مجلس

همراه با نمایندگان مردم از تمام خبرهای مهم و به روز پارلمان در سرویس مجلس پرسون مطلع شوید.

مهمترین اخبار

یک نماینده مجلس از کمبود امکانات پزشکی و درمانی در روستاها خبر داد و گفت: روستاییان باید کیلومترها طی کنند تا در مرکز شهرها تحت درمان قرار گیرند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید: پرداختن به مسائل اجتماعی مستلزم یک حرکت و اقدام جمعی توسط ملت و تشکل‌های مردم نهاد است. کما اینکه درباره مواردی نظیر گشت ارشاد این نکته مطرح است که این گشت به تنهایی نمی‌تواند کاری را صورت بدهد چه بسا گشت ارشاد به دلیل نوع برخورد نتیجه تخریبی هم، داشته باشد و نه تنها نمی‌تواند مسئله را حل کند، بلکه شاید مسئله بیشتر تخریب شود. لذا باید در رابطه با حجاب، عزم ملی وجود داشته باشد که از این طریق، بخشی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

منابع لازم برای ساخت مسکن تخصیص نیافته است

علی اصغر خانی درباره وضعیت بازار مسکن و روند اجرای قانون جهش تولید مسکن، بیان کرد: ما به طور کلی از وضعیت بازار مسکن گلایه مند هستیم، اکنون حدود ۵ ماه از سال ۱۴۰۱ گذشته است اما متاسفانه اقدام موثری در بخش مسکن صورت نگرفته است، قانون نیز می گوید دولت باید در سال جاری ۲ میلیون مسکن را تحویل جامعه دهد ولی تاکنون اتفاق موثر و مفیدی در بحث مسکن رخ نداده است.

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما توان ساختن بمب را داریم اما فتوای شرعی مقام معظم رهبری مانع ما است؛ این را همه بدانند.
یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر تحریم‌های جدید مطرح وضع شود طرف های مقابل متضرر می‌شوند. ما سریعا سانتفریفیوژها را تقویت و دوربین‌ها را خاموش و جلوی حضور جاسوس‌های آژانس را خواهیم کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رابطه با موضوع حجاب و عفاف شان و کرامت زنان باید حفظ شود، گفت: روش‌های گشت ارشاد حتما نیاز به اصلاح دارد، اما این موضوع منافاتی با لزوم برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت روانی مردم ندارد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ما کشور اسلامی هستیم؛ ماه محرم نزدیک است اصل کار در این ایام از جمله هیأت‌ها و پایگاه‌ها، فرهنگی است. آن وقت چند نفر پیدا می‌شوند سر را برهنه می‌کنند و با شلوارهای پاره بدن‌های خود را به نمایش می‌گذارند و اگر حرفی زده شود می‌گویند خشونت صورت گرفته است!
عضو هیئت رئیسه مجلس، با اشاره به اجرای طرح دارویار در کشور گفت: تغییر قیمت دارو در قالب این طرح، فقط برای دولت و بیمه ها اعمال می شود.

روزنامه ایران در واکنش به اظهارات روز گذشته مجتبی ذوالنوری نوشت: مدیریت کالاهای اساسی در شرایط بحران‌های جهانی و تحویل گرفتن دولت از بانیان وضع موجود با انبوهی از بدهی‌های نجومی و همچنین بهبود وضعیت سلامت کشور از دورانی که تلفات کرونایی به هفتصد نفر در روز رسیده بود نباید از دید یک نماینده مجلس که اتفاقاً عضو کمیسیون امنیت ملی است مغفول باشد.
نماینده بستان آباد (آذربایجان شرقی) در مجلس با بیان اینکه امنیتی جلوه دادن بی حجابی فرافکنی است گفت: عده ای که حجاب را رعایت نمی کنند ته دلشان این اعتقاد را ندارند اما به یکسری رفتارهای اجتماعی ما مسئولان واکنش نشان می دهند.
محمدباقر قالیباف در جلسه امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حوزه دارو و یارانه ها یک غلط مصطلحی مطرح و همه جا گفته می‌شود که «حذف ارز ترجیحی»؛ درحالی که این غلط ترین حرف ممکن است که مطرح می‌شود.
در جلسه صحن علنی امروز (۱۱ مرداد) مجلس شورای اسلامی نمایندگان در نخستین دستور به بررسی سوال احمد راستینه هفشجانی نماینده محترم شهرکرد، بن و سامان و تعدادی دیگر از نمایندگان از سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پرداختند.