمان بهداشت جهانی ادعا کرد بعد از گسترش سریع سویه اُمیکرون سرانجام ممکن است به پایان همه‌گیری در اروپا نزدیک شویم. وی هشدار داد افراد باید همچنان احتیاط کنند چون کروناویروس توانایی جهش دارد اما پیش‌بینی می‌شود بعد از اُمیکرون شاهد دوره‌ای آرام باشیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز از افرادی که علائم سرماخوردگی، گلودرد و آبریزش بینی دارند خواست برای تزریق واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند.
بر اساس نتایج یک مطالعه، واکسن کوو ایران برکت به ترتیب ۸۷.۱، ۸۶.۴ و ۹۸.۳ درصد در پیشگیری از مرگ، بستری و تست مثبت کرونا مؤثر بوده است.
درباره تاثیرات نگرانی بر سلامت عمومی جسم پژوهش های زیادی انجام شده است. اما نتایج یک تحقیق جدید در این خصوص نشان می دهد که اضطراب و نگرانی، می تواند مردان را در سنین پایین دچار بیماری های متابولیکی نظیر دیابت نوع دو نماید.
مطالعات جدید نشان می دهد تغییر رژیم غذایی به سمت مصرف بیشتر گوشت باعث مرگ زودرس هزاران نفر در سال به دلیل آلودگی هوا می شود و افزایش تولید گوشت در سراسر جهان طی ۵۰ سال گذشته بسیار شدید بوده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: در شبانه روز گذشته ۲۱بیمار کرونا در کشور جان خود را از دست دادند و ۷هزار و ۶۹۱ بیمار جدید نیز شناسایی شدند.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تأکید بر اینکه مردم برای تزریق واکسن منتظر آغاز پیک جدید نشوند، گفت: در دو تا سه هفته آینده آمار ابتلا سیر افزایشی خواهد داشت اما نگرانی ما از اومیکرون بیشتر در خصوص دو دسته واکسن‌نزده‌ها و گروه‌های پرخطر است.